Labdarúgás: hosszabbítás után lépett tovább a tartalékos Szeged-Grosics a Gyula ellen

gyula_szeged_2011_31_gs

A rendes játékidőben kialakult döntetlent követően Oláh Lóránt 95. percben szerzett találatával jutott tovább a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Magyar Kupa 3. körébe a Várfürdő-Gyulai Termál FC vendégeként.

Klausz László javarészt a keret azon tagjainak szavazott bizalmat a telekszomszéd elleni kupaderbin, akik idén eddig a megyei I. osztályú fakónál kaptak szerepet a bajnokságban. Bár a nyáron Orosházáról igazolt Styecz Milán révén a vendéglátók szereztek vezetést, egy óra elteltével a második csapatnál nagyszerű formát mutató Kovács Balázs megszerezte az egyenlítést jelentő találatot. A 21 éves támadó ezzel hatodik idei tétmeccsén már a 13. gólját jegyezte. A 90 perc leteltéig ugyanakkor már nem változott az állás, így következhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. A 95. minutumban aztán a fordítás is összejött a szegedieknek Oláh Lóránt révén. A rutinos csatár idén először talált a hálóba, és ez rögtön továbbjutást ért az együttes számára.

A Szeged-Grosics hétvégén már az NB II-ben lép pályára: a Klausz-legénység szombaton 16 órától a Mezőkövesdet fogadja. Ami pedig a Magyar Kupát illeti, Andorka Péterék az Ásotthalom Nagyecsed elleni vereségét követően az egyetlen állva maradt Csongrád megyei alakulatként folytathatják menetelésüket.

Labdarúgó Magyar Kupa, 2. forduló:

Várfürdő-Gyulai Termál FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-2 (1-0, 1-1, 1-2) – hosszabbítás után
Gyula, id. Christián László Városi Sporttelep. Vezette: Karakó Ferenc (Takács Attila, Benkő Róbert).
Gyula: Kajári – Kovács T., Ferenczi, Szabó, Pilán, Hegedűs, Balogh Mil., Bálint (Okos 82′), Nagy (Gadó – a szünetben), Urbán (Bura 5′), Styecz. Vezetőedző: Szekeres Lajos.
Szeged: Molnár – Dudás, Czirok, Balogh Mik., Fodor, Zabari, Pászka (Erdős – a szünetben), Oláh G. (Veselinov – a szünetben), Kovács B. (Tóth 89′), Oláh L., Andorka. Vezetőedző: Klausz László.
Gólszerzők: Styecz (23′), ill. Kovács B. (61′), Oláh L. (95′).
Sárga lap: Kovács T. (41′).

Klausz László: “Alapvetően a megyeegyben szereplő második csapatunk fiataljainak adtam ma lehetőséget, de az igazat megvallva nagyon gyengén muzsikáltak. A továbbjutást érő gólunkat is a 35 éves Oláh Lóránt fejelte, és összességében a rutinosabb játékosaink húzták a csapatot. Nem voltam megelégedve a fiatalok teljesítményével.”

120 perces derbi után ünnepelhetett továbbjutást a Szeged 2011-Grosics Akadémia a telekszomszéd Gyula ellen – KLIKK: http://szegedma.hu/?p=573466

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. szeptember 23.