Vízilabda: első idegenbeli bajnoki sikerét aratta a Szeged Miskolcon

2015. november 7., szombat
tiszavirag_szeged_szolnok_mj _DSC0290

Öt góllal verte a Szeged Diapolo az újonc Miskolcot, ezzel Varga Péter legénysége először nyert idegenben a bajnoki szezon során.

Az első negyed

Marco Petkovic

Manhercz Krisztián

gólpárbaját hozta, amit a vendégek üdvöskéje nyert 3-2-re, kialakítva ezáltal a játékrész eredményét. A második felvonást zsinórban három szegedi gól nyitotta, mégsem tudták leszakítani magukról ellenfelüket

Aljosa Kunac

használt ki egy emberelőnyt, s mivel válasz egyik gólra sem érkezett miskolci részről, a Szeged előnyös helyzetből várhatta az utolsó nyolc percet. (4-8) Bár a hazaiak mindent megtettek, hogy megszorítsák riválisukat, a Tisza-parti gárda azonban ezt az etapot is megnyerte, egyúttal a győzelmet is behúzta. Kiss Csabáék hetedik összecsapásukon a negyedik sikerüket aratták az OB I-ben. A gárda legközelebb november 11-én, szerdán ugrik medencébe: az Euro Kupa negyeddöntős párharcának odavágóján a német Hannover látogat az újszegedi sportuszodába.