Jégkorong: harmadik meccsen dől el a döntős részvétel a Tisza Volán számára + FOTÓK

2015. március 8., vasárnap
tiszavolan_beostar_mj 59

A pénteki vereséget követően most remek játékkal rukkolt elő a Tisza Volán SC jégkorong csapata, amely visszavágott a Beostarnak, harmadik meccsen dől el, hogy ki juthat a döntőbe.

Bár a Beostaré volt az első nagyobb helyzet a meccsen, és agresszívabban is kezdtek a vendégek a döntőbe jutásért vívott párharc második meccsén, a Tisza Volán azonban az első lehetőségét rögtön gólra váltva hűtötte le a belgrádiakat.

Nagy

találatát követően azonban átvette a játék irányítását a szegedi egyesület, és több időt töltött riválisa kapuja előtt. A 10. percben

Major

már a második asszisztját osztotta ki, átadását ezúttal

Pápa

váltotta gólra, majd a harmad utolsó részében gyakorlatilag a semmiből szépítettek a vendégek,

Dragutinovic

eszmélt a leghamarabb a kipattanónál, így emberelőnyből szépített a Beostar. A szerbek nehezen viselték az első negyed játékát, valóban jelentős fölényben játszott a Tisza Volán, ami végül egy megnyugtató harmadik gólban is megnyilvánult, pazar játékkal passzolták ki a Beostar védelmét a szegedi támadók,

Strenk

passzát magabiztosan lőtte a kapuba

Ambrus

. A második harmadban tovább száguldott a szegedi csapat, ismét Major és Pápa összjátékát követően utóbbi szerzett újabb gólt, amivel már 4-1-re vezetett a Tisza Volán. Ezt követően azonban jött a nem várt fordulat, a Beostar rövid idő alatt két gólt is szerzett, és máris szoros volt a parti. (4-3) Major azonban egy újabb remek gólpasszal jelentkezett, a kiugró Pápát indította egy pazar átadással, a csatár pedig higgadtan elhúzta

Rankovic

mellett is a korongot, így újra kétgólos volt a szegedi előny. (5-3) A harmad végén egy kettős emberhátrányt is ki tudott védekezni a gyakorlatilag végig nagyon jól záró szegedi védelem. A záró játékrészben több nagy helyzetet is elpuskáztak a Kalocsa-tanítványok, végül Ambrus a 48. percben háromra növelte a szegediek fórját, sőt, Strenk már a hetediket is beüthette volna, de centiket tévesztett. A kihagyott helyzet rögtön meg is bosszulta magát, a második hullámban érkező Dragutinovic nem hagyta ki a ziccert. Ezt követően azonban nem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani a belgrádi együttes, amely a végén még a kapusát is lehozta, de ez sem vezetett eredményre, így a pénteki vereséget követően megverte a Beostart a Tisza Volán, egyenlítve ezzel a két győzelemig tartó párharcban. A mindent eldöntő mérkőzésre Belgrádban, a Pingvin Hallban, várhatóan kedden 17 órától kerül majd sor. Ahhoz, hogy döntőt játsszon a Tisza Volán, nyernie kell a Beostar vendégeként.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - HK Beostar 6 - 4 (3-1,2-2,1-1)

Szeged, műjégpálya, 500 néző. Vezeti: Fazekas György, Bursać Nikola, Perduv David, Popovic Darko.

Tisza Volán:

Szőke - Vígh, Szabó, Schellin, Borbás, Egyed - Balázs (kapus), Varga, Molnár, Nagy, Major, Pápa - Ambrus, Strenk, Fülöp.

Kalocsa László.

Beostar:

Rankovic - Petrovic, Krotov, Gnitko, Lazarevic, Kinkor - Kolaric (kapus), Novakovic U., Lucic, Novakovic P., Dragutinovic, Glavonjc - Tadic, Vukicevic, Ignjatovic.

)

14 perc ill. 10 perc. Kalocsa László:

"Van a csapatban potenciál, csak nem mindig jön ki. Mégiscsak egy amatőr csapat vagyunk, ahogy ma játszottunk, azért le a kalappal a srácok előtt. Van olyan játékosom, aki gyakorlatilag egy lábbal játszotta végig a második, harmadik harmadot. Olyan szinten összeálltak és küzdöttek a fiúk egymásért és a csapatért, ami példaértékű. A végén már azt gondoltuk, hogy több mindent megengedhetünk magunknak, erre külön felhívtam a figyelmet, hogy ne tegyük. Én azt gondolom, hogy akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzelmünk, de nagyon jó ez így."

VÉGEIII. harmad 6-4 60'Extra emberes játék a Beostartól, de nincs belőle igazi ziccer, majd Strenk emeli az üres kapura, de Lucic kézzel lehúzza, ez a vége! Kiharcolja a belgrádi döntőt a Tisza Volán, amely remek játékkal 6-4-re győzi le a Beostart a play-off második meccsén. 60'Páros kiállítás, Glavonjc a vendégektől, míg tőlünk Schellin fejezi be idő előtt a meccset. A Beostar időt kért, csak ezt követően folytatódhat a játék, lehozzák a kapusukat is a vendégek. 59' Vígh bevetődve blokkol, majd Borbást jól láthatóan megakasztják bottal, de nincs ítélet, ez azért elég egyértelmű volt... Ambrus indulhatott végül, viszont nem tudja Rankovic mellett eltenni. 58'Borbás zörgeti meg a felső kapuvasat, miután az üres kapura lőhetett, hiszen Rankovic kissé érthetetlen módon elhagyta a kapuját, nem volt ez olyan szituáció, amire ki kellett volna jönnie a kapusnak, majd a lecsorgónál még ő is azt hitte, hogy beesik, de végül a kapu mellett csorog el a korong. 57' Vígh kap két percet, emberhátrányba kerülünk. Rákezd a közönség, egy emberként biztatja a szegedi együttest. 56'Major szerez korongot a középső harmadban, majd jobbra húz, és okosan ellövi keresztbe a hosszú sarok felé, Rankovic tolja ki, ketten is érkeztek a hosszún. "Vissza, vissza!" - kiabálja a szegedi kispad, hiszen az imént is ebből lőtte a Beostar a gólt, a második hullámmal nem tartottak a szegedi védők, így jöhetett üresen Ignjatovic. 54' Ezt pedig rögtön bünteti a Beostar, 7-3 helyett 6-4... Dragutinovic még éppen nem lesen veszi át a pakkot, majd a védővel együtt jobbra húzott, és a ziccerben érkező Ignjatovichoz passzol, akinek nem volt nehéz dolga, 6-4. Sőt, Dragutinovic megint kiugrik, de ezt most mellélövi. 54'Varga micsoda cselekkel indult meg, kétszer is megeteti emberét nagyon "laza" mozdulatokkal,majd Strenkhez passzol, aki sajnos nem tudja már pontosan kapura tűzni. 52'Pápa kerüli meg a kaput, de mindenkit őriznek a Beostar védői, nem tud üresen álló társhoz passzolni, majd inkább kapura szúrja, Rankovic könnyedén védi lövését. 50'Nagy csinál meg egy remek cselt a támadóharmadban, majd messziről el is lövi, de Rankovic odaér a sarokra. Micsoda hiba, lyukat üt Lucic, és így indulhat Ambrus ziccerben a félpályáról, a kapu előtt már beérik őt, és a rövid sarokra tartó korongját végül védi Rankovic, ezzel talán végleg eldőlhetett volna a meccs. 48' GÓÓÓÓL! Ezt viszont már Rankovic sem védheti, Ambrus mesterien lőtt kapura Strenk átadását követően, közeli lövése pedig a sarokban köt ki, 6-3. 47'A lecsorgóra érkezik Gnitko, de remekül blokkolja őt Vígh. Kiegészültünk, és rögtön Egyed kerül helyzetbe, a túloldalon van társa is, ellövi a korongot, amibe bele tud nyúlni Rankovic. Mi maradt ki! Fülöp helyezkedett remekül, de közeli, rövidre lőtt korongját fogja a Beostar kapusa. 45' Gáncsolásért kiküldik Egyedet a bírók, nagy visszhangot vált ki az ítélet mind a szegedi kispadról, mind a nézőtérről - szó se róla, a sportág jellegzetességeihez képest igen könnyedén adta meg magát a szerb, amit kissé szigorúan díjaztak a sporik. 43' Letelik Gnitko kiállítása, nem tudtuk ezt most gólra váltani. Borbás szerez agilisan korongot ellenfelétől, az érkező Ambrus nem sokkal marad le a pakkról középen. Kettő a kettő ellen vihették a szegediek, de végül Fülöp magas lövése mellé megy. 41'Varga sérült bokával is aktív, most kiválóan érkezik Major passzára, de leblokkolják közeli lövését. 41' Kiállítással indul az utolsó harmad, Gnitko sérelmezte, hogy nem volt kiállítás annál az esetnél, aminél megsérült, a visszatért ukrán játékos sportszerűtlen magatartásért kényszerül bűnhődni két perc erejéig. II. harmad 5-340'Kiegészültünk, kivédekeztük a kettős emberhátrányt. Ez viszont megért volna egy kiállítást Dragutinovictól, nagyon csúnyán felöklelte Pápát, de leperegnek a másodpercek, vége a második harmadnak. Bár a Beostar két nagyon gyors góllal majd hogy nem eltüntette hátrányát, de egy gyönyörű kontrával Pápa visszaállította a kétgólos szegedi előnyt. 39'Ignjatovic lapos keresztpassza suhan el a kapu előtt, szerencsére egyik szerb támadó sem érkezik a hosszún. Szabó már visszatért, még fél perc Borbás kiállításából. 38'Kiállítás, Szabót küldik le a jégről a bírók testre ütésért. Sőt, kettős emberhátrány, ez kicsit érdekes, bő egy percig kettős emberhátrányban lesz a Szeged Borbás kiállítása miatt, 5 a 3 ellen folytatják. 37' A kezét is fájlalja Gnitko, aki egy kapu mögötti párharc alkalmával sérült meg, egyelőre le is jön a jégről, az állkapcsa is sincs rendben az ukrán légiósnak. 36'Pápa csuklómozdulata után már lövésre lendült volna a keze, de éppen odaért Krotov, hogy szerelje őt. SZŐKE! Remekül véd a kapus, egy palánk melletti kavarodást Ugjlesa Novakovic indulhat meg, gyorsabb védőjénél, de Szőke mellett már nem tudja elhúzni. Gnitko-t kell ápolni, áll a játék. 34' Strenk cselezi be magát a kapu mögülről Rankovic-al szembe, de nem tudja ellőni már lövőcsele után, beérik őt a védők. Most Strenk várta a visszapasszt Majortól, ismét a kapu mögött próbálta megoldani a Szeged, de Strenket megelőzik a védől. 33' Szinte ugyanaz a szituáció alakulhatott volna ki, mint az imént, Strenk és Ambrus mehetett volna ziccerig, de Strenk elejtette az ütőt, így beérte őt Lucic. Kiállítás, Petar Novakovicot küldik ki a sporik, emberelőnyben a Volán. 31'Ismét Dragutinovic veszélyeztet a Beostarból, de Szőke megfogja a korongot. GÓÓÓÓÓL! PÁPA! MESTERHÁRMAS! Egy újabb villámgyors akciót vezethetett a Szeged, miután egy elvesztett buli után visszaszerzi a korongot Major, aki indítja a kiugró Pápát, ziccerig vezetheti a szegedi, Rankovic mellett is elhúzza a csatár, és okosan befejezi, 5-3! 31' Dragutinovic kétszer is lőhetett, de Szőke mindkétszer magabiztosan védett. Az egyik bíró elszalad egy fúróért (!), mert akadt egy kis probléma a kapu rögzítésével, de úgy tűnik, megoldják. 29' Pápa kínálja meg Rankovicot messziről, rég járt már a szerb kapunál a szegedi együttes. Megint a kapu mögött próbálkoznak a vendégek, de a pályára is visszatérő Varga remek időzítéssel nyúl közbe, és elüti a pakkot. Egy újabb kis csörte Varga és ellenfele között, ez most bunyó nélkül. 28' Elcsattan az első pofon, de egyelőre nincs komolyabb bunyó, még feszültebb lett a hangulat azzal, hogy feljött a Beostar egy gólra. 27'Gól, Ignjatovic gyorsan visszahozza egyre a Beostart, a kapu mögül végül balról tette vissza Gnitko, Ignjatovic pedig közelről könyörtelenül a vas alá bombázott, nem igazán volt benne a meccsben, de már csak egy gól a különbség, 4-3. 26' Gól, kevéssel az után, hogy kiegészül a Szeged, Dragutinovic centerezésébe bele tud szúrni a hosszún érkező Ignjatovic, és erre már Szőke sem ér át, becsúszik a kapus mellett, 4-2. 25'Úh, ez most megúszta a Szeged, hosszas adogatás után végül Petar Novakovic lövi el a Szőkéről kipattanó korongot, amely érinti a kapuvasat is, de nem fér be Szőke mellett. 24'Kinkor villan most, két védő mellett is elhúzza könnyed mozdulattal, Fülöp sem tudja szerelni, majd mellé lő Kinkor. Fülöpöt kiállítják két percre, emberhátrányban folytatja a Volán. 23' GÓÓÓÓÓÓL! 4-1! Ez is egy remek akció volt, villámgyors kontrát vezetett a Volán a saját kapuja előtt megnyert buli után indul Major, ketten viszik egy védőre Pápával, Major remek ütemben passzol, Pápa pedig a jobb felsőbe perdíti a korongot, 4-1! Major már a harmadik gólpasszát jegyzi ezzel. 22'Nincs szegedi helyzet az emberelőny alatt, kiegészülnek a vendégek. Rossz Kinkor visszapassza, nem érkezik társ a kapu előterében. 21'Folytatják,még majd' másfél perc maradt Lucic kiállításából. A kezdés előtt Dragutinovic és Balázs szólalkozott kicsit össze, válaszképp a szerb kötekedésre Balázs az eredményjelzőre mutatott. Visszatért Varga is, bár a bal lába jelentősen vastagabb lett, mint mielőtt bement az öltözőbe, de visszatért. I. harmad 3-120' Kiállítás, Lucic áll ki gáncsolásért. Nem sok van már ebből a harmadból. Az biztos, hogy Varga nem jön vissza, Kalocsa László segíti őt az öltözőbe, Varga szökdécselve hagyja el a kispadot is. Nincs újabb lövés, remekül játszik eddig a Szeged, amely az első néhány percet kivéve uralta a játékrészt, és megérdemelten vezet 3-1-re húsz percet követően, szemre is tetszetősen játszik Kalocsa László legénysége eddig. 19' Lazarevic szúr közbe a kapu előtt, de pörgetése fölémegy. GÓÓÓÓÓL! 3-1! Ez gyönyörű játék volt, hajszálpontosan kipasszolták a vendégek védelmét a szegediek, Strenk jobb oldali átadására remekül érkezett Ambrus, aki üresen volt, és kilőtte a hosszú sarkot, mesteri akció végén újra kettővel vezet a Szeged, 3-1! 19' Kiegészülünk, lejárt Egyed kiállítása. Varga szenved bokasérülést, a társai hozzák le a jégről egy ütközés után, nem úgy néz ki, hogy folytatni tudná. 17' Szépen szerzett korongot Nagy, amiből Vígh indulhatott, nagy erejű lövése centikkel suhant el a kapu mellett. Nagy remekül védekezik, egy pazar szerelést mutat be a félpályánál, de a lepattanót megszerzi a Beostar, majd a kapu előtt Gnitko lőhet egy lecsorgó korong után, de Szőke véd. Kezd "paprikásodni" a hangulat, már másodjára kell szétválasztani a feleket. 16' A szépítéssel erőre kap a Beostar, egy kapu előtti kavarodásban kétszer is közelről lőhetnek a vendégek, de Szőke a helyén van. Kiállítás, Egyed Máté a kiállított tőlünk, ismét emberhátrányba kerülünk. 14' Először kerül emberhátrányba a Szeged, Víghet küldik ki a sporik két percre gáncsolásért. Gól, ezt is gyorsan kihasználja a Beostar, egy kipattanóra érkezik a leggyorsabban Dragutinovic, aki már el tudja ütni Szőke mellett - nem igazán volt benne a meccsben a Beostar szépítése, kár ezért, 2-1. 13'Egy elvesztettnek hitt buli után Strenk közbe tud szúrni a szerbek között, és kapura is tudja szúrni, de erőt már nem tudott beletenni a lövésbe. Nagyon jól védekezik a Szeged, a Beostar gyakorlatilag helyzetig sem került eddig a kezdeti perceket leszámítva. 11'A Beostar kapuja előtt szerez korongot Molnár, az érkező Egyednek vissza is teszi lövésre, de nem tudja már helyezni Egyed a pakkot, Rankovic hárít. Aktívabban kezdett a Beostar, azóta azonban a Volán irányítja a meccset. 10' GÓÓÓÓL! Bár elsőre Ambrus centerezéséről lecsúszik Strenk, de Major tökéletes ütemű passzát Pápa már kíméletlenül beüti Rankovic kapujába, 2-0! 9' Kiegészültek a vendégek, kivédekezték az emberhátrányt, de nem sokáig vannak teljes létszámmal a jégen, ezúttal Krotov a kiállított, gáncsolás miatt. 8'Adogat a Volán a kapu előtt, de Borbás középről eleresztett lövése nem túl helyezett, ezt könnyen védi Rankovic, ebből talán többet is ki lehetett volna hozni. Vígh távoli bombáját "nyeli le" Rankovic, mindössze kilenc másodperc maradt az emberelőnyből. 7' Az látszik, a Beostar kontrái életveszélyesek, nagyon gyors tempót diktálnak a meccs elején a vendégek. Itt az első kiállítás a meccsen, Ugljesa Novakovicot testre ütésért állítják ki. 5'Nagy löketet ereszt meg Varga, de véd Rankovic, majd a kontrából indul a Beostar, elsőre kijön Dragutinovic lövése Szőkéről, a kipattanót pedig Glavonjc a vasra küldi, ezt megúszta a Szeged! 4'Borbás szlalomozik végig három szerb védő között is, de végül kisodródik a koronggal, majd nem jó a centerezése. 3' Lövésre biztatja a szegedi kapu előtt megnyert buli után a vendégek edzője Krotovot, de mindkét alkalommal blokkolnak a szegedi védők. Egy gyors, jobb oldalon vezetett kontra végén Lazarevic lövését védi Szőke. 1'Gintkóé az első lövés, rá nagyon kell figyelni, lapos lökete elkerüli a kaput. GÓÓÓÓL! Gyakorlatilag az első akcióból gólt szerez a Szeged! A kapu mögül adja vissza Major a pakkot Nagynak, aki kapásból a bal alsóba lő, remek kezdés, 1-0! 1' A Volán szerzi meg a korongot. 17:59 - Érkeznek a főszereplők, a szegediek kékben, míg a Beostar narancssárgában lép pályára. 17:46 - Jó hír, hogy Kalocsa László kerete teljesnek mondható mára, a kisebb sérüléssel bajlódó Linus Schellin is vállalni tudta a mai játékot, így nincs komoly hiányzója a szegedieknek. 17:32 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok az imént érkeztek a jégre melegíteni. Mint ismert, a szegedieknek nyerniük kell ahhoz, hogy sor kerüljön a harmadik meccsre, különben a Beostar jut a döntőbe. A mérkőzés 18 órakor kezdődik.

A két győztes meccsig tartó párharc első meccsét pénteken a Beostar nyerte Belgrádban, így a Tisza Volánnak mindenképpen nyernie kell a második meccsen azért, hogy kiharcolja a döntő mérkőzést. Kalocsa László tanítványai legutóbb 10-4-re kaptak ki hazai környezetben a Beostartól, nem lesz tehát könnyű dolga Egyed Mátééknak, amennyiben harmadik meccset akarnak játszani majd Belgrádban.