Kézilabda: magabiztos Pick-siker az évzárón + FOTÓK

2015. december 11., péntek
pick_komlo23_gs

Egy percig sem volt kérdéses a több kulcsjátékosát pihentető MOL-Pick Szeged győzelme a Komló elleni évzárón, így Ilyés Ferencék 14 gólos sikert arattak az év utolsó meccsén.

Balogh Zsolt

pedig csütörtökön könyökműtéten esett át, ezért az átlövő is hiányzott. Hamar magához ragadta a kezdeményezést a Pick, és

Hegedüs

, valamint

Ancsin

góljával nyitotta a meccset a szegedi gárda. (2-0) Kettőnél közelebb nem tudott jönni a folytatásban a Komló, a végig sportszerű találkozón tartotta a három-négygólos fórt a MOL-Pick Szeged, amely könyörtelenül kihasználta az egykori Pick-játékos,

Ratko Djurkovic

által irányított vendégek támadás- és védekezésbeli hibáit. Már az első félidő hajrájában a keret több fiatalját is bedobta Juan Carlos Pastor, így pályára lépett

Velky Péter

Fekete Bálint

is, a félidőt pedig Mindegía remek gólja zárta, ennek köszönhetően öttel vezetett a szünetben a Pick. A második félidőt remekül kezdte a szegedi csapat: az első hét percet 7-2-vel tudták le

Ilyés Ferencék

, így már számolhatott a publikum. (25-15) A továbbiakban olykor tízen belülre jött a Komló, de a meccsbe jól beszálló

Piotr Wyszomirski

kiváló védéseket mutatott be a kapuban, miközben visszaállt a tíz, majd az ennél is nagyobb szegedi előny. A hajrában

Szabó Bence

Vladan Loncar

is beállt, előbbi pedig nagyot küzdött beállóban, de a gól nem jött össze neki, miközben több hetest is kiharcolt. Végül a több hiányzóval felálló MOL-Pick Szeged magabiztosan, végig vezetve verte a Komlót, és tizenhetedik bajnokiján tizenhatodik sikerét aratta. A csapatra mintegy két hónapos szünet vár, hiszen legközelebb a bajnokságban február hetedikén, Vácon lép majd pályára Juan Carlos Pastor együttese - ugyanakkor a keret válogatott tagjainak nem fog pihenővel telni a január, hiszen Lengyelországban kézilabda Európa-bajnokságot rendeznek január 17. és 31. között, ahol a magyar válogatott Dániával, Oroszországgal és Montenegróval találkozik majd a csoportkör alatt.

Férfi kézilabda NB I, 19. forduló

MOL-Pick Szeged - Sport36-Komló 35 - 21 (18-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton.

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Curuvija 2, Ancsin 4, Hegedüs 5, Bombac 1/1, Thiagus Petrus 5, Blazevic. Csere: Wyszomirski (kapus), Prodanovic 4, Ilyés 1, Mindegía 3, Parrondo 6/3, Velky 1/1, Fekete 2, Loncar 1/1, Szabó B.

Juan Carlos Pastor.

Komló:

Granic - Oszlár 3, Sanad 3, Sebestyén, Marcsek 4, Sunajko 3, Markovic 2. Csere: Kiss (kapus), Nagy, Laufer, Hidasi 2/1, Pethő 3, Hoffmann 1/1.

Ratko Djurkovic.

7/6 ill. 3/2.

4 perc ill. 4 perc.

VÉGE60' Marcsek szól hozzá hosszú idő után, 35-21. Szabó nem tudja összeszedni a bejátszást: ez a vége, a MOL-Pick Szeged magabiztos győzelemmel zárja az idei esztendőt, hiszen legközelebb majd csak februárban lép pályára Juan Carlos Pastor csapata. 59' Fekete szépen megy be a védők között, és lő a bal felsőbe, 35-20. 59'Oszlár talpról ellőtt labdáját tolja ki oldalra Wyszomirski. 58' Szabót megint meggyötrik középütt, két perc Hidasinak és újabb hetes a Picknek: Velky bepattintja, 34-20. 57' Megint eljut a labda a szélre, de Velky túlhúzza, és az oldalhálót találja el. Nem tudja összeszedni a picit alacsony passzt a túloldalon Hoffmann a bal szélen, így a Pické a labda. 56'Hidasi lő középről, a szaggatottról a bal alsóba, 33-20. 56' Szépen jár a labda, majd le is tudjuk húzni a szélre Parrondónak, aki elpörgeti Kiss mellett, 33-19. 55'Pethő távoli lövését fogja Wyszomirski, már fent volt a játékvezetők keze, így lőnie kellett a Komlónak. 54' Nem sokáig voltunk emberelőnyben, alig fél perc telt el Nagy kiállításából, amikor Loncart is kiküldik. 53'Loncar megy fel a kilencesről,de jó a blokk vele szemben. Szabót rántják le beállóban, Nagyé a meccs első vendég kétperce, Loncar pedig lőhet egy hetest: bepattintja a jobb alsóba, 32-19. 53'Fekete átlövését tolja ki Kiss, majd Sunajko megint ellépi a szegedi térfélen. 52'Pethő most a bal kapufa tövét találja el, a kipattanót pedig összeszedi Ilyés. 51' Szerzett labda után tudunk indulni: Parrondo pedig be is fejezi a kontrát, 31-19. Időt kérnek a vendégek. 50' Sunajko megy be a jobb átlövőben, de Wyszomirski jól zárja a szöget, és ezt is megfogja! Hetes a túloldalon, jön megint Parrondo: szépen elküldi Kisst, és a bal alsóba lő, 30-19. 50'WYSZOMIRSKI! Pethő szaggatottról elengedett labdáját rúgja ki oldalra. 49'Az első két perc is megszületik a meccsen: Blazevicet küldik ki szándékos lábért. 48' Fekete visszaállítja a tízgólos különbséget betörése után, 29-19. 48'WYSZOMIRSKI! Egymás után két védést mutat be, Laufer átlövését, majd Hoffmann szélről lőtt labdáját is megfogja, bravó! 47'Mindegíát nem tudják megállítani középen, Parrondo szépen készítette elő neki a terepet, 28-19. 46' HETES! Parrondo végezhet el egy újabb büntetőt: félmagasan lőtt labdája a kapuban köt ki, 27-19. 45' Pethő jól szállt be a meccsbe, újabb átlövése van bent, 26-19. 45' Hidasi előtt szépen összezár Thiagus Petrus és Bombac, ebből indulhat Prodanovic, de Kiss megfogja a ziccert! 44' Fekete bejátszása kevésen múlt, hogy nem jutott el Hegedüshöz, de maradhat a Picknél: Prodanovic viszont nem tudja összeszedni a hosszú passzt a szélen. 44'Oszlár marad üresen a szélen, most a bal felsőbe lő jobbról Wyszomirski felett, 26-18. 43' Pethő megint kissé ütemtelenül ellőtt labdája talál utat Wyszomirski kapujába, 26-17. 42' Hegedüs is ötgólos már, 26-16. 42' Eladott labda után lerohan a Komló, Oszlár fejezi be a támadást, 25-16. 41'A bejátszást most megszerzi a Komló,de Thiagus Petrus jól védekezik, és rá tudja pattintani Laufer lábára. 40'Laufer most ellépi, de ebből most nem indítunk kontrát. 40' Hegedüsre hárman lépnek ki, ott azért nem volt könnyű dolga. Thiagus Petrus átlövését tolja a kapufa fölé Kiss. 39' Pethő átlövését blokkolja Thiagus Petrus, de marad a Komlónál, majd Pethő megint kiharcol egy hetest, és a brazilt kap egy sárgát: továbbra sincs viszont két perces kiállítás. Laufer hetesét megfogja Wyszomirski! 38' Megint egy kontra, ezúttal Blazevic mehet végig egy szerzett labda után, de Kiss kitolja a jobb sarokba tartó labdát! 37'Wyszomirski fogja meg Pethő pattintott lövését, majd Prodanovic fejezi be a kontrát, 25-15 - számolhat a szegedi közönség, miközben időt kér a Komló. 36' Prodanovic szerzi a harmadik gólját egy szép mozdulat után, remekül lőtt a hosszú sarokba, 24-15. 35' Mindkét kapus bemutat egy-egy bravúrt, Wyszomirski és Kiss is nagyot véd a ziccereknél. Pethő csuklóból, talpról teszi el a balra induló Wyszomirski mellett a bal sarokba, 23-15. 34' Pethő harcol ki egy hetest betörése után: Hoffmann bepattintja Wyszomirski mellett, 22-14. Hegedüs szépen szedi össze megint a bejátszást, és pontos a lövése is, 23-14. 33'Laufer átlövését védi Wyszomirski, majd a lecsorgót még a vonal előtt összeszedi. Hegedüssel nehezen bírnak középen, most is be tud fordulni, és be is lövi Kiss mellett, 22-13. 33'Thiagus Petrus megy be a védője mellett, majd a léc alá lő, már ötgólos a brazil, 21-13. 32' Wyszomirski védése után Thiagus Petrus fejezi be a kontrát, 20-13. Megint véd a lengyel, jól kezd a kapuban, de a túloldalon Ancsin betörése után Kiss is hárítani tud lábbal. 31' A Pick kezdte a második félidőt, méghozzá rögtön egy góllal, Hegedüs lövésébe ugyan belekap Kiss, de beperdül a labda a gólvonal mögé, 19-13. SZÜNET30'Oszlárnak muszáj volt lőnie, hiszen csak pár másodperc maradt az órán az elrontott komlói passz után, ezt azonban könnyen fogja Sierra, így öt góllal vezet a szünetben a MOL-Pick Szeged egy roppant sportszerű meccsen. 30'Mindegía bolondítja meg a védőket, majd a hatosról lő a felső sarokba, szép gól volt, 18-13. 29'Velky talpról elengedett labdáját üti a kapu fölé Kiss. Markovic összeszedi a bejátszást a túloldalon, de ezt csak a vonalon belül tudja megtenni. 29'Először kap hetest a Komló, Ilyés állította meg Markovicot szabálytalanul középen a sporik szerint: Hidasi lövi a büntetőt, bepattintja Sierra lába mellett, 17-13. 28'Ilyés most átlövésből már betalál, Kiss lábai között pattan be lökete, 17-12. 27'Fekete védekezik jól Hidasival szemben a szélen, majd Sunajko a lábára pattintja a labdát. 26'Ilyés durrant fölé kintről, majd Parrondo labdát szerez, Ilyés pattintott lövése azonban a felső lécen köt ki. 25'Hegedüs gólját ismét érvénytelenítik belemenés miatt. Sanad előtt van egy kis terület, ő pedig a bal alsóba pattintja a kilencesről, 16-12. 24' Hát ez érdekes volt, elsőre sikerült blokkolni Oszlárt, de Ancsin és Thiagus Petrus nem értette meg egymást, így Oszlár össze tudta szedni a labdát, azonban annyira meglepődött ezen, hogy ellépte végül. 23' Ez gyenge bejátszás volt Sanadtól, indulhat belőle Curuvija, be is fejezi a kontrát, 16-11. 23' Parrondo elég üresen marad a szélen, nem is hibázza el a ziccert a spanyol, 15-11. 22'Sunajko a kezek mellett el tudja lőni, és be is megy a kapu bal oldalába, 14-11. 21'Hegedüs ziccerét most lábbal védi Kiss, de oldalt megy ki a labda, marad a szegedieknél. Sárga Nagy Zoltánnak a Hegedüs elleni faultért, majd Parrondót rántják le a jobb szélen, ez hetes: a sértett végezheti el, elsőre a bal felsőbe vágja, 14-10. 20' Sanad talpról lő a bal alsóba a szaggatottról, 13-10. 19'Ancsin talpról eleresztett lövését most blokkolják, de maradhat a Picknél a labda - csupán eddig, Mindegía hát mögött tenné le a szélre Curuvijának, de elveszik a sporik a labdát. 18' Szerencsénk sem volt most, Markovic lövését ugyan fogta Sierra, de a kipattanó pont a középen üresen álló Marcsek elé került, Sierra már nem ért vissza a bal alsóra, 13-9. 17' Megismétlődik a korábbi jelenet: támadófault mindkét oldalon, így gyorsan újra a Pick támadhat. Hegedüst most megfogják középen, majd Mindegía látja meg a rést a falon, és megy be szépen, 13-8. 16'Markovic a szélről ismét, de most a rövidbe lő, Sierra most tehetetlen volt, 12-8. Érkezik a Pickbe Ilyés és Mindegía. 15' Sanad a szaggatottról nem talál most kaput, ellenben Prodanovic megint pokolian pontos a jobb szélről, 12-7. 14' Ezt a bombát most nem foghatta Kiss Ancsintól, nagy gólt lőtt a kilencesről Ancsin a bal felsőbe, 11-7. 14' Marcsek szépen megoldja beállóból, átejti a kapuját elhagyó Sierra felett, 10-7. Kiss védi Ancsin átlövését. 13'Markovicot kell középen nyugtatni, aki összeakaszkodott egy kicsit Hegedüssel. Most Hegedüst látják szabálytalannak, jöhet a Komló. 12' Sunajko szerez újabb gólt átlövésből, amire jön egy menetrendszerű Thiagus Petrus-gyors gól, 10-6. 11'Sebestyén lő a bal kapufa mellé átlövésből. Prodanovic! Honnan lőtte ezt be, Curuvija nehezen, a védője szorításából továbbtett labdáját elég éles szögből is be tudta lőni már Kiss lábai között, 9-5. 10' Hegedűs gólja érvénytelen, majd a második akcióból hetest harcol ki: jöhet a büntetőhöz Bombac, azonban a keresztlécre lövi a büntetőt! 9' Sanad beállóból szerzett góljára megint gyorsan reagál a viszonylag rendezetlen komlói védelem ellen Thiagus Petrus, 8-5. 8'Markovic bal szélről mattolja Sierrát, pontos a lövése a hosszúba, 7-4. 7'Thiagus Petrus bontja meg szépen középen a komlói védelmet, és lő a kapu bal oldalába, 7-3. Időt kér a Komló. 7'Sanad találja telibe a keresztlécet átlövésből, majd mindkét oldalon egy-egy támadószabálytalanság. 6' Sunajko megy fel a kilencesről, és a jobb felsőbe lő jobb átlövőből, 5-3. Ancsin elkapta a fonalat, ő válaszol most talpról, 6-3. 5' Marcsek beállóból eredményes ismét, 4-2, majd egy gyors akció végén Curuvija lövése a felső lécről a gólvonal mögé vágódik, 5-2. 4' A meccs első hetesét Bombac végezheti el: tőle megszokott magabiztossággal értékesíti, 4-1. 3' Ancsin újabb jó átlövése után Marcsek válaszol a túloldalról, ő avatja fel Sierrát, 3-1. 2' Ancsin bombáz Granic hálójába a szaggatottról, 2-0. 2' A Komló támadófaulttal kezd, majd a lerohanás végén egy jó bejátszás után Hegedűs szerzi a Pick első gólját, 1-0. 1' A vendégek kezdték a meccset. 17:58 - A szurkolók az elmúlt hónap legjobbjának Dean Bombacot választották meg. 17:56 - Zubai hiányában ma Ilyés Ferencen van a csapatkapitányi karszalag. Kezdődik a bemutatás! 17:36 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból az év utolsó MOL-Pick Szeged mérkőzéséről: a csapatok már a pályán melegítenek, a Pick mai keretéből, és sajnos még várhatóan hosszabb ideig is hiányzik a tegnap könyökműtéten átesett Balogh Zsolt, e mellett pedig Jonas Källman, Antonio García Robledo, a csapatkapitány Zubai Szabolcs, és Vladimir Vranjes is pihenőt kapott ma Juan Carlos Pastortól, így több fiatal, Velky Péter, Vladan Loncar és Szabó Bence is tagja a mai keretnek. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Hétközben Egerben játszott és nyert bajnokit a MOL-Pick Szeged, amely a Komló elleni hazai meccsel zárja az idei évet, ezt követően majd csupán február elején játszik újra az NB I-ben a Pick, hiszen 2016 első hónapjában rendezik a férfi kézilabda Európa-bajnokságot. A bajnokságban már találkozott a két csapat az idei kiírásban: szeptember közepén 13 góllal, 38-25-re nyertek Komlón Zubai Szabolcsék, és minden bizonnyal pénteken sem lesz kérdéses a szegediek győzelme.

A Komló ellen zárja 2015-öt a MOL-Pick Szeged: majd két hónapos szünet következik a pénteki meccs után a szegedi klub számára.KLIKK: http://szegedma.hu/?p=595563

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 10.