Floorball: győzelemmel fejezte be a szezont a Szegedi FE + FOTÓK

2015. május 20., szerda
szeged-neumann04kf

Utolsó szezonbeli mérkőzésén 11-9-es győzelmet aratott a Szegedi Floorball Egyesület a vendég Neumann Wombats második számú együttese ellen.

A külföldön tartózkodó

Ujvári

és a sérült

Papdi

hiányában hét mezőnyjátékossal és egy kapussal vette fel a harcot a szegedi együttes a liga utolsó körében. A vezetést mégis már igen hamar, alig 10 másodperc elteltével megszerezték a hazaiak, amikor

Marosi

továbbította a kapuba

Keszthelyi

asszisztját. (1-0) Szintén gyorsan érkezett a vendégek egyenlítése, majd egy gyors gólváltás után még inkább hektikussá vált a játék. (2-2) A 9. percben egy megpattanó lövés becsapta

Bak

kapust, de Marosi rögtön a középkezdés után eltüntette a differenciát az eredményben. (3-3) Alig fél perc elteltével pedig már a vendéglátók felé billent a mérleg nyelve, miután Keszthelyi használta ki, hogy

Bozsó

helyzetbe hozta. (4-3) A 10. minutumban felkerült az i-re a pont, Marosi talált be újfent. (5-3) A harmad hátralévő részében

Papp Tamás

megsérült, ami azt jelentette, egyetlen cserével lesz kénytelen lejátszani a mérkőzést az SZFE. Neumann-találattal indult a második felvonás, de Keszthelyi előbb kiosztott egy gólpasszt Marosinak, majd maga is mattolta

Pőczét

. (7-4) Bár a szegediek egyre inkább kimerülve is lelkesen védekeztek, a vombatok egy emberelőnyt kihasználva szépíteni tudtak, a 3.8 percben pedig egyetlen találta zárkóztak fel. (7-6) AZ utolsó játékrészben azonnal ellenfelükre rontottak a vendégek az egyenlítés reményében, de Kesztelyi és a duplázó Papp Zoltán jóvoltából meglépett az SZFE. (10-6) Erre időkéréssel reagált a Neumann, amit gólszerzés is követett, újabb lövések viszont nem fogtak már ki Bak Péteren. Eközben

Feil

beütötte a tizenegyediket, így lényegében el is dőlt a győztes kiléte. A végére még kétszer kapitulált a szegedi védelem, de ennek már nem volt különösebb jelentősége. A Szegedi FE tehát győzelemmel zárta a 2014/2015-ös OB II-es bajnokságot. Amennyiben a DEAC aktuális mérkőzésén nem szerez pontot, úgy a Tisza-parti város csapata a 6. helyen végez a táblázaton.

Férfi floorball OB II, 14. forduló:

Szegedi FE - Neumann Wombats "B" 11-9 (5-3, 2-3, 4-3)

A szegedi pontszerzők:

Bozsó 0+1 (2 perc); Feil 1+1; Keszthelyi 4+5; Marosi 4+1; Papp Z. 2+0; Őze 0+1.

Győztek a szegedi floorballosok az NB II utolsó körében - a vombatok látták a Tisza-parti diadal kárát! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=539612

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 19.