Írjon nekünk

Közélet

Zsombó és testvértelepülései is megemlékeznek a Nemzeti Összetartozás Napjáról

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/szmamanager.jpg

Megjelent:

zsombo_jun4_meghivoÜnnepséget szervez Zsombó nagyközség a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából június negyedikén, csütörtökön versmondással, táncbemutatóval és a testvértelepülések ajándékainak felavatásával.

“Adjunk lehetőséget, hogy a nyelvéből és kultúrájából erőt merítő magyarság a trianoni békediktátum történelmi tragédiája után képes legyen a nemzeti megújulásra, az előtte álló történelmi feladatok megoldására! Június 4-én 11 órától Zsombón, a Mária téren, közösen felavatjuk testvértelepüléseink ajándékait: a Nefelejcs Katolikus Óvoda főbejáratában a székelyföldi Orotva székelykapuját és a Kisboldogasszony templom kertjében a felvidéki Ipolynyék kopjafáját. Ezt követi majd a Zsombói Római Katolikus Egyházközség Apostoli Keresztjének felavatása és megáldása. A megemlékezésen fellépnek a Szegedi Nemzeti Színház művészei” – invitálnak a szervezők.

Programok:

8:30-tól Hazafias versek versmondó versenye kezdődik, helyszín: József Attila Közösségi Ház és Könyvtár. Résztvevő települések: Orotva (Székelyföld), Ipolynyék (Felvidék), Déva (Erdély), és Zsombó. Zsűri: a Szegedi Nemzeti Színház művészei: Borovics Tamás, Gömöri Krisztián, Szilágyi Annamária és Vajda Júlia

11 órától a Mária téren Gyuris Zsolt polgármester mond köszöntőt, majd a Szegedi Nemzeti Színház művészeinek műsorát tekintheti meg a közönség. Vers és ének: Borovics Tamás, Vajda Júlia, Gömöri Krisztián, Szilágyi Annamária. A produkciót néptáncos műsor követi, fellép Kormányos Viktor, Csikós Eszter, Tóth Barnabás, Kothencz Felícia és a Garaboly táncegyüttes táncosai. Puskás Olga előadja Reményik Sándor Erdély magyarjaihoz című versét, amit Székelykapu avatás és szentelés követ, beszédet mond Puskás Elemér, Gyergyóditró polgármestere. Az ünnepi programsorozat része a kopjafa avatás és szentelés, beszédet mond Hrubik Béla, Ipolynyék polgármestere. A szentelés után a versmondó verseny két nyertese előadja a győztes verseket, majd Zsombói Római Katolikus Egyházközség Apostoli Keresztjének felavatása és megáldása következik, Kiss-Rigó László, a Szeged-Csanádi Egyházmegye Püspöke részvételével.

Zsombó és testvértelepülései a trianoni békediktátum 95. évfordulójának alkalmából tart megemlékezést csütörtökön.http://szegedma.hu/?p=543214

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. június 1.

Közélet

Lakás gyulladt ki a Dóm téren

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/szmamanager.jpg

Megjelent:

Szerző:

Senki nem sérült meg, a katasztrófavédelem tartott szimulációs gyakorlatot.

Tovább olvasom

Hírzóna

A Gazdasági Versenyhivatal 1,2 milliárd forintra büntette a Facebookot

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/szmamanager.jpg

Megjelent:

Szerző:

A cég jogsértést követett el, amikor ingyenesként hirdette szolgáltatását nyitóoldalán és súgóközpontjában.

Tovább olvasom

Hírzóna

Csokimikulásokat osztottak a gyermekklinikán a mosolydoktorok

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/szmamanager.jpg

Megjelent:

Szerző:

200 darab finomságot osztottak szét a folyosón és kórtermekben a kis beteg számára.

Tovább olvasom

Aktuál