Kajak-kenu vb-válogató - A Szabó, Kozák duó nyert 500 méteren

2015. július 19., vasárnap

A néhány év kihagyást követően ismét összeülő Szabó Gabriella, Kozák Danuta duó nyerte meg vasárnap a női kajak kettesek 500 méteres döntőjét a kajakosok és kenusok második világbajnoki válogatóversenyén Szolnokon.

Az együtt kétszeres világbajnok páros óriási fölénnyel diadalmaskodott, a második helyen célba érkező

Fazekas-Zur Krisztina, Kárász Anna

duó is több mint két és fél másodpercet kapott tőlük. "Valójában semmi nem változott azóta, hogy együtt versenyeztünk, csak az, hogy öregebbek lettünk pár évvel, bár ez szerintem a javunkra vált. - mondta

Kozák Danuta

a versenyt követően. -

Gabi

tudja, hogy mire van szükségem a vízen, én pedig tökéletesen le tudom követni őt, nagyon együtt van a mozgásunk, a csípőnk, a derekunk is teljes összhangban mozog". A zárónap délelőttjén még további öt 500-as és egy 1000 méteres finálét láthatott a közönség Szolnokon. A férfiak K-1-es számában

Kiss Tamás

remekül versenyezve megismételte a szombati, egy kilométeren aratott sikerét - mögötte

Forgó Christopher

nyert. A férfi kajakpárosok mezőnyében rajt-cél győzelmet aratott a szegedi válogató másodikja,

Somorácz Tamás

Hérics Dávid

kettőse (az akkor győztes

Kammerer Zoltán, Szalai Tamás

páros most nem indult). Női K-1 1000 méteren a szegedi válogató második helye után

Medveczky Erika

fölényes győzelmet aratott. A délutáni 5000 m-es versenyek - a magyar szövetség eredményközlője alapján - a kajakosoknál