Labdarúgás: Sowunmi szikrázott, a Szeged-Grosics csak szenvedett Ajkán

2015. augusztus 29., szombat
szeged_2011_ajka73_gs

Nagy arányú, 5-0-ás vereséget szenvedett a Szeged 2011-Grosics Akadémia a triplázó Thomas Sowunmi által vezetett Ajkától idegenben.

A hazaiak már a 10. percben vezetéshez jutottak, amikor a 37 éves, korábbi tízszeres magyar válogatott

Sowunmi

fejelte a bal alsóba

Kovács Gergő

szögletét. (1-0) A bekapott gól után igyekeztek ritmust váltani

Klausz László

tanítványai, igazán komoly ziccerig azonban nem jutottak el az első félidő folyamán. A fordulást követően

Kovács Dániel

jutott lövési lehetőséghez, és bár

Szántai Levente

elsőre még hárítani tudott, a kipattanót Sowunmi a keresztléc segítségével a hálóba juttatta. (2-0) A szegediek mestere a kettős hátrány okán azonnal pályára is küldte

Germán Tamást

Andorka Pétert

, de hiába. A 60. percben ugyanis

Lattenstein Norbert

is betalált a kissé bizonytalan védők gyűrűjéből, háromra növelve csapata előnyét. (3-0) A 77. minutumban Sowunmi eljutott a mesterhármasig, ezúttal

Besztercei Attila

kipattanó bombáját pofozta a kapuba. (4-0) A rutinos csatár magánshowja ráadásul ezzel még mindig nem ért véget, hiszen előbb - visszalépve védekezni - a gólvonalról kivágta Andorka pörgetését, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta a túloldalon a csereként beállt

Olasz Dénest

. (5-0) A Szeged 2011-Grosics Akadémia negyedik bajnokiján a második vereségét szenvedte el. Germánék legközelebb szeptember 12-én a Szigetszentmiklóst fogadják.

Labdarúgó NB II, 5. forduló:

FC Ajka - Szeged 2011-Grosics Akadémia 5-0 (1-0)

Ajka, 400 néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Becséri Gergely).

Ajka:

Gőcze - Kovács G., Pákai, Császár, Zsirai, Horváth, Gunther, Major (Olasz 79'), Lattenstein (Pavlitzky 74'), Kovács D. (Besztercei 68'), Sowunmi.

Jákli Péter.

Szántai - Szabó, Balogh, Farkas, Mészáros, Berde, Veselinov (Andorka 52'), Oláh G. (Pászka 74'), Király, Hegedűs, Oláh L. (Germán 52').

Klausz László.

Sowunmi (10', 51', 77'), Lattenstein (60'), Olasz (89').

Horváth (4'), Pákai (23'), Lattenstein (39'), ill. Király (22'), Veselinov (48'). Jákli Péter:

"Egy jól futballozó Szegedet tudtunk legyőzni Thomas Sowunmi vezérletével. Célfutballt kellett játszanunk, mert szükségünk volt a 3 pontra a vereségeket követően. Sowunmi volt a vezér, de a többiek is hozzátették a magukét."

Klausz László:

"Gratulálok az ellenfélnek, játékban nem múltak felül bennünket. Az Ajka pontrúgásokkal termettet veszélyt a a kapunk előtt, ami végül a vereségünket okozta. A folytatásban a hátsó alakzatot kell rendbe tenni."

90'
Vége a mérkőzésnek. Váratlanul nagy pofonba szaladt bele a Szeged 2011-Grosics Akadémia Ajkán.
89'
Gól... Sowunmi ezúttal előkészítőként jeleskedett, asszisztját pedig Olasz váltotta gólra. 5-0.
85'
Ez már-már hihetetlen! Szabó Péter gurított vissza Andorka elé, aki 6-7 méterről pörgetett alá a labdának, de a visszafutó Sowunmi kivágta azt a gólvonalról.
79'
Major helyett Olasz a pályán az ajkaiaknál.
77'
Gól... Besztercei lövését Szántai lábbal védte, de a kipattanóra megint lecsapott Sowunmi, aki saját maga harmadik, csapata negyedik gólját szerezte. 4-0.
74'
Csere mindkét oldalon: Lattensteint Pavlitzky, Oláh Gergőt Pászka váltotta.
69'
És Besztercei Attila máris be is mutatkozott: egy szóló után 25 méterről durrantott nem sokkal a jobb kapufa mellé.
68'
Kovács Dánielt Besztercei váltotta a folytatásra.
67'
Farkas Márk tüzelt 25-ről, de Gőczét nem tudta vele meglepni, magabiztosan hárított a hálóőr.
60'
Gól... Elméláztak kissé a szegedi védők, így hiába vigyáztak rá hárman, Lattenstein így is a hálóba tudott pofozni egy balról érkező beadást. 3-0.
57'
Igyekszik nyomás alá helyezni az Ajkát a vendég együttes, azonban a hazai kontrák rendre magukban hordozzák a veszélyt.
52'
Klausz László mindent egy lapra feltéve beküldte Germánt és Andorkát, Oláh Lóránt és Veselinov számára ért véget a mérkőzés.
51'
Gól... Gőcze kirúgása Kovács Dánielhez jutott el, aki a félpályától megiramodva meg sem állt egy átlövésig. Ezt még ugyan Szántai öklözve hárította, de a kipattanót Sowunmi már a keresztléc segítségével a hálóba juttatta. 2-0.
50'
Oláh Lóránt jutott fejelési lehetőséghez az ötösről, de Gőcze eszén nem tudott túljárni.
48'
Vladimir Veselinov sárga lapot kapott egy rossz ütemű becsúszás miatt.
46'
Folytatódik a mérkőzés, szünetben egyik mester sem változtatott csapata összeállításán.

45'
Vége az első félidőnek, szünetben egy góllal vezetnek a hazaiak Thomas Sowunmi fejesgóljával.
43'
Labdaszerzés után azonnal Oláh Gergő elé tálalt Veselinov, de a társ lövését Gőcze hatástalanította.
42'
Formás ellentámadás kezdett kibontakozni a balon, Szabó Péter passzolt be Hegedűs elé, aki elől viszont Gőcze szép mozdulattal menteni tudott.
39'
Lattenstein is besárgult egy Szabó Péterrel szemben elkövetett fault nyomán.
35'
Főként mezőnyben pattog a labda. Az Ajka előnye birtokában nem vállal felesleges kockázatot, Klausz László csapatának játékából pedig hiányzik a pontosság, főként az utolsó, kulcsfontosságú passzoknál.
29'
Egy gyors ellentámadással veszélyeztettek a vendégek, aminek végén Szabó Péter lövését kellett bravúrral hárítania Gőczének.
24'
Az iménti esetet követő szabadrúgást Oláh Gergő durrantotta rá, de a labda magasan a keresztléc felett hagyta el a játékteret.
23'
Beindult a kártyaparti: Pákai is kapott egy lapot Molnár sporttárstól, miután szabálytalankodott az előretörő Farkassal szemben.
22'
Király Patrik kapta az első sárgát a vendégektől - lerántotta Zsirait.
17'
Oláh Lóránt hozta volna ziccerbe az alapvonalról Oláh Gergőt, de a társ lábáról Gőcze kapus lelopta a labdát az ötösnél.
15'
Gunthert vágták fel a szegediek 18 méterre a kapujuktól. A szabadrúgás mögé Lattenstein állt oda, de csavarása elakadt a sorfalban.
13'
Gyorsan fejlődött fel az ajkai kontra, Sowunmi tálalt kiválóan Kovács Dániel elé, aki viszont egy kevéssel eltévesztette a bal kapufát lövésével.
10'
Gól... Az egykori magyar válogatott támadó, Sowunmi fejelte a bal alsóba Kovács Gergő szögletét. 1-0.
4'
Horváth sárgult be mindjárt a meccs elején, miután odapakolt egyet hátulról Oláh Gergőnek.
1'
A kék-fekete mezes szegediek kezdték a találkozót, a vendéglátók zöld-fehérben játszanak. Szép számú közönség követi figyelemmel az összecsapást a helyszínen, minden adott egy jó hangulatú bajnoki derbihez.

A mérkőzés Molnár Attila sípjelére 19 órakor kezdődik!

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. augusztus 29.