Kézilabda: nem bírta el beállósa hiányát az SZKKSE a Vác ellen + FOTÓK

2015. március 1., vasárnap
szkkse_vac_mj 015

Nem tudta megszorítani a vendég Vácot az SZKKSE a női kézilabda NB I alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.

Szabó Edina

büntetőjével a szegediek szereztek vezetést, majd két gólváltás után

Szondi Zsófia

révén tudott egyenlíteni a Vác a 4. percben. A folytatásban még egyszer, 6-6-nál mutatott egált az eredményjelző, azt követően azonban elhúztak a vendégek. A 13. minutumban

Farkas Veronikát

állították ki a sérült

Gulyás Vanda

hiányában beállósként teljesítő

Zsilák Katalinról

, az eset nyomán megítélt hetest pedig Szabó értékesítette egy szép ejtéssel. (9-10) Emberhátrányban is jobban teljesítettek ugyanakkor

Ottó Katalin

tanítványai, a két perc alatt a piros mezesek találtak csak be - kétszer is. (9-12) A frissen beállt

Dora Lackovic

első lövése elszállt a kapu fölött,

Marosán György

pedig kicsivel az első negyedóra letelte után kikérte első idejét. Hiába, a folytatásban

Dijana Jovetic

mattolta

Futaki Hajnalkát

, a Vác előnye pedig csak nőtt a szünetig. (15-22) Fordulás után sem változott a helyzet, a vendégek támadásban élesebbek, védekezésben hatékonyabbak voltak az SZKKSE-nél, így a második felvonás során egy percig sem forgott veszélyben győzelmük. A Szeged utolsó alapszakaszbeli mérkőzésén a Dunaújvároshoz látogat március 14-én. A rájátszás áprilisban kezdődik.

Női kézilabda NB I, 21. forduló:

Szeged KKSE - Ipress Center-Vác 27-39 (15-22)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Bán Tamás, Szloska Ernő Krisztián.

SZKKSE:

Dobó - HÁRS 5, Selmeci 3, Zsilák 1, BARJÁN 7, Termány 1, Szabó 4/2.

Futaki (kapus), Lackovic 5/3, Aron, Csoknyai, Hódi, Kiss.

Marosán György.

Vác:

Bíró - Szondi 3, Farkas 3, Fülöp 1, HORNYÁK 10/4, Tóth 3, JOVETIC 7.

Balog, Sztranyan (kapusok), Hámori 4, Pelczéder, Hansághy 1, Szenes, DAKOS 5, Stefanovic 2, Helembai.

Ottó Katalin.

7/5, ill. 5/4.

8 perc, ill. 4 perc. Marosán György:

"A védekezésünk nem a megfelelő hatékonysággal működött, ez pedig megpecsételte a sorsunkat."

Ottó Katalin:

"Lelkes szurkolótáborunk segítségével fontos két pontot szereztünk."

VÉGE 60' Hámorival szemben védekeznek szellősen a szegediek, majd Szabó Edinával történik hasonló a túloldalon, 27-38! Hámori a dudaszó előtt még estében talál a bal alsóba, 27-39 a vége. 59' Aron Andrea a nyakánál fogva rántja vissza Hámorit, két perc, emberhátrányban fejezi be az SZKKSE. Labdaszerzés után Szabó Edina mehet, ellökik, hétméteres é két perc Pelczédernek. GÓÓÓL!!! Lackovic bevágja a büntetőt, 26-37! 58' Selmeci lerántásáért jár hetes, Csoknyai sajnos a kapufára repeszti. 57' Lackovic! GÓÓÓL!!! Egy szép lövőcsel után futtából tüzel a bal felsőbe! 25-36! Stefanovic emelkedik, zsinóron húzzák a löketét a jobb alsóba, 25-37. 56' Aron belemegy ellenfelébe, majd Hansághy a szélről a keresztlécre ejt. 55' Szegedi labdavesztés után időt kérnek a váciak. Hámori megy be könnyen középen egyedül, 24-36. 54' Gól... Hansághy kap labdát a szélen, tisztán mehet be, 24-35. 53' Stefanovic tüzel a kapu bal oldalába átlövésből, 23-34. Büntető! Gyors lerohanás végén Szabó Edinát lökik fel. A hétméterest Lackovic a kapu közepébe lövi, szerencséje is volt, Bíró még beleért éppen. 23-34. 52' Gól.. Hornyák átlövése utat talál a kapuba, 22-33. Hárs egy az egyben megveri a szélen Pelczédert, majd köténybe lő Bírónak. 23-33. 51' Hornyák betörésénél Futaki véd, kicsit később pedig Farkas lövése jön le a blokkról, de még mindig a Vácnál a labda. 50' Váci labdavesztés után a túloldalon Barján próbálkozik átlövéssel, amit Bíró véd. Jovetic is emelkedik, a kapufát lövi meg a szélről. 49' Jovetic a szélről bemozogva ejti át Futakit, pedig a kapus még bele is ér a kísérletbe... 21-32. GÓÓÓL!!! Barján csattintja telibe a kapufát, a kipattanó azonban Hárs Adélé, aki az ismétlésből már betalál! 22-32! 48' Farkas lerántásáért jár a Vácnak a büntető, Selmeci két percet is kap. Gól... Hornyák Dobó keze mellé lövi a hetest, 21-31. Termány védője hóna laatt suhint kapu mellé. 47' Barján lövése megpattan Hornyák blokkján, így veri át a már elfekvő Bírót, 21-30! Dakos és Farkas ketten kényszerítőzik ki a középső védekezést, Futaki bravúrja kell a gól elkerüléséhez. 46' GÓÓÓL!!! Barján passzát a hosszú alsóba szúrja Lackovic, 20-29! Hámori úgy megy át a védelmen, mint kés a vajon, 20-30. 45' Dakos maradt bántóan üresen beállóban, 19-29. 44' Tóth Eszter lövi lendületből a felé érkező passzt, Futaki véd a rövid alsónál. Lackovic egy 180 fokos fordulattal veri át védőjét, Bíróval azonban már nem bír. GÓÓÓL!!! Selmeci kapja a passzt középen a szélről, már csak a hálóba kell lőnie, 19-28! 43' GÓÓÓL!!! Barján ismét talpról, ez már beakad! 18-28! 42' Barján lő talpról, ezt most térddel hárítja Bíró, majd a leindítást Jovetic helyezi a hazai ketrecbe. 17-28. 41' Lackovic tüzel a fal felett, a jobb alsó mellé suhan. Barján szerez labdát, egyedül mehet kapuig, de Bíró lábbal óriásit véd. 40' Csoknyai kapja beállóban a passzt, de vetődés közben elejti, a leindítással pedig Jovetic eredményes, 17-27. Hárs is a blokkba vágja az átlövést, Szondi mehet kapuig, de a keresztléc tetejére ejt Futaki felett. 38' Lackovic lövi telibe a blokkot, majd a kipattanót Selmeci passzolja ellenfélhez. Gól... Farkas a gólszerző, Barján ráadásul ki is szórják. 37' Selmeci suhintása elszáll a jobb kapufa mellett, majd Termány kapja el Bíró hosszú indítását. 36' Tóth Eszter harcol ki újabb büntetőt, Hornyák ezt is értékesíti, 17-25. 35' Termány Rita! Mekkora gól! Bírót is bevitte szinte a kapuba a lövés! 17-24! 34' GÓÓÓL!!! Selmeci küzd meg beállóban Termány passzával, aztán befordul, 16-23. Fülöp harcol ki büntetőt Hódi mellett, Hornyák pedig kíméletlenül bevágja. 16-24. 33' Gól... Hornyák átlövése akad be a bal felsőbe, 15-23. 32' Dakos emel a hálóba Futaki felett, de már szólt a síp, majd Hárs nagy helyzetét fogja Bíró. Gyorsan indul Dakos, egy az egyben mehet FUtakira, de a szegedi kapus hatalmasat véd lábbal! 31' Nem tudja megbontani a szegedi védekezést a Vác. SZÜNET 30' Lackovic tüzel, de Bíró ezt most fogja, majd a gyors lerohanás végén Szondi talál be, 14-21. GÓÓÓL!!! Barján ütemtelenül pattint a hosszú oldalra, amire aztán Dakos válaszol még éppen a dudaszó előtt, 15-22-vel mennek a szünetre a csapatok. 29' GÓÓÓL!!! Az Aron által kiharcolt büntetőt Lackovic pattintja a hálóba! 14-19! Tóth Eszter talpról lövi a huszadikat, 14-20. 28' Farkas teker a lábak mellől a bal alsóba, 13-19. 27' Dakos eredményes beállóból, 12-18. GÓÓÓL!!! Gyönyörű gól! Egy lövőcsel után Barján tüzel a jobb alsóba! 13-18! 26' Lackovic orbitális erővel döngeti meg a keresztlécet, majd Stefanovic nem kevesebb svunggal tüzel kapu mellé. A gyors indítással Szabó menne, de hosszan kapja. 25' Zsilák a nyakánál fogva viszi földre Hornyákot, két percet fújnak érte a sporik. Gól... Hornyák pattint Lackovic mellől a földre, 12-17. 24' Lépéshiba Selmecinél. Időt kérnek a vendégek. 23' GÓÓÓL!!! Lackovic ereszt meg egy bődületes rakétát a jobb alsóba! 12-16! Dakos nagyon elhagyta őrzőjét, de Futaki lábbal védi a ziccert! 22' Dakost Lackovic rángatja meg, ez is büntető. Gól... Futaki lába alatt pattint a hálóba Hornyák. 11-16. 21' Futaki Hajnalka! Hornyák ziccerét is védi a szegedi portás! Szabó Edina harcol ki büntetőt Tóth mellett, a váciak nagyon vitatják, de hiába. Szabó lövését azonban Bíró kivédi, jól érezte az irányt. 20' Egy szép passzcsel után Hódi mellett harcol ki büntetőt Farkas, de a sértett kísérletét Futaki védi! Köténybe kapta volna, jól érezte a szándékot! 19' Szabó Edina emberrel együtt vetődik és lő a hálóba! 11-14! Ez igen! Gól... Tóth Eszter löketét Futaki bevédi, 11-15. 18' GÓÓÓL!!! Hornyák szorításában is a jobb alsóba teker Barján! 10-13! Tóth Eszter lő Futaki támaszkodó lába mellé, 10-14. 17' Időt kérnek a szegediek. Érdemes is összeszedni a gondolatokat, hiszen az iménti emberelőnyből a Vác jött ki jobban két góllal. Lackovic szépen veszi észre Hárst a szélen, de a passz pontatlan. Gól... Jovetic mozog be középre a szélről, kapja is a labdát, 9-13. 16' Lackovic is a pályán, első igazi lövése messze elszáll a kapu fölött. Hornyák is tüzel kintről, Futaki lábbal véd. 15' Gól... Dakos fordul be beállóban, 9-12. 14' Hornyák eredményes átlövésből, Futaki az ellenkező irányba indult. 9-11. Hárs túl hosszan kapja a passzt a szélen. 13' Szól a síp a Vác ellen támadás közben. Termány passzából Zsilák fordul be Farkasról, a vendégek játékosa megrántja. Hétméteres és két perc! GÓÓÓL!!! Szabó Edina átejti Bírót! 9-10! 12' Selmeci eladott labdájából Szondi indul meg, átjátszik a túloldalra Joveticnek, aki góllal fejezi be az akciót. 7-10. GÓÓÓL!!! Hárs tűnik fel középen, és ha már ott van, betalál! 8-10! 11' GÓÓÓL!!! Dobó fogja Szondi ziccerét, majd Barján tör be ellenállhatatlanul! 7-8! Hornyáktól jön reakció, akit aztán az ütközés okán ápolni is kell. 7-9. 10' Elpasszolja magát Termány, Bíró hosszú indításával pedig Fülöp megy kapuig, 6-8. Újabb szegedi labdavesztés. 9' GÓÓÓL!!! Hárs Adélra jön ki ismét a figura, 6-6! Joveticre nem maradt ember a szélen, szépen lő a hosszú alsóba, 6-7. 8' Hosszú passzolgatás végén Tóth Eszter ad rossz helyre, de gyors SZKKSE-támadás végén Termény lövését fogja Bíró. 7' GÓÓÓL!!! Barján talpról, nagyon elsült a keze! 5-6! 6' GÓÓÓL!!! Selmeci tör be erőszakosan az elmozgó Zsilák helyére, aztán mozgásával ellentétes irányba lő, 4-5! Jovetic passzából Dakos eredményes, 4-6. 5' Termány próbál meg egy átlövést, nem jön be neki, nem úgy Hornyáknak a túloldalon, 3-4. Selmeci labdavesztése után Szondi rohanhat kapuig, értékesíti a ziccert, 3-5. 4' Hornyák bombája a kapufán csattan, de Szondi begyűjti és bevágja, 3-3. 3' Jovetic mozog be megállíthatatlanul a szélről és Dobó szeme közé lő. 2-2. GÓÓÓL!!! Zsilák beállóból, nagyon lemaradtak róla! 3-2! 2' Farkastól érkezik válasz, 1-1. Úgy tűnik, Zsilák lesz a beállós ma. GÓÓÓL!!! Hárs maradt üresen a szélen, bemozog és átejti Bíró kapust! 2-1! 1' Zsilák fordul be, rögtön kap is egy büntetőt az SZKKSE. Szabó Edina hajtja végre, és... GÓÓÓL!!! 1-0! 17.55: Zajlanak a bemutatások, a vendégek neveit ütemes dobszó kíséri, a váciak egy körülbelül 30 fős szurkolótáborral büszkélkedhetnek a mai idegenbeli összecsapáson. 17.50: Marosán mester licenszproblémái továbbra sem oldódtak meg, így a mai napon sem ő a szegediek vezetője a padon a hivatalos papírok szerint. Ezúttal Dankó Ervin, korábbi NB I-es tréner, nem utolsó sorban az SZKKSE egykori edzője, jelenleg a férfi másodosztályú EX-ON FKSE Algyőt vezető szakember kapta meg az A-jelű passt a nyakába. 17.45: A nagy kérdés hazai oldalon, ki helyettesíti majd a sérült Gulyás Vandát beállósként, illetve általában az, miként sikerül ezt a problémát orvosolnia Marosán György csapatának. 17.40: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a pályán melegítenek. A szegediekért a helyszínen szurkol három egykori játékosuk, a még tavaly év végén Kecskemétre igazolt Tóth Orsolya, Scholtz Andrea és Suzana Cubela. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!