Kézilabda: egy hét alatt két NB I-es ellenféllel ütközött meg az FKSE Algyő

2016. január 21., csütörtök
algyo_pick44_gs

Csúcsterhelést kapott a héten a Levendula Hotel FKSE Algyő listavezető NBI/B-s férfi kézilabda gárdája.

Hétfőn az élvonal előző kiírásában hatodik, jelenleg tizedik Orosháza látogatott a Fehér Ignác Általános iskola csarnokába, ahol a hazaiak a 40. percig partiban voltak a teljes kerettel felálló Békés megyeiek ellen. Hogy mennyire komolyan vették a vendégek a meccset, arra mi sem jellemzőbb, hogy az őszi kupameccset kihagyó

Buday Dániel

is pályára lépett, mi több, ő volt az orosháziak legeredményesebbje öt góllal. A találkozót 13-15-ös félidő után 35-29-re nyerték a vendégek. Az algyőiek góljait Vadkerti 5/2, Simon 4/1, Gazsó 4, Magyar és Valaczkai 3-3, Kocsis és Tóth 2-2, Raffai, Pál Á., Kardos, Szepesi, Molnár és Teimel 1-1 szerezték. Szerdán a Komló vendégeskedett a Csongrád megyei településen az egykori Pick Szeged kedvenc

Ratkó Djurkovic

vezetésével. Az első osztályú bajnokságban kilencedik somogyi alakulat a gyöngyös elleni nyitómeccsre készülve (ahol egy esetleges győzelem esetén felléphetnek a hetedik helyre) vállalták a közel négyszáz kilométeres utazást, és nem csalódtak. Komoly ellenállásba ütköztek a három alapemberét,

Laluskát

,

Vadkertit

Szepesit

nélkülöző hazaiak 7-6-ig mindig vezettek. Elég volt azonban két kihagyott büntető, hogy a szünetre már egygólos vendégvezetéssel vonuljanak a csapatok. A fordulás után is nagyon szorosan alakult az eredmény, pedig

Dankó

mester bátran tűzbe dobta a fiatalokat. Volt olyan felállás, amikor a csapat átlagéletkora éppen elérte a 23 évet, s a 29 esztendős korelnök

Kiss Olivér

erősen "rontotta" az átlagot. Ezúttal 53 percig bírták a hazaiak a lépést, akkor még 23-23 állt az eredményjelzőn, de az utolsó hét percet 4-2-re hozták a vendégek, s így 27-25-re nyertek. A találkozót a régió legjobb párosa, a

Nagy

,

Túróczy

kettős vezette. A hazaiak Kiss O. - Teimel 2, Simon 5/2, Kocsis 4/1, Gazsó 4, Valaczkai 1, Kardos 1. Csere: Gera (kapus) Raffai 1, Béleczki 1, Ambrus, Varga, Tóth 4, Magyar, Molnár Pál Á. 2, Miksi összeállításban léptek pályára. Legközelebb január 26-án az ötödik helyezett NB I-es újonc Vác látogat Algyőre. A mérkőzésre ismét ingyenes lesz a belépés.