Kosárlabda: két nap alatt két meccset nyert a Szedeák

szedeak_kaposvar30_gs

Csütörtökön Eszéken, míg pénteken Kaposváron, az V. Orosz László emléktornán is győzni tudott a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely így szombaton döntőt játszhat Somogyban.

Győzelemmel hangolt a szombati emléktornára a Naturtex-SZTE-Szedeák: Nikola Lazic együttese csütörtökön Eszéken, a Vrijednosnice Osijek ellen lépett pályára, ahol csak az utolsó negyedet vesztette el 4 ponttal – azonban ez már kevés volt a horvátoktól ahhoz, hogy megfordítsák a meccset, amit 72-65-re nyertek a szegediek, a csapat legeredményesebb játékosa a nemrég szerződtetett center, Jozo Brkic volt, aki 22 pontig jutott. Erről a találkozóról egyenesen Kaposvárra utazott a Szedeák az V. Orosz László emléktornára.

Az elődöntőben a házigazdákkal találkoztak Kiss Zsolték, amely ellen nem kezdtek túl jól: elhúzott a házigazda Kaposvár az első percekben, de a negyed végére sikerült hat pontra felzárkózni. Negyed óra elteltével Mike már egyenlíteni tudott (26-26), majd jobban összeállt a Szedeák védekezése, amely csupán 11 pontot engedélyezett ellenfelének ebben a játékrészben, és vezetett a nagyszünetben.

A fordulás után feljavult a Kaposvár, amely újra átvette a vezetést, de támadásban jóval több hibát vétett Nikola Lazic tanítványainál, majd a szoros végjátékban, amikor is 63-63-as döntetlennel várhatták a meccs utolsó pillanatait a felek, Brkic nem hibázott a vonalról, és megnyerte a meccset a Szegednek.

Ezzel a győzelemmel eldőlt, hogy szombaton 18 órától a döntőben lép pályára a Naturtex-SZTE-Szedeák, az ellenfél a másik mérkőzésen győztes Zalaegerszeg lesz.