Női futball: nem bírta a tartalékos SZAK a Viktória tempóját + FOTÓK

2015. április 21., kedd
viktoria_szak_szzs006

Súlyos vereséggel folytatta a rájátszást a Szegedi AK Szombathelyen. Cserenkó Szabolcs tanítványai négypontos hátránnyal állnak a táblázat utolsó helyén.

A SZAK 400 kilométeres utazás után erősen tartalékos felállásban kezdte a mérkőzést, hiszen

Cserenkó Szabolcs

rendelkezésére. A vendégcsapat jól megszervezte védekezését, így nem sok lehetőség adódott a Viktória előtt. Első komolyabb helyzetét viszont gólra is váltotta

Manhart Heike

révén, aki

Dénes

Harsányi

összjátékát követően jó ütemben lépett ki az őt szorongató szegedi védők között és 14 méterről a hosszú sarokba vágta a labdát.

Almina Hodzic

az utolsó pillanatig kivárt, de gyors vetődését követően ujjheggyel már csak beljebb tudta segíteni a labdát. (1-0) A gól ellenére masszív maradt a SZAK. A 40. percben

Harcel Boglárka

végzett el egy szegedi szabadrúgást. Jól ugratta ki

Szil Tündét

a jobb oldalon, aki beadás helyett kicselezve védőjét befelé húzott, majd 20 méterről megcélozta a jobbfelső sarkot,

Dömsödi Petra

azonban lehúzta a labdát. A 43. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően tömegjelenet alakult ki a szegedi kapu előtt és a lökdösődés közben

Papp Dorina

kézzel ért a labdához. A jogos büntetőt Manhart Heike váltotta gólra (2-0). A második félidő már a hazai együttesé volt, egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a SZAK védelmére. Az 50. percben Dénes Dorottya futott be üresbe a bal oldalról, és a gólvonalon ragadó kapus mellett a hosszú sarokba helyezett (3-0). Néhány perccel később a másik oldalon adódott lehetőség,

Szalai Ágnes

viharzott el a jobb szélen. Beadása lepattant a védőkről, de a kissé magasra pattanó labdát

Varga Zsuzsa

10 méterről fölé bombázta. A 62. percben Manhart Heike kapott egy nagyszerű indítást, de egy kissé hosszan vette maga elé a labdát, így a kapujából kirobbanó

Földesi Lilien

bravúrral vetődve lelopta a lábáról a labdát. A 66. percben ismét Szalai avatkozott játékba, amikor saját kapuja torkából vágott ki egy gólnak látszó labdát. A végére állandósult a Viktória fölénye, mert elfáradt a szegedi csapat. A 81. percben

Siklér Kinga

talált be, ezzel megpecsételve a vendégek sorsát (4-0). Manhart Heike 3. gólja, és

Magyarics Zoé

találata már csak hab volt a tortán a hazaiak számára (6-0). Összességében elmondható, hogy az első félidőben is a szombathelyi csapat kezdeményezett, de jó védekezéssel a SZAK kiegyenlítetté tudta tenni a játékot. A második játékrészben viszont már csak egy csapat volt a pályán, és ez gólokban is megmutatkozott.

Női labdarúgó NB I alsóházi rájátszás 2. forduló:

Viktória FC - Szegedi AK 6-0 (2-0)

Szombathely, Király Sportlétesítmény. Vezette: Kovács Balázs (Bejczi Antal, Tóth Máté).

Viktória:

Dömsödi - Kun, Harsányi, Magyarics, Szakonyi, Magyar, Csidei (Siklér - a szünetben), Manhart, Dénes (Kiss 58'), Ferencsik, Balogh.

Kiss Tamás József.

SZAK:

Hodzic (Földesi 56') - Harcel, Nagy, Mesterházi, Lévai, Szalai, Varga, Szil, Dudás, Papp, Barta.

Cserenkó Szabolcs.

Manhart (35', 43', 85'), Dénes (50'), Siklér (81'), Magyarics (86'). Kiss Tamás József (Viktória):

"Az első félidőben nehezen törtük fel az ellenfél védelmét. A második játékrészben elfáradtak egy kicsit, így fölénybe kerültünk és könnyebben értük el a góljainkat. Ilyen mérkőzésre számítottam, hiszen tudtam, hogy a szegediek mindent meg fognak próbálni a siker érdekében, mivel nincs veszíteni valójuk. Ennek megfelelően kemény erőpróba elé állítottak minket."

Cserenkó Szabolcs (SZAK):

"Mivel szűk kerettel érkeztünk, kénytelenek voltunk eléggé mélyen visszaállni. Védekezésünk az első félórában jól működött, de a bekapott gól után egy picikét megtörtünk. Ennek ellenére azt gondolom, nem adtuk olcsón a bőrünket, nagyon sajnálom, hogy a végén így megszórtak bennünket. Nagyon úgy tűnik, hogy nekünk most már a helyosztóra kell nagyon felkészülnünk, akkorra kell összeállnunk!"