Vízilabda: zseniális győzelem az Eger ellen + FOTÓK

2015. március 21., szombat
tiszavirag_szegerd_eger_mj 16

Nagybetűs csapatként küzdött a Tiszavirág Szeged Diapolo a ZF Eger ellen, Varga Péter együttese nagy bravúrt végrehajtva, kiváló játékkal győzte le ellenfelét.

Három, a fővárosban aratott bravúros győzelem után fogadhatta az Egert a Tiszavirág Szeged Diapolo az újszegedi sportuszodában. Az első negyed felénél talán többen úgy gondolhatták, ezt gyorsan lerendezte az Eger, hiszen négy perc alatt hármat is berámolt

Dabrowski Norbert

együttese, a szegediek támadójátéka nem működött, ezt pedig remekül használta ki az egri együttes. Ezzel viszont gyakorlatilag az összes hibáját ellőtték

Varga Péter

tanítványai,mert ezt követően elképesztő játékot produkáltak, és ugyan az első negyedet még kétgólos hátránnyal zárta a Tiszavirág, miután

Biros

az utolsó akcióból egy óriási gólt lőtt (2-4), de keményen küzdöttek

Manhercz Krisztiánék

. A második negyedben

Varga II Zsolt

egyenlíthetett volna, de a felső lécre lőtte az ötméterest, a jó szegedi védekezésnek és

Meixner

remek védéseinek köszönhetően azonban az Eger sem tudott gólt szerezni, csak ötméteresből, amire

Kiss Csaba

válaszolni tudott még a félidő előtt, így egygólos egri vezetéssel zárult az első félidő. A nagyszünet után

Seman

már az egyenlítő gólt szerezte (5-5), majd

Manhercz Ádám

villanása után ismét egyenlített a Tiszavirág (6-6), és végül Manhercz Krisztián értékesített ötméteresével először vezetett a meccsen a Szeged. Mindig volt egy válasza az Egernek is, azt követően, hogy megszerezte a vezetést a Tiszavirág, de a Varga-legénység támadójátéka remekül működött, Meixner pedig parádézott a kapuban, így az utolsó negyedre maradt a döntés, kevesen gondolták ezt volna az első negyed első négy percét követően, amikor 3-0-ra vezetett az Eger. A záró játékrészben egy újabb remek Meixner-védést követően a végig kiválóan játszó

Kunacot

tudott megúszni, és be is lőtte a ziccert (9-8), majd továbbra is fej-fej mellett álltak a csapatok, miután Biros bedobta az ötméterest. (10-10) Varga II Zsolt immáron a meccsen sokadjára juttatta vezetéshez a Tiszavirágot egy kiváló lövéssel, majd elképesztő hibát vétett az Eger, ami eldöntötte a találkozót: miután emberelőnybe kerültek a vendégek, időt kért Dabrowski Norbert, a játékvezetők által visszadobott labdát követően azonban Manhercz Ádám nagyon szemfüles volt, és a felúszó Mitrovictól labdát tudott lopni, a kapust szabálytalannak ítélték a sporik, így Manhercz Krisztián az üres kapura lőhetett, és mivel pontosan célzott, először vezetett a meccsen a Szeged két góllal - ez pedig döntő momentumnak bizonyult bő egy perccel a meccs vége előtt. Innen már nem adta ki a kezéből a meccset a Tiszavirág, amely egy hatalmas bravúrt hajtott végre a bajnokság harmadik helyén álló, Bajnokok Ligája-résztvevő Egert le tudta győzni, és ezzel zsinórban az ötödik sikerét aratta a bajnokságban. A Tiszavirág Szeged Diapolóban mindenki fantasztikusan játszott a mai mérkőzésen, Meixner Marcell 55%-os védési mutatót produkált (22 lövésből 12-t megfogott a kapus), a szegediek védekezése is remekül működött, e mellett pedig támadásban is remekül muzsikált Varga Péter legénysége, amely hatalmasat küzdve tudta két vállra fektetni az Egert, és ezzel teljesítette célkitűzését, hiszen a hátralévő két fordulóban már nem érheti be az együttest a BVSC, a szegediek pedig bejutottak a rájátszásba - az még kérdés, hogy az ötödik, vagy a hatodik helyen végezve teszi ezt meg. A Tiszavirág Szeged Diapolo legközelebb március 28-án szombaton 18 órától Debrecenben ugrik medencébe.

Férfi vízilabda OB I, 24. forduló

Tiszavirág Szeged Diapolo - ZF Eger 12 - 10 (2-4,2-1,4-3,4-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezeti: Vogel Gábor, Homonnai Dániel.

MEIXNER – Manhercz Á. 1, MANHERCZ K. 4, VARGA II ZS. 1, Seman 1, KUNAC 4, Kiss Cs. 1.

Molnár (kapus), Palotás, Chilkó, Sánta, Jmnaisvili, Török, Zsigri.

Varga Péter.

Eger:

Mitrovic – Erdélyi 1, Szivós M. 1, Angyal 1, Hárai 1, Hosnyánszky 1, Vapenski 1.

Csoma (kapus) BIROS P. 3, Bedő, Cuk 1, Zalánki, Lőrincz, Cuckovic.

Dabrowski Norbert.

Emberelőny:

10/3. ill. 12/3.

Ötméteres:

3/2. ill. 3/3.

Chilkó (23'), Kunac (30') ill. Bedő (21'), Angyal (24'), Cuk (29') Varga Péter:

"Óriási meglepetést okoztunk, fantasztikusan játszottak a fiúk, minden dicséretet megérdemelnek."

Dabrowski Norbert:

"Becsaptuk magunkat a null-hárommal, mert kényelmessé váltunk, és ezt a nagyon motivált Szeged kihasználta, és megérdemelt sikert aratott."

IV. negyed 12-1032' Megint jó a védekezésünk, ezt innen már nem lehet elbukni, alig fél perccel a vége előtt kettővel vezetünk. Pontatlan a passz középre, de ez már aligha izgat valakit, ráadásul Manhercz Krisztián vissza is szerzi, és VÉGE! HATALMAS BRAVÚRT HAJT VÉGRE A TISZAVIRÁG SZEGED DIAPOLO, amely megveri a jóval esélyesebb Egert, és egy nagyon értékes sikert arat, a mai napon a komplett csapat remekül játszott a szegedieknél, és egy igazán nagy győzelmet könyvelhet el ezzel Varga Péter együttese, zsinórban az ötödik sikerét aratják ezzel Kunacék! 31'MEGVAN A LABDA! Micsoda védekezés! Elveszti a labdát az Eger azt követően, hogy a bírók bedobják középre, sőt, üresen marad a kapu, mivel Mitrovic feljött a félpályára, a saját térfeléről pedig MANHERCZ KRISZTIÁN pontosan céloz az üres kapuba, kettővel vezetünk, 12-10! 31' KONTRA! Miénk a labda, megint elhúzhatunk kettővel. Nem jó azonban a bejátszás, sőt, Semant ki is állítják, rögtön időt is kér az Eger. 30'VARGA II ZSOLT! MICSODA GÓLT LŐ! Távolról a vízre pattintja, kacsáztatja, az alsóban köt ki a labda, pazar góllal vezetünk újra, 11-10! 30' Háraival szemben a fault, ami után ötmétereshez jut az Eger: Biros lövi ismét, bepattintja, 10-10. 30' KUNAAAC! Hát micsoda gól megint, Kunac már négygólos, óriási bombagólt szerez, ezzel megint vezetünk, 10-9! 29' Nem tudjuk végigjátszani a figurát, jól védekezik az Eger, és Szivós meg is szerzi a labdát, nagy kár ezért. A bejátszás után óriási pechünk van, kiperdül elsőre Szivós kezéből a labda, Hárai pedig pont úgy tud belenyúlni, hogy a kapuba perdül a labda, hihetetlenül szerencsés góllal egyenlít az Eger, 9-9. 29'Kiállítás, Cuknál a hiba, és ő is kipontozódik. Rögtön időt is kér Varga Péter, kulcsfontosságú támadás következhet. 28'Megütik Varga II Zsolt kezét, de ez ér semmit a sporiknál. Megint jó a védekezésünk, Meixner pedig remekül él együtt a játékkal, egy gól nagyon fontos lenne most! 27'Hát ez érdekes, Sántát ketten is a víz alá nyomták, még sem fújnak semmit... Ellenben szemrebbenés nélkül kiküldik Varga II Zsoltot, de Sánta megszerzi a labdát! 26'Szivós fölélő, így a kétgólos vezetésért támadhat a Szeged. 26' MEIXNER! Hát mit véd, és indítja Kunacot, ziccer: GÓÓÓÓL! KUNAC találatával megint vezetünk, 9-8! 25'Manhercz Krisztiánt már az idő is sürgette a lövésnél, de a távoli lökete jól sikerült, Mitrovic kezére nagy szükség volt, így maradhat a labda nálunk. Óriási csata középen, de végül megszerzi az Eger a labdát. 25'Az utolsó ráúszást megnyeri Manhercz Ádám. III. negyed 8-824'24 másodperc maradt a harmadik negyedből, és az időkérést követően a vezetésért támadhat a Szeged. Nincs lövőhelyzet a támadás végén, jól védekezett most az Eger is, így döntetlenről vághatnak neki a felek az utolsó negyednek. 24' Varga II Zsolt visszaszerzi középen, ez fontos volt. Biros megint bele tud nyúlni a centerezésbe, így könnyedén megszerzi Mitrovic a labdát, de Manhercz Ádám védekezése is kiváló! Időt kér Varga Péter. 23'Emberelőnybe kerülünk, Angyalt küldik ki, majd Manhercz Krisztián passzába belenyúlnak, és az éppen visszatérő Angyal helyzeti előnybe kerül, megszerzi a labdát. 23' A két kapitánnyal, Kiss Csabával és Birossal is megbeszéli a sporttárs a helyzetet, egri ötméteressel folytatódik a játék, amit Biros értékesít is, ezzel egyenlít ismét az Eger. 23' A két bíró most megbeszéli, hogy hogyan is kellene folytatódnia a meccsnek, egyelőre még nincs döntés. 23'Kiállítás, de elkapkodja az Eger az emberelőnyt, és még az előtt lőnek, hogy játékba hozhatták volna a labdát,így miénk a labda. De gyorsan visszaszerzi az Eger, majd a zsűriasztalhoz kérik a labdát, egy pillanatra csend lesz a sportuszodában, majd Chilkó is érthetetlenül fogadja az ítéletet, miszerint kiállítják őt, ez valóban érdekes, majd mégsincs kiállítás? Kisebb káosz a szárazföldön, egyelőre patthelyzetnek tűnik a dolog. 22'GÓÓÓL! KUNAC! Most el tudott szakadni, és megint mattolja Mitrovicot, újra vezetünk, 8-7! A kezdeti nehézségek után most a támadójátékunk nagyon jól működik. 22'Emberelőnyben egyenlít az Eger, Erdélyi nagyon jól látta meg azt a kicsi sávot, ahol elfér a labda Meixner mellett balról, egyenlít az Eger, 7-7. 22' ÖTMÉTERES! Ismét büntetőt kapunk, ezúttal Manhercz Krisztián megy oda: magabiztosan bedobja, ezzel vezetünk! 7-6! 21' Megint jó a védekezésünk, majd kissé érthetetlenül páros kiállítást ítélnek, Kunac és Bedő is a kiállítás sorsára jut, utóbbinak ráadásul ez a harmadik hibája, így kipontozódott. Varga Péter kap sárgát reklamálásért. 20'Varga II Zsolt fordul le a védőjéről, de csak kiállítás, Cukot küldik ki. MICSODA GÓL! Manhercz Ádám teszi be egy remek csuklómozdulattal középről egy remek passzt követően, Mitrovicot is meglepte ezzel a mozdulattal, 6-6! 19'Erre Meixner sem érhette oda, Vapenski nagyon pontosan lőtt a bal felsőbe a jobb szélről, ez nagy dugó volt, 5-6. 19' Bent is van, SEMAN! Kiváló találat volt, Seman egy szempillantás alatt kapura tudta tűzni, 5-5! 18'Lejár a támadóidőnk, nem tudunk igazi helyzetbe kerülni, ezúttal sincs egyenlítés. Cuk lövi el távolról, de Meixner ismét védeni tud! Megint egy esély az egyenlítést illetően. 17'Kiállítás, Kunacnál a hiba, majd Erdélyi hosszúra visszalőtt labdáját védi Meixner nagy bravúrral! 17'Ezt a ráúszást is megnyeri az Eger. II. negyed 4-516'Semant kiállítják, és hiába pofozza végül a kapuba a labdát Cuk, már közbefújnak, így nincs egri gól. Palotás nem tudja megszerezni a labdát, majd egy nagyon távoli lövésnél kell még résen lennie Meixnernek, ez a negyed vége, egygólos egri vezetés a nagyszünetben. 16'KISS CSABA! Egy remek lövőcsel után lő egy bombagólt, nagyon fontos találat, 4-5! 16' Semannak a bejátszás, kiállítás az egrieknél, Varga Péter pedig már majdnem bent a medencében, másképp nem tudna jelezni, hogy időt szeretne kérni: végül nagy nehezen kikérheti idejét. 15'Hárai fordul le a védőjéről középen, de szabálytalankodnak vele, ötmétereshez jut az Eger: Cuk pedig a jobb sarkot választja, ismét két góllal vezet az Eger, 3-5. 15' A túloldalon is a centert, Bedőt próbálták megjátszani, de pontatlan volt az átadás. Sajnos elkapkodjuk, a hosszú labda az egri kezekben landol, időt kér az Eger. 14'Kunac távoli bombájába kap bele Mitrovic, az egri kapus is remek formában van ma. Kunac centerezése nem jó sajnos, most sem tudunk egyenlíteni. 13'Nem maradt már sok időnk a támadóidőből, így Manhercz Ádám inkább kidobta a sarokba, addig is vissza tudunk úszni. MEIXNER! Cuk lövését is fogja a kapus, majd Cuk újra elvállalja, de blokkoljuk! Remekül védekezünk most, kell az egyenlítés! 12' Emberelőnybe kerülünk, de gyorsan elveszítjük a labdát, ebből most nem tudunk helyzetbe kerülni. Szerencsére az Eger is elkapkodja, Manhercz Krisztián szerez labdát. 11' Meixner jelentkezik egy újabb védéssel, így ismét az egyenlítésért támadhatunk. Sánta megúszik, Sánta megúszik, visszarántják, ötméteres! Ismét Varga II Zsolt lövi, azonban a felső lécről levágódik a lövése, és nem befele pattan, kimarad! 10'Megint jól védekezünk, a centerjátékot egyelőre nem tudja eredményesen játszani az Eger. Sántának picit hosszú a labda középen, két egri védő mellett pedig nem volt esélye megszerezni azt. 10'Kiállítás, Cuk a kiállított, Sánta lövését azonban elsőre kitolja Mitrovic, de visszakerül hozzánk a labda, Kunac pedig nagy erővel a rövidbe dobja a labdát, 3-4! 9'Erdélyi ugyan gólt szerez, de már közbefújnak a bírók, a gól érvénytelen. 9'A második sprintet is az Eger nyerte. I. negyed 2-48' Kontrát fújnak azonban a támadásnál, és még van egy kis ideje támadni az Egernek, amit ki is használ: Biros elképesztően nagy gólt lő nagyon messziről, hihetetlenül pontosan célzott, ezzel 2-4, ez a negyed vége. Mikor kezdett volna feljönni a Tiszavirág, Biros újabb góljával gondoskodott az egri vezetésről. 8'Emberhátrányba kerülünk, Chilkó a kiállított, de Meixner védeni tud ismét, ez nagyon fontos volt, akár ki is egyenlíthetünk azt követően, hogy 3-0-ra vezetett az Eger. 7'Kunac szerez labdát, jó most a védekezésünk. Kiállítás ismét, Angyalt küldik ki, Manhercz Krisztián pedig parádés gólt szerez, szinte lehetetlen szögből lövi ki a hosszú alsót, 2-3! 7' Varga II Zsolt lövi a büntetőt: a jobb felső sarkot választja, és erre már nem ér oda Mitrovic, megvan az első gólunk, 1-3. 6'Varga II Zsolt lőtte el kintről, de Mitrovic bravúrral védeni tud, marad azonban nálunk a labda. Újabb kiállítás, megint emberelőnybe kerülünk, Bedőnél a hiba, de Chilkó löketét is fogja Mitrovic, a kipattanót azonban Kunac gyűjti be, akivel szemben szabálytalankodnak, ötméteres! 6' Kiállítás az Egernél is, Hosnyánszkyt küldik ki a sporik, és rögtön időt is kér Varga Péter: nagyon fontos lenne megszerezni az első gólt. 5'Ezt most kivédekezzük, Vapenski lőtte el végül hosszas adogatást követően úgy, hogy már kiegészültünk, de Meixner fogta a rövidre tartó labdáját. 5' A meccs első kiállítását a Szegednél ítélik, Palotást küldik ki, rögtön időt is kér Dabrowski Norbert. 4'Seman küzd nagyot középen, de nem tudja megszerezni a labdát, ebből sem tudunk gólt szerezni. 4' Hosnyánszky lő egy hatalmas gólt Meixner kapujába, lövése védhetetlenül vágódik a felsőbe, 0-3. 3' Meixner védi Angyal rövidre célzott lövését, majd Kiss Csaba az oldalhálóba lő, egyelőre támadásban nem jönnek össze a szegediek tervei. 2'Megint nem tudjuk lövéssel zárni a támadást, de most visszaadják a bírók a labdát. Manhercz Krisztiáné az első szegedi lövés, de blokkolt labdáját könnyen fogja Mitrovic. 2'Ismét Semant próbáltuk megjátszani, de kiszedik a kezéből a labdát. A megúszó Szivóst indítják, aki nagy erővel a rövidbe lő, nem jól kezdődik ez a meccs számunkra, 0-2. 1'A bejátszást követően nincs ítélet, így jöhet az Eger. Rögtőn góllal kezd az Eger, Angyal lövésénél tehetetlen Meixner, 0-1. 1' Az első ráúszást az Eger nyeri, de rögtön faultot fújnak Vapenskinél, így a miénk a labda. 18:50 - Köszöntjük olvasóinkat innen a helyszínről, már a csarnok előterében sok egri szurkolóval találkozhattunk, népes tábor érkezett a vendégek buzdítására, így kiváló hangulatú mérkőzésre van kilátás. A mérkőzés 19 órakor kezdődik!