Labdarúgás: nem tudott élni lehetőségeivel a SZAK + FOTÓK

2015. augusztus 28., péntek
szak-koka11kf

Elvesztette szezonbeli első hazai mérkőzését a Szegedi AK: Cserenkó Szabolcs tanítványai a Ferencváros fiókcsapatától, a Kókától szenvedtek vereségét a Felső Tisza-parti stadionban.

A múlt heti győri vereség után a hazai csapat szerette volna kiköszörülni a csorbát, és rögtön "rárontott" fiatal erőkből álló ellenfelére. Ennek meg is lett az eredménye, mert az első negyedórában kissé zavartnak tűnt a Kóka együttese és a SZAK egyre másra vezette veszélyes támadásait. Az ötödik percben már gólszerzési lehetősége is adódott a hazaiaknak, hiszen

Szil Tünde

ügyesen cselezte be magát oldalról a tizenhatoson belülre, ahol szabálytalanul szerelték. A sértett állt a labda mögé, de büntetőjét

Barti Luca

látványos vetődéssel hárította. Az ebből megítélt szögletből beérkező labdát egy kavarodás végén többen is megpróbálták rálőni, de mindig közbeavatkozott egy kókai láb, így a vendégeknek sikerült tisztáznia. A 13. percben jött ki a szorításból a Kóka, amikor

Gruber Brigitta

csapott le egy jobb oldali átadásra, majd megindult a kapu felé, és 25 méteres "beadás gyanús" ívelése

Sávai Vivien

felett a hosszú sarokba hullott (0-1). A rúgott gól egy kicsit megváltoztatta a játék képét, mert felbátorodott a vendégcsapat. Igazán komoly helyzetük nem volt, de már többször is eljutottak a szegedi kapuig, ám a védelem és a hazai kapus a helyükön voltak. A SZAK tovább próbálkozott. A 25. percben

Végh Emese

futott el a bal oldalon, de az alapvonal előtt néhány méterrel felvágták. Szil ívelte be a szabadrúgást, amit a kókai kapus kiöklözött, ám a kipattanó Szalai Ágnes elé került, aki két védőt becsapva becselezte magát az alapvonalig, majd középre adott. Az érkező Végh Emese csak centiméterekkel maradt le az átadásról a kapu torkában. A 33. percben Gruber Brigitta fordult le Lévai Nikolettről a tizenhatos előterében és jól eltalált lövése csak centiméterekkel kerülte el a szegedi kapu bal alsó sarkát. A 40. percben egy látványos passzjáték végén Kocsán Petra 20 méteres lövését védte szép mozdulattal Sávai Vivien. A 44. percben ismét

Kocsán Petra

volt a főszereplő, aki egy beadást nem sokkal durrantott mellé. A második félidő ismét szegedi rohamokkal indult.

Szalai Ágnes

futott be egy elérhetetlennek tűnő indítást a jobb szélen. Laposan belőtt labdáját

Lipták Lilla

pörgette rá a kapura, de az egyik védő lábán megpattanó labda a kapufa mellett hagyta el a partvonalat. Két perccel később Lipták Lilla szögletét

Lévai Nikolett

a levegőben úszva lőtte épphogy fölé. Az 54. percben Kiss Stella viharzott el a bal oldalon, majd az alapvonalnál befelé cselezve magára vonva a teljes hazai védelem figyelmét középre passzolt, ahonnan az érkező

Csiki Anna

10 méterről az üres kapuba passzolt. A 60. percben Szil Tünde ívelt be egy szabadrúgást 40 méterről, amit Papp Dorina csúsztatott meg, de nem volt igazán erő a fejesben, így Barti Luca védeni tudott. Ezután egy szögletet követően Szil lőtt ballal, de lökete lepattant a bevetődő védőről. A másik oldalon egy kontrából Vancsik Viktória adott be pontosan, ám az érkező Kocsán Petra hosszúra tartó lövését a hazai kapusnak sikerült nagy bravúrral kitenyerelnie. A 75. percben Dékány Dóra tört be balról, azonban akasztották a tizenhatos vonala előtt. Szil Tünde állt a labda mögé és 20 méterről a sorfal mellett a rövid alsóra tekerte azt. A kapufán csattant a labda, amely a mezőnybe pattant, ám a vendégek hamarabb ébredtek és üggyel-bajjal kikanalazták azt. A hátralévő időben mindkét oldalon akadtak kisebb lehetőségek, de már egyik csapat sem tudott gólt szerezni. Az első NB I-es mérkőzését játszó Kóka a mezőnyben szép dolgokat mutatott, de a mérkőzés összképét tekintve hullámzó teljesítményt nyújtott, azonban jobb százalékban használta ki lehetőségeit, így megérdemelten vitte el Szegedről a három pontot. A SZAK lényegesen jobb teljesítményt nyújtott a múlt heti győri produkciónál, ám hiába voltak meg a lehetőségei, a befejezések a mai napon nem sikerültek. Voltak azonban jó egyéni teljesítmények, amik biztatóak a jövőre nézve.

JET-SOL Liga, 2. forduló

Szegedi AK - Kóka KSK 0-2 (0-1)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion. Vezette: Borbás Bottyán Aurél (Csamangó Tamás, Förgeteg Lívia)

SZAK:

Sávai - Dékány, Mesterházi, Nagy Dzs. (Tumbas, 74'), Szalai, Lévai, Harcel, Szil, Végh (Guth, 60'), Lipták, Varga Zs (Papp D. - a szünetben).

Cserenkó Szabolcs. Kóka: Barti - Marsi, Németh H., Rőhberg, Kiss G., Zoltán, Vancsik, Zágonyi (Csiki - a szünetben), Kiss S., Gruber (Králik, 60'), Kocsán (Kerekes, 86').

Berla Attila.

Gruber (13'), Csiki (54').

Szil (56') Cserenkó Szabolcs (SZAK):

"A mérkőzés elején a vezetés helyett gólt kaptunk, ez azt gondolom, eléggé meghatározta a játék képét. Meglepő módon sokkal jobban játszottunk, mint a múlt héten, bár ennek több oka is volt. Az ellenfél fiatal erőkből állt, így érvényesíthettük volna a rutinunkat - tizenegyest és kapufát is rúgtunk. Ha ennél többet dolgozunk hét küzben, akkor az ilyen meccseket jó esélyünk lesz behúzni. Kiemelném a Lévai Nikolett-Harcel Boglárka páros teljesítményét, akik nagyszerű teljesítményt nyújtottak."

Berla Attila (Kóka):

"Remélem, hogy ez egy idény eleji forma volt, amit ma láttunk. Ettől függetlenül büszke vagyok a lányokra, hogy ilyen fiatalon bemutatkozhattak az NB I-ben. Az eredménnyel elégedett vagyok, a mutatott játékkal nem, de remélhetőleg meccsről-meccsre javulni fogunk és sok jó meccset fogunk még játszani."

Lévai Nikolett (SZAK):

"Nagy reményekkel álltunk ehhez a meccshez, mindenképpen pontot, pontokat akartunk szerezni, de ez nem sikerült. A helyzetkihasználásunk gyenge volt, kihagytuk a helyzeteinket, ezért is tudott az ellenfél kontrákból gólokat szerezni. Ettől függetlenül gratulálok nekik a győzelemhez!"

Gruber Brigitta (Kóka):

"Nagyon nehezen indult a mérkőzés. Idegesek voltunk és csináltunk egy tizenegyest is az ellenfélnek, amit szerencsére Barti Luca kifogott, az ezt követő kontrából viszont sikerült betalálnunk. Ezután sem nyugodott meg a játékunk, továbbra is kapkodtunk, nem tudtuk befejezni a támadásainkat, miközben rengeteg helyzete volt az ellenfélnek. A második félidőre összeszedtük magunkat és sikerült eldöntenünk a meccset. Ez a teljesítmény azonban nem biztos, hogy a többi mérkőzésen elég lesz a győzelemhez..."