Jégkorong: a szezonban másodjára is alaposan eltángálta a Tisza Volán a Vitezt + FOTÓK

2016. január 23., szombat
tisza_volan-hk_vitez025kf

Az első két harmadban mutatott elsöprő játékával magabiztosan gyűjtötte be zsinórban hetedik győzelmét a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC a vendég HK Vitez ellen a szerb I. osztályú bajnokságban.

Nem bízott semmit a véletlenre a szegedi alakulat, hiszen már az első perctől kezdve kapujához szögezte a vendégeket. A presszingnek az 5. percben lett meg az eredménye, amikor a bemutatkozó meccsét játszó

Omi Soichiro

kapufája után

Kukucska Balázs

továbbított közelről a hálóba. (1-0) A játék képe a továbbiakban sem változott, a 13. percre pedig már 3-0 állt a helyi eredményjelzőn

Bontovics Márton

Ambrus András

egy-egy találatának köszönhetően. Ekkor azonban a mérkőzésen először eltalálták a kaput a szerbek, sőt,

Pavle Djukic

bombája rögtön utat is talált

Szőke Attila

mögé. (3-1) A folytatásban ugyanakkor továbbra is a Volán dominált, aminek további két gól lett a következménye. (5-1) A második felvonásban sem tudott kibontakozni a Vitez, a hazai helyzetek pedig sorra váltották egymást. Rögtön az első percben

Bosnyák Márkó

osztotta ki a harmadik gólpasszát Ambrusnak, majd nem sokkal később Kukucska duplázott. (7-1) A Kalocsa-legénység abszolút fölényt kialakító játékával teljesen bedarálta ellenfelét, és meg sem állt hat gólig a harmad végére, így tetemes előnyről várhatta az utolsó húsz minutumot. (11-1) Eleinte nem sok minden változott, a Tisza Volán támadott, a vendégek pedig állták a sarat. A 47. percben azonban

Bojan Jankovic

szépíteni tudott, innentől pedig láthatóan visszaesett a hazaiak tempója. (11-2) Olyannyira, hogy

Aleksandar Orlov

nem sokra rá a harmadikat is beütötte (11-3), amire válaszul

Kalocsa László

időt kért, hogy rendezze a sorokat. Az intelem láthatóan hatott a szegedi játékosokra, hiszen Ambrus szinte a következő akcióból megszerezte saját maga negyedik, csapata tizenkettedik találatát. Az 56. percben

Egyed Máté

is mattolta

Aleksandar Fat

kapust, az utolsó szó jogát ugyanakkor a belgrádiak sajátították ki maguknak, Bojan Jankovic alakította ki a 13-4-es végeredményt. Mindez azt jelenti, a Tisza Volán a hetedik összecsapását követően is makulátlan mérleggel vezeti a bajnokságot. Bosnyákékra legközelebb már egy jóval nehezebbnek ígérkező derbi vár: január 31-én a rekordbajnok Partizan látogat Szegedre.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC – HK Vitez 13-4 (5-1, 6-0, 2-3)

Szeged, műjégpálya, 500 néző. Vezette: Fazekas György, Srdan Dakic, Uros Aleksic.

Tisza Volán:

Szőke - Győri, Bontovics, Ambrus, Komáromi, Bosnyák - Szalai (kapus), Vígh, Kukucska, Maslac, Egyed, Annus - Szabó, Fülöp, Soichiro, Ódry, Major - Kovács.

Kalocsa László.

Vitez:

Fat - Dunda, Djokic, Boj. Jankovic, Bog. Jankovic, Bogdanovic - V. Djukic (kapus), Zivkovic, Radovic, Trajkovic, Vrastanovic, Orlov - Zotovic, Adzic, Ristovic, P. Djukic, Ajdukovic - Marinkovic.

- emberelőnyből).

8 perc, ill. 8 perc. Kalocsa László:

"Nem lehet úgy játszani 60 percen keresztül, hogy az ellenfél ne jusson el a kapunkig, de úgy sem lehet, ahogy azt tettük a harmadik harmadban. A mérkőzés feléig játszottunk jégkorongot, utána sajnos egy nagyon egyénieskedő, nagyon felszabadult hoki lett ebből az egészből. Látták a srácok, hogy megvan a meccs, és próbált mindenki gólt lőni. Nincs persze nagy probléma, összejött a győzelem, jövő héten pedig egészen biztosan nem így fogunk játszani."

VÉGEIII. harmad 13-4 (5-1, 6-0, 2-3) 60' Vége! Bár az utolsó felvonásban már nem hozta azt a mindent elsöprő játékot a Volán, mint előzőleg, összességében mégis rendkívül magabiztosan gyűjtötték be zsinórban hetedik sikerüket Ambrusék a szerb bajnokságban. Folytatás egy hét múlva a Partizan ellen! 59' Eddig tartott a szerbek türelme: Bontovics lövése még elszáguld a jobb kapufa mellett, majd Komáromi kapna érte, de az egyik játékos a vendégektől orrba vágja. A tömegjelenetnek ezután a sporik vetnek véget. A mérleg: két kiállítás itt, egy ott, Bosnyák, Ambrus és Djokic ülnek a padra durva játékért. Öt a négyben folytatódik a meccs, a Vitez időt kért. 58' Gól... Bojan Jankovicra nem jutott őrző a balon, ő pedig ezt kihasználva laposan lőtt Szalai lábai között a hálóba. A szegedi kapus kiszolgáltatott helyzetben volt, 13-4. 57' Dunda távoli, életerős löketét magabiztosan öleli magához Szalai. Közben Vígh kap kétpercest gáncsolásért. 56' A kisebb megingás után mostanra újra átvette az irányítást a Volán, a feéhr mezesek képtelenek kijönni a szorításból. GÓÓÓL!!! Egyed lövi a tizenharmadikat, 13-3! 55' Ismét Soichiro és Ódry mehetnek ketten egy védőre, de a japán bombája a szerb ütőjéről felcsapódik a korongfogó hálóra. 54' Mi marad ki?! Ódry csinálja meg a cselt egy gyors ellentámadás során, a kapu elé érve Soichiróhoz játszik, aki átvétel után tüzel, de Fat védeni tud. 53' Komáromi szlalomozik ügyesen, de Bosnyákot nem találja meg a centerezéssel. GÓÓÓL!!! Hát így kell ezt! Bosnyák - Fülöp - Ambrus háromszög végén utóbbi lő laposan a hosszú alsóba éles szögből. 12-3! 52' Djokic távoli bombája Szalai lábáról pörög ki a plexi fölé. Kalocsa László nem állja tovább szó nélkül a látottakat, időt kérve magához hívja játékosait egy kis eszmecserére. 50' Szalai védi lábbal Zivkovic éles szögből érkező kísérletét, majd Kukucska lövi mellbe messziről Fat kapust. 49' Bosnyák ismét kihasználja átlagon felüli gyorsaságát, a balon repül végig, de a centerezése már nem jó Ambrus felé. Gól... Egy gyors összjáték végén Orlov talál a hálóba Szalait is kicselezve. 11-3. 48' Bojan Jankovic a kapuvasat zörgeti meg egy korongszerzést követően. Ezekben a percekben kissé visszább vesz a tempóból Kalocsa László legénysége. 47' Gól... A játékos-edző Bogdan Jankovic szolgálja ki hibátlanul Bojan Jankovicot. Ezzel 11-2 az állás. 46' Bogdanovic luftot üt, Bontovics, zavarta, de a kontrából sincs helyzet. 45' A hazai kaput a második harmad vége óta Szalai Ákos őrzi, egyelőre lényegesebb feladat nélkül, hiszen támadásban továbbra is a Szeged. 44' Major robog egy ellentámadással, behúz középre, de Soichiróval közös erővel sem tudják begyötörni a korongot. 43' Fülöpre nem támadnak ki, de nincs szerencséje, óriásit kong a kapuvas a távoli suhintása nyomán. 42' Dunda bombája elsüvít a kapu mellett, majd Ambrus indul a kontrával, de hiába cselezi ki a kapust is, a hálóba már nem tud betalálni éles szögből. Kiegészül a Volán. 41' Folytatódik a meccs, mintegy másfél percig még emberhátrányban tehát a Szeged. II. harmad 11-1 (5-1, 6-0) 40' Lejár a kiállítás, kiegészül a Vitez. Komáromi próbálkozása elhal Fat tenyerében. Bogdan Jankovic nem talál társat, amint körülnéz, így hát elvállalja maga a lövést, Szőke azonban résen van. Egyed kap két percet, ez így valószínűleg áthúzódik az utolsó felvonásra is. Vége a negyednek - az érdemi kérdések vélhetően eldőltek, a Tisza Volán tízgólos előnyről várhatja az utolsó húsz percet! 39' Szabó felpasszát Ódry próbálná meg betessékelni egy átvételt követően, de nem jár sikerrel. 38' Adzic kap két percet, harmadjára kerülnek emberhátrányba a vendégek. Közben Fat visszaáll a kapuba - az a véleményünk, hogy ez eddig nem a protásokon múlik. 37' GÓÓÓL!!! Megpróbált kijönni a szorításból a Vitez, aminek egy kontra lett a vége. Annus ügyesen húzta magára védőjét, hogy aztán a mögötte érkező Fülöpöt hozza helyzetbe. 11-1! 36' GÓÓÓL!!! Ez már gombócból is sok! Ambrus szolgálta ki a kapu mögül a berobbanó Komáromit! 10-1! 35' Ristovic teszteli Szőkét, a magyar kapus azonban magabiztosan nyúl fel a léc alá csapódó kísérletre. Komáromi egy remek szóló végén nyesne Djukic füle mellé, a kapus ugyanakkor ki tudja tolni a próbálkozást. 34' Fülöp ügyesen kígyózik át a teljesen védelmen, egy cseles húzással Djukic alatt is átcsorgatja a korongot, de a résen lévő szerb bekkek az utolsó pillanatban mentenek a gólvonalról. 33' GÓÓÓL!!! Egyed passzol vissza Vígh elé, aki kihasználva az előtte megnyíló teret, óriási bombát ragaszt a hálóba távolról! 9-1! 32' Kukucska balról passzol a kapu elé berobbanó Bosnyákhoz, de a társnak nincs szerencséje, Djukic bemutatja első komolyabb védését. 30' Vígh bombája elhal a kapus kezében. Komoly nyomás alatt a belgrádiak ketrece, de nem roppan meg az emberhátrányban lévő védelem. GÓÓÓL!!! Kiegészül a Vitez, de ez is csak arra jó, hogy eggyel többen nézzék a szerbek a jégen, amint Soichiro a saját térfeléről elindulva egészen ziccerig szlalomozik, majd meglövi első találatát szeged színekben! A vendégeknél Djukic érkezik a gólvonal elé Fat helyett. 29' Fülöp lő be a kapu elé távolról, három kék mezes ugrik a korongért, de Fat a leggyorsabb. 28' Bottal akasztásért Zotovic is kénytelen elhagyni a pályát két percre. A hazai együttes eddig még ebből a szempontból makulátlan. 27' Szőke helyett átmenetileg Ambrus csúszik be a jégre, most ezt a figurát is nyugodtan gyakorolhatják a szegediek. 26' Átmenetileg sem tud felszabadulni a szerb kapu, az imént Major lapos, surranó próbálkozása késztette torna a vendégek hálóőrét. 24' GÓÓÓL!!! A hetedik győzelméért hajtó Volán hetedik gólját Kukucska ütötte, miután Maslac átlövése kijött Fat kapusról. 7-1! 23' Major Tamás közreműködésével a nézőtérre is jut egy korong - egy gólpassz ma mindenkinek jár! 22' Vígh ravasz lövése centikkel suhan el csupán a bal kapufa mellett, Egyed sem tudott már beleérni. 21' GÓÓÓL!!! Elkezdődik a második felvonás, de még hogy! Bosnyák blokkolja Djokic lövését, majd szélvészként indul meg a balon, hogy aztán a nyomát bottal ütő szerbektől nem zavartatva kiszolgja a kapu előtt a túloldalról érkező Ambrust! 6-1! I. harmad 5-1 20' Ambrus nagyon éles szögből elvállalt próbálkozás zárja a harmadot, amely után négy góllal vezet a Szeged. Tegyük hozzá, abszolút jogosan, hiszen a szerbeknek egyetlen jól eltalált lövést leszámítva helyzetük sem akadt a húsz perc során. 19' Képtelen kijönni kapuja elől a Vitez, eddig rendkívül meggyőző a hazaiak játéka. 17' GÓÓÓL!!! Soichiro szerzett korongot saját térfelén, felvitte, majd Majorhoz játszott a kapu mögé. A társ visszapasszát aztán az érkező Ódry kíméletlenül a hálóba vágta, 5-1! 16' Szabó irgalmatlan erejű rakétát suvaszt rá, Fat első szándékból nem is tudja fogni, de másodjára pánikszerűen elkanalazni a kipattanót. 15' Eljut a jobb alsóig Bontovics átlövése, Fat lábbal hárít végül. GÓÓÓL!!!! Itt már nincs menekvés! Bosnyák szolgálja ki hibátlanul a ziccerét kihasználó Ambrust, 4-1! 14' Major megkínálja egy ütemtelen kísérlettel Fat kapust, a portás viszont állja a sarat. 13' GÓÓÓL!!! Mesteri találat! Hosszas passzjáték végén Bosnyák adott középre a mélységből érkező Ambrus elé, aki egy átvételt követően védhetetlenül bombázott a léc alá. 3-0! Gól... Ott a válasz a szerbektől, Pavle Djukic löketét nem tudta védeni az eddig jószerével feladatot sem kapó Szőke. 12' Szabó bepasszát Soichiro teszi egyből kapura, de Fat kapus ezt is védi. A japán aztán még megpróbál odakapni a korongért, de Dunda ezt egy lökéssel véleményezi. Összefutnak a játékosok, de aztán hamar lecsillapodnak a kedélyek. 11' Marinkovicé az első kiállítás az összecsapáson, amiért a Viteznél túl sok játékos tartózkodott egyszerre a jégen. 10' GÓÓÓL!!! Ott a második! Bontovics tessékelt a hosszúról a hálóba egy balról érkező átadást, 2-0! Érdemes azt is feljegyezni, a vendégeknek még nem volt komoly helyzetük a meccs folyamán. 9' Győri Tamással ma nem érdemes viccelődni, mert igen jó erőben van a bekk. Az iménti felpasszát például Dunda ugyan megpróbálta lestoppolni, de a koronggal való találkozás nyomán kettétört a szerb ütője. 8' Egyed előtt nyílik meg a tér középen, azonnal célba is veszi a bal felső sarkot, de Fat egy gyors mozdulattal még ki tudja tolni a léc alá süvítő löketet. 7' Igyekszik talpra állni a Vitez a bekapott gól után, egyelőre inkább kevesebb, mint több sikerrel. A Kalocsa-tanítványok jól védekeznek, és bármikor képesek gyors ellentámadásba átcsapni. 5' GÓÓÓL! Gyönyörű összjáték végén vezet a Volán! Ódry visszapasszát a kapu mögül Soichiro kapásból még a keresztlécre vágta, de a lecsorgóból Kukucska már nem kegyelmezett! 1-0! 4' Kisebb kavar a hazai kapu előtt, de Komáromi meg tudja előzni középen az átadásra ácsingózó Bojan Jankovicot. 3' Teljesen beszorul a Vitez, Vígh átlövése után előbb Soichiro, majd Ódry próbálkozik, de egyikük sem jár sikerrel. Harmadjára Fat rátenyerel a pakkra. Bosnyák is tüzel egy ütemes irányváltás után, a szerb hálóőrön ugyanakkor ő sem tud kifogni. 2' Egyed - Maslac - Annus háromszögelés végén utóbbi marad le a korongról centikkel a hosszú kapufánál. Nem sokon múlt a dolog! 1' A szegediek hozzák el a korongot az első bulinál, de a korai lendület még nem eredményez azonnal helyzetet. 17.55: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A csapatok már bevonultak az öltözőfolyosóra. Bemutatásuk során a hazai sorokban egy újonnan érkezett fiatalembert is megismerhet a szegedi publikum a héten igazolt Omi Soichiro személyében. A japán légiós 25-ös mezszámmal Ódry Tamás és Major Tamás sortársaként lesz hivatott riogatni az ellenfél védelmét. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. január 23.