Vízilabda: a Dunaújváros nyerte az első meccset a szegedi csajok ellen

2015. március 31., kedd
szeged_dfve_mj-16

Hazai győzelmet hozott a női vízilabda OB I negyeddöntős párharcának első mérkőzése, a Dunaújváros 12-7-re múlta felül a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem csapatát.

Dalmády Szandra

csapatkapitány portálunknak

korábban elmondta

, szoros meccset vár a dunaújvárosiak ellen, ami különösen az első félidőben be is igazolódott.

Dalmády Petra

révén a vendégek szereztek vezetést, majd

Gurisatti Gréta

emberelőnyből,

Menczinger Kata

pedig büntetőből talált be, megfordítva ezáltal az állást. (2-1) Az utolsó percben

Árkosy Lilla

Vályi Vanda

gólváltása zárta a negyedet. (3-2) A második felvonásban is kiválóan tartották magukat

Barna Tamás

tanítványai, Dalmády Petra másodjára tudott eredményes lenni 12 másodperccel a szünet előtt, így minimális különbségről várhatták a folytatást a szegedi lányok. (6-5) Fordulás után zsinórban háromszor mattolták

Szikora Enikőt

a hazaiak, majd

Veréb Alexandra

válaszát Menczinger lökete váltotta ki dunaújvárosi részről. (10-6) A záró negyedben Gurisatti duplájára egyedül

Lengyel Dominika

tudott egyetlen alkalommal reagálni, ezzel pedig eldőlt, hogy a két győzelemig tartó párharc első mérkőzését a Dunaújvárosi Főiskola nyerte. A visszavágót pénteken 20 órától rendezik az újszegedi sportuszodában.

Női vízilabda OB I negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Dunaújvárosi Főiskola VE - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 12-7 (3-2, 3-3, 4-1, 2-1)

Dunaújváros, Fabó Éva Sportuszoda. Vezette: Petik András, Bene Péter.