Kézilabda: Hegedűs vezérletével verte a Pick-fakó a Békést

2015. március 9., hétfő
mkc_u23_szeged

Fontos győzelemmel folytatta bajnoki menetelését a MOL-Pick Szeged U23-as alakulata a férfi kézilabda másodosztályban.

A mérkőzésnek nagy volt a tétje, hiszen a szegedi csapat egy újabb sikerrel már a középmezőnyhöz tudott volna zárkózni, illetve a békési csapat pedig szerette volna megerősíteni a helyét a tabella első felében. Bátor támadójátékkal kezdett mindkét fél, ugyanakkor a szegediek jó védekezése, támadásban pedig

Loncar

átlövései a félidő közepén már magabiztos hazai vezetést eredményeztek (10-5). Több elhibázott támadás után azonban felzárkózott a 22. percre a Békés (10-9), így

Szabó Levente

edzőnek időt kellett kérnie, hogy megnyugtassa a tanítványait. A folytatásban felváltva estek a gólok, a félidő végét jelző dudaszó előtt 2 másodperccel sikerült

Hegedűs Márknak

kétgólosra növelni a különbséget (14-12). A második félidő közepéig továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, ezután

Pásztor Imre

több nagy védésének köszönhetően az 52. percben ismét négygólos szegedi vezetést mutatott az eredményjelző (23-19). A békési csapat nagy hajrát nyitott, de a szegedi fiatalok ezen a napon már nem adták ki a kezükből a győzelmet és Hegedűs Márk újabb góljaival győzelmet arattak egy jól játszó rivális ellen.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 18. forduló:

MOL-Pick Szeged U23 – Békési FKC 27-23 (14-12)

PÁSZTOR (kapus) - Urbán 2, Fekete 4, Molnár B., LONCAR 5, HEGEDÜS 9, Sztojanov 2.

Manojlovity (kapus) Szabó B. 1,, Árokszállási 2, Patyi, Dolezsál 1, Haszilló 1, Árpási, Papp, Magyar.

Szabó Levente. Szabó Levente:

"A védelmünk ezen a találkozón ismét jól működött. Ezúttal támadásban is sikerült megvalósítanunk azt, amit elterveztünk, így egy jól játszó Békés ellen sikerült győznünk."