Vízilabda Euro Kupa: könnyedén verte a Szeged a német Esslingent

2015. október 2., péntek
szeged_esslingen_waterpolo

Harmadik mérkőzését is megnyerte a Szeged-Diapolo együttese az Euro Kupa Népligetben zajló selejtezőcsoportjában.

A német Esslingen elleni partit persze egyértelműen kötelező győzelemként abszolválhatjuk. Annak, hiszen a két keret között óriási a szakadék, nem vitás,

Varga Péter

együttese nagyságrendekkel erősebb - írja a

waterpolo.hu

. Persze ezt ki is kell hozni egy-egy találkozón. Jelentjük, ezúttal is megtörtént. Kiválóan jelzi a különbséget az a tény is, hogy az első szegedi személyi hibát (

Varga II Zsolt

ellen fújtak ötméterest) mindösszesen a 19. percben, azaz a harmadik negyedben fújták be a játékvezetők, amikor éppen 12–4 állt a táblán. Úgy védekezte ki könnyűszerrel a német támadások zömét a csongrádi alakulat, hogy szabálytalankodnia sem kellett, avagy edzőmeccs zajlott a vízben. Újabb árulkodó adat: az első duplázó

Kiss Csaba

volt, méghozzá csapata nyolcadik góljánál, avagy ezúttal is mindenki hozzátette a magáért a sikerhez. Végül tízen hozták össze a 22 gólt. A kapuban a nagyszünet után

Meixner Marcellt

Bognár Bendegúz

váltotta, valóban mindenki szerepet kapott. A harmadik negyedben engedett ki a Szeged, azt megnyerte a rivális 4–3-ra, más öröme nem nagyon lehetett. Persze az, hogy 14–5-ről 14–9-re felzárkózott, számára bizonyosan sokat érhet, pont azonban nem járt érte. Ráadásul a Szeged aztán újra megrázta magát, és végül 23–11-re hozta a partit.

Férfi vízilabda Euro Kupa 1. selejtezőkör A csoport:

Szeged-Diapolo – SSV Esslingen (német) 23–11 (5–1, 6–2, 3–4, 9–4)

Budapest, Népliget. Vezette: Tchachenko, Butz

Meixner – Kiss Cs. 3, Seman 2, Varga II Zs. 2, Manchercz K. 6, Manhercz Á. 2, Kunac 3.

Sánta 1, Pellei 2, Sedlmayer 1, Palotás, Chilkó 1, Bognár (kapus).

Varga Péter

Esslingen:

Ravanbach – Rothfuss 1, van der Bosch 1, Nossek 3, Syka, Hadar 2, Glaser 4.

Hechler, V. Finkes, Michalko, Sopiadis, R. Finkes, Hausmann (kapus).

Bernd Berger

Emberelőny:

7/5, ill. 3/3.

Ötméteres:

1/0, ill. 1/1. Varga Péter:

"Jól kezdtük a mérkőzést, hamar sikerült elhúznunk, nyilvánvalóan nagy különbség volt a két csapat között. Annak örülök, hogy ilyen sok gólt szereztünk, illetve külön kiemelném, hogy Bognár Bendegúz 18 évesen a nemzetközi porondon bemutatkozhatott. Készülünk a folytatásra."

Manhercz Krisztián:

"Fizikálisan szembeötlő volt a különbség, a mérkőzés első felében végig szorost tudtunk játszani, és a hamar elléptünk tőlük. Jó felkészülésnek nevezném a mérkőzést a keményebb folytatásra."