Kézilabda: Svédországban is nyert a MOL-Pick Szeged

pick-kristianstad12kf

Dean Bombac zseniális játékának köszönhetően a félidei háromgólos hátrányt követően a második 30 percben megfordította a meccset a MOL-Pick Szeged, így idegenben is legyőzte a Kristianstadot Juan Carlos Pastor együttese.

Szombat után szerdán is megmérkőzött a svéd bajnok Kristianstaddal a MOL-Pick Szeged: a BL csoportkörének visszavágóinak első fordulójában Svédországban lépett pályára a szegedi csapat.

Nem a legjobban kezdte a meccset a Pick, 3-0-al nyitott a svéd csapat, majd az ötödik percben született meg az első szegedi gól, Kallman törte meg a jeget kínaiból. 4-3-nál egyenlíthetett volna a Pick, de a Szegeden is jól beszálló Leo Larsson védése után ez elmaradt, majd Lindskog és Jamali két gyors góljával visszaállt a háromgólos különbség. (6-3). Negyed óra után aztán kiegyenlít a Pick, Källman indításból szerezte a negyedik gólját, sőt, egy perccel később Bombac passza után a svéd szélső cunderével már vezetett a szegedi csapat, 8-9-nél pedig időt is kért a Kristianstad.

Megtette ezt a 23. percben Juan Carlos Pastor is: a szegediek védekezése nem akart összeállni, a kapuból sem érkezett a segítség, 13-11-nél történt ez. Bár többször is közelebb lépett a Pick, de a szünetig maradt a kialakult háromgólos differencia, köszönhetően Tollbring az utolsó másodpercekben, majdnem 15 méterről ellőtt labdájának, amit a Sierrát váltó Wyszomirski sem tudott hárítani.

Jamali nyolcadik gólja nyitotta a második félidőt, majd Balogh kihagyott egy hetest: így már a meccs addigi legnagyobb különbsége alakult ki. (20-16). Robledo találatával zárkózott a Szeged tíz perc elteltével, majd Bombac emberhátrányban szerzett labdát, és fejezte be a ziccert, (23-22) a félidő felénél pedig a szlovén irányító újabb átlövésével már újra döntetlen volt az eredményjelzőn (24-24), időt is kellett kérnie Ola Lindgrennek.

Robledo jól szállt be a meccsbe, és betörése után már a Picknél volt az előny, (25-26) és kezdett összeállni a szegedi védekezés, viszont Blazevic megkapta a harmadik két percét tíz perccel a vége előtt, így egy fontos emberét vesztette el Juan Carlos Pastor a védelemben, ráadásul egy majd két perces kettős emberhátrány is nehezítette ekkor a szegediek dolgát – azonban ebből jól jött ki a Pick, Zubai remek meglátással hozta játékba Bombacot, aki hetest harcolt ki és értékesített is ekkor. (27-28) A kilencedik szegedi hetesnél sem hibázott a pazarul játszó Bombac, így öt perccel a vége előtt a meccs során először hárommal vezetett a Pick. (29-32) A négygólos fór már nem jött össze, Källman elhibázta a ziccert, helyette Björnsen visszahozta kettőre a svédeket. Az utolsó fél percre csupán egygólos előnnyel mehetett neki a Pick: Bombacot lesáncolták, majd másodjára már eldöntötte a meccset tizenharmadik góljával, így Svédországban is nyert a MOL-Pick Szeged.

Ezzel ötödik sikerét aratta a BL-csoportkörben a MOL-Pick Szeged, és nyolc forduló után 10 pontos. A MOL-Pick Szeged legközelebb szombaton 18 órakor a hazai pontvadászatban lép pályára, amikor is a Gyöngyös érkezik az újszegedi sportcsarnokba.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 8. forduló

IFK Kristianstad – MOL-Pick Szeged 32 – 34 (19-16)
Kristianstad, 4700 néző. Vezette: Nenad Krstic, Petar Ljubic (szlovénok).
Kristianstad: L. Larsson – Björnsen 3, Cederholm 2, Lindskog 1, Pettersson 1, JAMALI 10, TOLLBRING 6. Csere: Simic (kapus), HANISCH 4, Jepson, Eriksen 3, Lagergren 2. Vezetőedző: Ola Lindgren.
MOL-Pick Szeged: Sierra – Prodanovic 1, BALOGH 6/2, BOMBAC 13/6, Zubai 2, Ilyés, KALLMAN 6. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, ROBLEDO 5, Vranjes, Mindegía. Parrondo 1 , Curuvija. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: – ill. 9/8.
Kiállítás: 10 perc ill. 8 perc.

A csoport másik mai meccsén:

Rhein-Neckar Löwen – Montpellier 25-21

Svédországban is nyert a Pick! Dean Bombac zseniális játékával megfordította a meccset Kristianstadban Juan Carlos Pastor együttese.http://szegedma.hu/?p=590103

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 18.