Labdarúgás: hosszabbítás után lépett tovább a tartalékos Szeged-Grosics a Gyula ellen

2015. szeptember 23., szerda
gyula_szeged_2011_31_gs

A rendes játékidőben kialakult döntetlent követően Oláh Lóránt 95. percben szerzett találatával jutott tovább a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Magyar Kupa 3. körébe a Várfürdő-Gyulai Termál FC vendégeként.

Klausz László

javarészt a keret azon tagjainak szavazott bizalmat a telekszomszéd elleni kupaderbin, akik idén eddig a megyei I. osztályú fakónál kaptak szerepet a bajnokságban. Bár a nyáron Orosházáról igazolt

Styecz Milán

révén a vendéglátók szereztek vezetést, egy óra elteltével a második csapatnál

nagyszerű formát mutató

Kovács Balázs

megszerezte az egyenlítést jelentő találatot. A 21 éves támadó ezzel hatodik idei tétmeccsén már a 13. gólját jegyezte. A 90 perc leteltéig ugyanakkor már nem változott az állás, így következhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. A 95. minutumban aztán a fordítás is összejött a szegedieknek

Oláh Lóránt

révén. A rutinos csatár idén először talált a hálóba, és ez rögtön továbbjutást ért az együttes számára. A Szeged-Grosics hétvégén már az NB II-ben lép pályára: a Klausz-legénység szombaton 16 órától a Mezőkövesdet fogadja. Ami pedig a Magyar Kupát illeti, Andorka Péterék az Ásotthalom Nagyecsed

elleni vereségét

követően az egyetlen állva maradt Csongrád megyei alakulatként folytathatják menetelésüket.

Labdarúgó Magyar Kupa, 2. forduló:

Várfürdő-Gyulai Termál FC - Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-2 (1-0, 1-1, 1-2) - hosszabbítás után

Gyula, id. Christián László Városi Sporttelep. Vezette: Karakó Ferenc (Takács Attila, Benkő Róbert).

Gyula:

Kajári - Kovács T., Ferenczi, Szabó, Pilán, Hegedűs, Balogh Mil., Bálint (Okos 82'), Nagy (Gadó - a szünetben), Urbán (Bura 5'), Styecz.

Szekeres Lajos.

Molnár - Dudás, Czirok, Balogh Mik., Fodor, Zabari, Pászka (Erdős - a szünetben), Oláh G. (Veselinov - a szünetben), Kovács B. (Tóth 89'), Oláh L., Andorka.

Klausz László.

Styecz (23'), ill. Kovács B. (61'), Oláh L. (95').

Kovács T. (41'). Klausz László:

"Alapvetően a megyeegyben szereplő második csapatunk fiataljainak adtam ma lehetőséget, de az igazat megvallva nagyon gyengén muzsikáltak. A továbbjutást érő gólunkat is a 35 éves Oláh Lóránt fejelte, és összességében a rutinosabb játékosaink húzták a csapatot. Nem voltam megelégedve a fiatalok teljesítményével."

120 perces derbi után ünnepelhetett továbbjutást a Szeged 2011-Grosics Akadémia a telekszomszéd Gyula ellen - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=573466

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. szeptember 23.