Labdarúgás: a listavezetővel néz farkasszemet a Szeged-Grosics

2015. szeptember 25., péntek
szeged2011_mezokivesd_mj010

Három zsinórban megnyert tétmeccs után látja vendégül szombaton a Szeged 2011-Grosics Akadémia a bajnokaspiráns Mezőkövesdet.

Budaörsöt

is két vállra fektették Germánék. Sőt, szerdán a Magyar Kupában lépett pályára a csapat, ahol a megyeegyes keret fiataljaival felállva

ejtette ki

hosszabbítást követően a Gyulát. Kezd tehát a helyes útra térni a Szeged-Grosics, hétvégén pedig egy újabb nagy lépést tehet a kitűzött célok felé, amennyiben sikerül legyűrni a jó erőkből álló, jelenleg listavezető Mezőkövesdet.

Online

Szombaton 16 órától folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk a Szeged 2011-Grosics Akadémia - Mezőkövesd Zsóry FC másodosztályú bajnoki mérkőzésről. Hajrá Szeged!

A két gárda a tavalyi szezonban ellenkező előhangokkal érkezett az NB II mezőnyébe, hiszen a szegediek feljutóként, a Borsod megyeiek pedig az élvonalból kiesőként szerepeltek a másodosztályban. A pályán ugyanakkor ennek nem sok nyoma volt, hiszen mindkét esetben hazai győzelem született:

bődületes bombagólja

eredményezte a három pont otthontartását. Ami azt illeti, a múltbeli felállás első felével alighanem ezúttal is elégedettek lennénk a szombati vendéglátók, s e helyütt érdemes is halkan megjegyezni: a cséká jó formában van, az elmúlt két fordulóban három gólt szerzett. „A Mezőkövesd is hasonló játékot játszik, mint mi, tehát ők is agresszívan visszatámadnak labdavesztést követően, utána rendeződik a védelem és középpályás sor. Esetleg megpróbálok egy óvatosabb taktikát választani ellenük. Biztos, hogy sok fog múlni a hozzáállásunkon, nem szabad elbízni magunkat azért, mert két sikeres mérkőzésen vagyunk túl” – fogalmazott portálunknak a hétvégi derbiről

Klausz László

. Jó hír, hogy a szakmai stáb szinte a teljes kerettel számolhat holnap, egyedül a bokaszalagszakadást szenvedett

Hegedűs Martin

nem lehet a társak segítségére.

A Szeged 2011-Grosics Akadémia várható kerete:

Szántai, Molnár (kapusok), Farkas, Tóth, Balogh, Szabó, Áchim, Mészáros, Berde, Zelenyánszki, Oláh G., Pászka, Veselinov, Geiger, Király, Oláh L., Andorka, Germán.

Ami a történelmet illeti:

Bizony, Szeged-Mezőkövesd NB II-es rangadót rendeznek szombat délután, a gyulai Grosics Akadémián! Sporttörténeti érdekesség, hogy a Szeged és korábbi híres elődei immár 116 éves fennállásuk alatt mindössze hatszor találkoztak a jelenleg is NB I-be tartó vendégekkel másodosztályú bajnokin (a Borsod megyeiek eddig csupán egyszer, a 2013-14-es idényben szerepeltek az élvonalban!), s ezidáig a tavaszi 2-0-ás vereséggel együtt épp a kövesdiek felé billen a bajnoki mérleg… A szombati meccsükön sem a hazaiak az esélyesek, de – Klausz László játékosait ismerve – az újabb bravúr egyáltalán nem lehetetlen... – írja népszerű

honlapján

Vitos György

, a szegedi futball krónikása. Amikor legelőször, a 2011-2012-es idényben megmérkőzhettek egymással az NB II-ben, a jó öreg Vasutas-stadion sokadszori felújítása miatt az első 5 fordulóból zsinórban négyet idegenben játszottak az akkor még újonc Tisza-partiak, és az időtájt még sorra szenvedték el idegen pályákon a vereségeket... Mezőkövesden is ilyen sors várt rájuk: a két együttes legelső bajnoki összecsapásán – 2011 augusztusában – az újonc Szeged 2011

Czirbus

Podonyi

,

Tóth Imre

(

Laczkó János

, aki már évek óta a püspöki klub U14-eseinek, majd jelenleg az U15-seinek az edzője!)),

Bernáth P.

összeállításban sima 3-1 arányú vereséget szenvedett a hazaiaktól, s akkor mindössze a hondurasi Reyes számított külföldinek... A találkozó góljait az örök lesipuskás

Hamar Ádám

(2), valamint

Bogdány

illetve

Elek

öngólból szerezték. A 2012 tavaszi visszavágón minden adott volt a javításra, ám óriási balszerencsével, csupán néhány másodperccel(!!!) a lefújás előtt két bajnoki pontot is elvesztett a végig 1-0-ra vezető Szeged 2011 együttese… Ám ennek is volt külön pikantériája, hiszen a találkozón Tóth Imre szerzett vezetést, aztán a játékvezető addig-addig hosszabbított, amíg a 93. percben ki más, mint Hamar Ádám egyenlített... De a teljességhez tartozik, hogy a gól előtt egy kövesdi játékos megsérült, és a szegediek sportszerűen kirúgták a lasztit, majd a gyors “felépülést” követően nem adták vissza a labdát a vendégek, hanem rögvest támadást indítottak és a bírói hármas sípszó előtt néhány másodperccel az eddig gyakran említett Hamar kiegyenlített... 2012 őszén már az ex-szegedi, majd újpesti

Véber György

irányította az akkor öt forduló után 100%-osan álló és listavezető mezőkövesdieket, így a Szegednek nem volt sok esélye az idegenbeli pontszerzésre. A papírorma beigazolódott, hiszen ki más, mint Hamar Ádám duplájával már 2-0-ra vezettek a félidőben a hazaiak, és a szegedi szurkolók akkori kedvencének,

Radnai Györgynek

(becenevén “Gyurmának”!) a szünet utáni gólja már csak szépségtapasznak számított (1-2), ráadásul

Tóth Bálint

vezetőedzőt és a vendég szegedieket még le is “csürhézték” Véber Györgyék, aki számos NB I-es "kalandja" után ez év augusztus végéig ülhetett az NB III-as Somos kispadján, de azóta már ott sem... Ilyen előzményeket követően került sor 2013 áprilisában – már

Gálhidi György

irányítása mellett – a Vasutas-stadionban, közel ezer néző előtt a sorrendben 4. Szeged-Mezőkövesd NB II-es összecsapásra, s végre megszületett a legelső hazai diadal:

Farkas Zoltán

góljával 1-0-ra győztek a kék-feketék! Hamar Ádám ezúttal már nem tudott gólt rúgni a Szegednek, ám a sors furcsa fintoraként a kövesdiek mégis följutottak az első osztályba, míg a 16-os mezőnyben az előkelő 7. helyezést elért Tisza-partiak a “kisvárdai csapást” követően – szégyenszemre – az NB III-ba kényszerültek... Egy idénnyel később mindketten visszatértek az immár egycsoportos NB II-be, a kövesdiek “felülről”, a szegediek meg “alulról”... S tavaly ősszel a

Nyilas Elek

által irányított újonc kék-feketék csöppet sem voltak megilletődve az NB I-ből érkezett esélyesebb vendégeikkel szemben: kövesdi félidei vezetés után Germán Tamás két perc alatt lőtt duplájával rendkívül fontos 3 pontot szereztek(2-1)! 2015 tavaszán viszont a borsodi kisvárosban újabb hazai siker született Takács illetve

Tajthy

góljaival (0-2), s ezzel két szegedi siker ill. egy döntetlen mellett a kövesdiek már három győzelemnél tartanak. Mindezek ellenére (vagy éppen ezért?!) most szombaton, 16 órától ismét rangadót vívhatnak egymással, a sorrendben 7. Szeged-Mezőkövesd NB II-es összecsapás keretében!

Emlékeztetőül a két csapat legutóbbi egymás elleni bajnokiján (2015. április 4.):

Mezőkövesd Zsóry FC - Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-0 (1-0).