Labdarúgás: döntetlennel kezdte a felkészülést a Szeged-Grosics és a HFC

2015. július 4., szombat
szeged_2011_hfc_edzomeccs15_gs

Döntetlenre végzett egymással a szezon első felkészülési mérkőzésén az NB II-es Szeged 2011-Grosics Akadémia és az NB III-as újonc Hódmezővásárhely.

Szabó Dávid

talált be tizenegyesből. Szünetben mindkét mester sorcserét hajtott végre, egyedül Szabó kapus maradt a pályán az első felvonásban szerepeltek közül. Az új felállás már a vendégeknek kedvezett jobban, akik a 2013/2014-es idény megyekettes gólkirálya, a SZEOL-tól próbajátékra érkezett

Mihálffy Zsolt

góljával ki tudták harcolni a döntetlent. A két együttesben számos próbázó kapott lehetőséget a bizonyításra, így a hazaiaknál

(17, Békéscsaba 1912 Előre SE U21), valamint

(20, Zsombó SE). Jövő hét szombaton a Szeged-Grosics az UTA Arad együttesét fogadja, míg a Hódmezővásárhelyhez a szintén harmadosztályú újonc Tiszakécske,

Nyilas Elek

új csapata látogat.

Felkészülési mérkőzésen:

Szeged 2011-Grosics Akadémia - Hódmezővásárhelyi FC 2-2 (2-1)

Gyula, Grosics Akadémia.

Szeged-Grosics:

Szántai - Farkas, Balogh, Berde, Mészáros, Szabó P., Oláh G., Veselinov, Zabari, Andorka, Oláh L.

Molnár (kapus), Dudás, Geiger, Hegedűs, Kovács, Zelenyánszki, Zádori, Germán, Pászka.

Klausz László.

HFC:

Szabó G. - Tóth I., Kökény, István, Ferenczi, Bartyik, Szabó Sz., Faragó, Filyó, Szabó D., Fábián.

Vass, Tóth J., Antal, Marton, Komáromi, Varga, Szilágyi, Brizik-Bodrogi, Orovecz, Mihálffy.

Bódi Attila.

Oláh G., Oláh L., ill. Szabó D. (tizenegyesből), Mihálffy. Klausz László:

"Jó volt ez a találkozó arra, hogy a csapattal jobban megismerjük egymást, és megpróbáljunk úgy egymásra hangolódni, hogy a játékosok azt csinálják, amit már egy pár napja gyakorlunk. Tudom persze, hogy a lábukban sok kilométer van, hiszen most fejeztük be azt a tíznapos intervallumot, amely alatt napi három edzéssel készültünk. Biztos, hogy fáradtak, láttam, hogy nem úgy történtek a dolgok, ahogy azt szerettük volna, de az első félidővel ettől függetlenül meg voltam elégedve. Úgy játszott a csapat, ahogy szerettem volna, úgy állt át támadásból védekezésbe. A Vásárhelynek az első félidőben nem volt helyzete, jól működött az a letámadás, visszatámadás, amit szeretnék játszatni a csapattal. Voltak helyzeteink, közte 4-5 ziccer, emellett pedig két olyan esetből született a gólunk, amit kimondottan gyakoroltunk. A második játékrész kapcsán maradt bennem egy kis hiányérzet, mert bár a fiatalabb játékosok is tudták, látták, mi lenne a feladat, mégsem alakultak úgy a dolgok, ahogy szerettük volna. Mentségükre legyen mondva, sokuknak új még a napi három kemény edzés, ezért érződött rajtuk a fáradtság és a monotonitás."

Bódi Attila:

"Borzasztóan hasznos volt számunkra ez a mérkőzés. A Szeged is két különböző csapattal állt fel, az első félidőt pedig szinte a teljes első sorával játszotta végig. Nekünk ez óriási segítség abban, hogy felmérjük, egy NB II-es élcsapat ritmusával hogyan tudunk ismerkedni. Egyértelműen a Szeged játszott mezőnyfölényben, és látszott az a pici sebesség- és reakcióidőben lévő különbség, ami az osztályok között jelen pillanatban megvan. Ettől függetlenül úgy érzem, hogy teljes mértékig partiban voltunk a hazaiakkal. Nagyon elégedett vagyok, és nagyon örülök, hogy tudtunk játszani a Szegeddel. Az időpont még kicsit korai, de az említett szempontból nagyon jó volt ez az összecsapás, illetve abból is, hogy a próbajátékosokat láthattam egy magasabb iramú, erősebb ellenféllel szemben szerepelni."

Döntetlenre végzett egymással a Szeged-Grosics és a Vásárhely felkészülési mérkőzésen - részletek ITT: http://szegedma.hu/?p=551587

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. július 4.