Kosárlabda: nem bírta el kulcsemberei hiányát a Szedeák Jászberényben

2016. január 30., szombat
jaszbereny_szedeak_kosarsport

Nikola Lazic vezetőedző, továbbá három meghatározó játékosa nélkül szenvedett vereséget a Naturtex-SZTE-Szedeák a Jászberény otthonában.

Jól kezdtek pedig a vendégek, hiszen

Molnár András

már a 2. percben bedobta a második tripláját, amivel hat pontra húzott el csapata. (2-8) A folytatásban aztán fokozatosan jött fel a Jászberény, a negyed derekára ismét egál volt az állás (11-11) A 8. minutumban

Andrija Ciric

is bedobott egy hármast (17-20), ami éppen elég volt arra, hogy a Szedeák megnyerje a felvonást. A második játékrészben aztán elhúztak a

Branko Jereminov

,

Juhos Levente

Chip Armelin

nélkül felálló szegediek, köszönhetően többek között a szünetig összesen öt trojkát elsüllyesztő Molnárnak, illetve a helyzeteivel pazarlóan gazdálkodó hazai együttesnek. A 19. percben

Moravcsik Áron

hozta helyzetbe a remekelő társat, akinek a duplájával először nőtt 13 pontra a két gárda közötti differencia. (34-47)

Travis Cohn

ugyan erre még tudott válaszolni, de a vendégek így is magabiztos előnyről várhatták a folytatást. (36-47) Sajnos azonban a szünet utánra nem tudta átmenteni a formáját a Tisza-parti város alakulata, amelynek a dobószázaléka alaposan visszaesett a meccs második felére. Eközben az észak-alföldiek fokozatosan faragtak a hátrányukból, olyannyira, hogy az utolsó negyed előtt már csak két pont választotta el egymástól a feleket. (61-63) Az igazi sokk ráadásul csak ezután következett: a Jászberény zsinórban 11 pontot szerzett két perc alatt, rendkívül nehéz helyzetbe hozva ezáltal a kipontozódó

Kiss Zsoltot

is elvesztő riválist. (72-63) Molnár, majd Ciric is dobott a folytatásban egy-egy triplát, de ez is csak arra volt elegendő, miközben a hazaiak csak két egységre volt jók az egyébként feljavuló

Garrick Sherman

jóvoltából. (74-69) Molnár büntetőkkel,

Jozo Brkic

pedig egy közelivel jelezte, van még spiritusz a Szedeákban. (76-73) A hajrára ugyanakkor már nem maradt erő, miközben Brkic és Moravcsik is kipontozódott, így a meccset a

Mike

, Molnár,

Vágvölgyi

, Ciric,

Vette

összeállításban fejezték be a szegediek. A Sekulovic-legények a dudaszóig még tíz pontot szórtak, ami elégnek bizonyult szezonbeli második győzelmükhöz. A Szedeák legközelebb február 6-án lép pályára, amikor a Sopron látogat az újszegedi sportcsarnokba.

Ami a statisztikát illeti

A vendégek szünetben még 60,6%-os dobóarányt tudhattak a magukénak, ami a lefújásig 48,4%-ra csökkent, míg a hazaiaknál ez a mutató 60%-ról 61,5%-ra emelkedett. Beszédes adat, hogy a jászberényiek 31-21-re nyerték a lepattanók különcsatáját, pedig a szegedi palánk alatt csak öt alkalommal jutottak labdához. A gólpasszkirály Moravcsik Áron lett öt kosarat megelőző átadással, míg a kiharcolt faultok tekintetében

Mike Caffey

bizonyult a leghatékonyabbnak kilences mutatójával. Molnár András a hármasoknál alakított maradandót, kilenc kísérletéből ugyanis hét talált a gyűrűbe úgy, hogy a szünetben még 5/5-nél járt az indexe. A vendég alakulatban hét játékos kapott érdemi játéklehetőséget: Molnár, Ciric, Mike, Vette, Kiss, Moravcsik és Brkic is legalább húsz percet töltött a pályán.

Férfi kosárlabda NB I/A, 16. forduló:

JP-TOP COP Jászberényi KSE – Naturtex-SZTE-Szedeák 86-77 (21-24, 15-23, 25-16, 25-14)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola. Vezette: Györffy Pál Attila, Pozsonyi László, Balogh Gyula.

Jászberény:

CAFFEY 17/3, COHN 24/6, HORVÁTH 16/9, Dramicanin 7, SHERMAN 16.

Soós, Cseh 4, Blaskovits 2, Szögi.

Srecko Sekulovic.

Szedeák:

Moravcsik 8, Kiss, MOLNÁR 27/21, Ciric 17/6, Brkic 15.

Vette 10, Mike, Vágvölgyi.

Edzők:

Simándi Árpád, Milenko Topic.

Kiss (32'), Brkic (38'), Moravcsik (39'). Srecko Sekulovic:

"Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk, nem találtuk a játék ritmusát. A félidőben megbeszéltük, hogy harcolnunk kell a végsőkig. A közönség ezúttal is nagyon sokat segített, amit nem győzünk megköszönni nekik. Gratulálok csapatomnak, nagyon fontos győzelmet arattunk, a második félidei játékot kell folytatnunk, amely erőt ad nekünk a hátralévő mérkőzésekre."

Milenko Topic:

"Nagyon nehéz mérkőzés volt, sok volt a hiányzónk, ennek ellenére 30 percig jól játszottunk, ám egy mérkőzés 40 percig tart."

IV. negyed 86-77 (21-24, 15-23, 25-16, 25-14)

40' Vette, majd labdaszerzés után Molnár sem tud eredményes lenni. Molnár aztán szabálytalankodik Cohnnal szemben. Az amerikai mindkét büntetőjéből betalál, 86-75. Ciric triplázna, Dramicanin viszont megállítja - szabálytalanul eszközökkel. A szerb légiós három büntetőjéből kettő beszór, 86-77. Ezzel vége a mérkőzésnek, amelynek első két negyedében hiába játszott jól a Szedeák, a győzelemhez végül ez is kevésnek bizonyult. 39' Caffey kimaradt hármasa után a lepattanó Moravcsiké, akit Cohn faultol. Időt kérnek a vendégek. Mike triplázna, de ezúttal sem jön össze neki. Moravcsik kipontozódik, Vágvölgyi áll be helyette. Cohn mindkét büntetőjét elsüllyeszti, 84-75. 38' Sherman közelről, Molnár távolról nem tud betalálni, miközben vészesen fogy az idő a Szedeák szempontjából. 37' Mike trojkája nem ül, Moravcsik viszont a lepattanóval kiszolgája Brkicet, 80-75! Cohn azonnal válaszol, 82-75. 36' Brkic suhintja a gyűrűbe Molnár gólpasszát, 76-73! Időt kérnek a vendéglátók! Messze nincs még lefutva ez a meccs! Moravcsik is négy faultnál jár, Caffey büntetőzhet a szabálytalanság után: az első bent, a második is, 78-73. Moravcsik közelről próbálkozik egy betörés után, de nem céloz jól, ellentétben Damicaninnal, aki megszerzi a Jászberény 79. és 80. pontját. 35' Ezúttal bemegy Ciric triplája, 74-69! Cohn középtávolija is ül, 76-69. Molnár harcol ki faultot Caffeyvel szemben, aztán bedobja mindkét büntetőjét, 76-71! 34' Dramicanin passzát Sherman váltja kosárra a palánk alól, 74-66. 33' Vette közelről téveszt, Horváth pedig távolról. Molnár András! Nagyon kellett már egy újabb trojka tőle, bent is van! 72-66! 32' Ciric dobása is kimarad, nem úgy Caffey kísérlete, 69-63. Horrorisztikusan indul az utolsó negyed szegedi szempontból... Időt kérnek a vendégek. Ciric zárkóztatná övéit egy hármassal, azonban nem jár sikerrel. Horváth Ákos viszont igen... 72-63. 31' Brkic begyűjti a negyedik faultját, innentől jó lesz vigyáznia. Be is jön helyette Ciric. Sherman pontjaival hosszú idő után először ismét egyenlő az állás, 63-63. Molnár tör be, de a dobása nem jó, majd Cohn átveszi a vezetést a Jászberénynek, 65-63. Caffey labdaszerzés után megy kosárig, 67-63.

III. negyed 61-63 (21-24, 15-23, 25-16)

30' Vette próbálkozik közelről, sajnos siekretelenül, Sherman pedig kettő csökkenti a hazaiak hátrányát. 61-63. Izgalmas utolsó játékrészre van így kilátás. 29' Brkic kosarát Dramicanin egyenlíti ki, 57-63. Horváth nem tud betalálni hármasból, nem úgy Shermen a lepattanót begyűjtve, 59-63. Sherman egy büntetőt is dobhat, amiért Kiss faultolta, de az már kimarad. 28' Caffey triplájával négy olvad a Szedeák előnye, 54-58. Molnár András! Már a hatodik hármasát dobja a meccsen, 54-61! Horváth büntetőzhet Molnár szabálytalanságát követően: egy bent, egy kint, 55-61. 27' Sekulovic mester időt kér. Dramicann hibátlanul dob egymás után három büntetőt, 51-56. Moravcsik átadásából Vette eredményes, 51-58! 26' Horváthot is blokkolják, Brkic volt az elkövető, aki aztán a túlsó oldalon már kosarat dob éppen, 48-55. Cseh közben ráadásul faultolta a vendégek centerét, aki büntet is a büntetővel, 48-56! Ciriccsel szemben harcol ki faultot Dramicanin, összességében mindkét játékos négynél tart már. 25' Cohn nagyon belejött a hármasokba, most is bemutat egyet, 46-53. Horváth szerez labdát Molnártól, majd Caffey ellen faultol az így már három hibánál járó Ciric. A Simándi, Topic páros időt kér. Mike Caffey mindkét büntetőjét értékesíti, 48-53. Molnár jutna húsz pont fölé, de Cseh blokkolja az első két negyedben sziporkázó szegedit. 24' Moravcsik suhan ismét a jászberényi védelmen, 43-53! 23' Caffey ezúttal kicsit közelebbről próbálkozik, ez így már be is megy neki, 40-49. Moravcsik látja meg az utat a betörésre, meg is teszi, 40-51! Cohn süllyeszt el egy trojkát, 43-51. 22' Caffey előtt marad ki egy hármas, majd Ciric előtt is egy. 21' Horváth passzából Cseh zsákol, 38-47. A túloldalon Vette eredményes Moravcsik harmadik asszisztjával, 38-49.

II. negyed 36-47 (21-24, 15-23)

20' Szegedi időkérés, majd Ciric kihagyott dobása zárja a negyedet, amely után a Molnár András által repített Szedeák magabiztosan vezet! 19' MOLNÁR ANDRÁS! Hát mit csinál ez az ember?! Az ötödiket is elsüllyeszti, 31-45! Moravcsik visszajön Mike helyett irányítónak. Horváth alighanem megirigyelte kollégája teljesítményét, ezért végül ő is beszór egy trojkát, 34-45. Moravcsik aztán kioszt egy gólpasszt Molnárnak, 34-47! Sherman begyűjti Cohn lepattanóját, majd be is talál vele - 36-47. 18' Ciric tör be, kosarat is dob, meg még egy faultot is kiharcol - a büntető is bent, 29-39! Blaskovits is megcsinálja ugyanazt, de nála a büntető már hibádzik - 31-39. Molnár! A negyedik triplakísérletéből a negyedik tripláját dobja! Elképesztő! 31-42! 17' Cohn tör be erőszakosan, 27-34. Brkic is megjátszható centerben, kapja is a labdát, hogy aztán a ziccert már ne hibázza el, 27-36! Sherman dobhat büntetőket, miután kiharcol egy faultot Brkiccsel szemben - be is megy neki mindkettő, 29-36. Mike távolról engedi el az első dobását, de nem talál célt. 16' Molnár faultja után Caffey büntetőzhet, viszont végül egyik lehetőségét sem tudja bedobni az amerikai. Horváth egy triplát próbál meg - sikertelenül. Eddig öt kísérletből egy ment be a hazaiaknál. 15' Vette dupláját követően időt kérnek a jászberényiek. 25-34! Caffeyre jön ki a figura, ő azonban téveszt, majd Brkic gyűjti be a lepattanó labdát. 14' Blaskovits szemfüles átadását Cseh váltja pontokra, a túloldalon pedig Brkic talál be, 25-32! 13' Vette szerez labdát Horváthtól, de Brkic kihagyja a ziccert. Sherman indítja Cohnt a lepattanóból, aki aztán meg sem áll kosárig, 23-26. Moravcsik! Ez igen! Labdaszerzés után ő maga fejezi be az akciót is, 23-28! Horváth is elveszti a bogyót, Vette szerezhetne kosarat, de kihagyja, Brkic viszont eredményes a lepattanóból! 23-30! 12' Vette birkózik nagyot a palánk alatt, de ő a legharciasabb, 21-26! 11' A fiatal Mike János is beáll a második felvonás előtt.

I. negyed 21-24

10' Caffey kosarát Ciric negaálja a magáéval, így a vendégek előnyével zárul az első negyed! 21-24! 9' Horváth eredményes újfent, ezekben a percekben ő húzza Jászberényt. 19-20. Kiss játszik be mesterien centerbe, Vette pedig kihasználja az adódó lehetőséget, 19-22! 8' Molnár tör be jó ütemben, 15-17! Moravcsik hármassal próbálkozik, sajnos nincs szerencséje. Horváth egyenlít egy középtávolival, 17-17. CIRIC! Nagyszerű trojkát ereszt el, 17-20! 7' Molnár kap egy blokkot Cohntól, majd hiába gyűjti be a lepattanót, másodjára sem talál be. Cohn aztán kiharcol egy faultot Vettével szemben. A szegediek időt kérnek. Cohn aztán mindkétbüntetőjét beszórja, 15-13. Cirictől jön a reakció, 15-15! 6' Caffey trojkája nem ül, ahogy Vette dobása is kimarad a túloldalon. Horváth átadásából végül Sherman egalizál, 13-13. 5' Dramicanin labdaszerzése után Horváth tör be agilisan, 11-11. Ciric középtávolijával ismét a szegedieknél az előny, 11-13! 4' A korábban a Szedeákban is megfordult Horváth Ákos zárkóztatja övéit egy triplával, 7-8. MOLNÁR ANDRÁS! Parádé! Megint elsüllyeszt egy hárompontost, 7-11! Sherman küzd jól centerben, 9-11. 3' Cohn is trojkával kísérletezik, de nem jár sikerrel. 2' Brkic labdát szerez, Molnár hoz játszik, és... MEGINT HÁRMAS! 2-8! Nagyszerű kezdés! Cohntól érkezik válasz, 4-8. 1' Moravcsik pontjai nyitják a mérkőzést, majd a túloldalon Caffey eredményes közelről, 2-2. Molnár András! Máris behull egy tripla, 2-5!