Női vízilabda: tízzel nyerte a Szentes a megyei presztízsmeccset

2015. november 7., szombat
szeged_szentes_mj-026

Magabiztos, tízgólos győzelemmel abszolválta a Szentes a Szeged elleni megyei rangadót a női vízilabda OB I 6. fordulójában.

Dalmády Szandra

révén a hazaiak szereztek vezetést emberelőnyből a 3. percben, ezt követően azonban a második negyed végéig bezárólag hétszer talált be a

Bujka Barbara

vezette Kurca-parti alakulat nulla ellenében. (1-7) A játékrészből hátralévő időben

Miklós Dóra

Lengyel Dominika

egy-egy góljával igyekezett kozmetikázni a Szeged, a túloldalról viszont

Mihály Kinga

Farkas Tamara

is eredményes tudott lenni, így a mérkőzés második felének hatgólos differenciáról vágtak neki a felek. (3-9) A harmadik játékrészt kettővel nyerték a vendégek, így az utolsó felvonás lényegében formalitássá vált. (5-13) A végére Dalmády Szandra foglalta keretbe a szegedi gólokat, az utolsó - három - szó azonban a Szentesé lett.

Tóth László

tanítványai a harmadik győzelmüket aratták az alapszakaszban, míg az SZNVE hatodik meccsén a hatodik vereségét szenvedte el az A csoportban.

Női vízilabda OB I A csoport, 6. forduló:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Hungerit Szentes 6-16 (1-4, 2-5, 2-4, 1-3)

Szeged, SZUE. Vezette: Juhász Gábor, Kovács Soma.

Tóth - Árkosy, Miklós 1, Dalmády P. 1, Dalmády Sz. 3, Rudics, Lengyel Dom. 1.

Szikora (kapus), Lengyel Dor., Vida, Lengyel A., O-Nagy.