Kosárlabda: újabb Kosársuli-lépés a felsőház felé

2015. február 8., vasárnap
kosarsuli40

Már egy tucat győzelemnél tart a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Keleti csoportban. A kék-sárgák magabiztosan diadalmaskodtak az Óbudai Kaszások ellen, és őrzik második helyüket a tabellán. Vas Péterék ismét jól működtek csapatként, hiszen közülük öten lépték át a 10 pontos határt.

Kiválóan kezdte a találkozót a Kosársuli,

Varga Dániel

,

Vas Péter

Sasa Vejinovic

kosaraival az ötödik perc elején már 11-2 állt az eredményjelzőn. Ezt követően azonban érthetetlenül jött a hazai rövidzárlat, amelyet

Petrucsik

,

Sebők

Krasznai

góljaival ki is használtak a fővárosiak és átvették a vezetést (7. perc: 11-12). A folytatásban az "örökifjú"

Nyilas István

vitte hátán a csapatát és ez Vejinovic triplájával megspékelve elég volt, hogy a negyed végére kilenc pontra duzzadjon a hazai vezetés. A második negyed elején az ex-vásárhelyi

Kováts Róbert

faragott a Kaszások hátrányából négy pontjával, amire Vejinovic válaszolt szép ziccerrel, majd Vas is betalált (13. perc: 29-20). Nem sokkal később az Eger elleni meccs egyik hőse,

Czibere

süllyesztett el egy hármast, de Kováts egyre jobban élt, így ismét közelebb lopóztak a Kaszások (14. perc: 32-26). Czibere újabb hárompontossal jelentkezett, majd

Kelemen

sem hibázott távolról, Varga Dániel büntetői után pedig egyre magabiztosabbá vált a kék-sárgák előnye (19. perc: 44-29). A nagyszünet után beindultak a fővárosiak, a Nagy, Sebők, Peringer trió vezérletével kilenc pontra csökkentették a hátrányukat (23. perc:52-43). Újra magára talált a Vásárhely, Kelemen megint távolról volt eredményes, majd a feljavuló védekezésnek köszönhetően többször lerohanásból találtak be

Elek András

tanítványai, akik a záró játékrész előtt 21 pontra (73-52) távolodtak el ellenfelüktől, így a fiatal

Kis Molnár Zoltán

is bemutatkozhatott a felnőttek között. Az utolsó játékrész elején kozmetikáztak az álláson a sötétmezesek (32. perc: 75-58), de jelentősen nem változott a helyzet. Sok szabálytalanság volt ebben a szakaszban, ami széttördelte a játékot. Felpörögtek a Kaszások, négy perccel a végső dudaszó előtt 14 egységre ((81-67) küzdötték fel magukat, amiből Sebők,

Szeleczky

és Peringer vállalt főszerepet. A hajrában ismét pályára lépő

Rostás Imre

és Sasa Vejinovic azonban gondoskodott arról, hogy ez csak átmeneti állapot legyen (37. perc: 87-68). Cziberéék végül 92–74-re diadalmaskodtak, megszerezve tizenkettedik bajnoki sikerüket. A következő fordulóban a Kosársuli Szolnokon lép pályára.

Kosárlabda NB I/B Keleti csoport, 14. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli SE – Óbudai Kaszások 92-74 (25-16, 21-16, 27-20, 19-22)

Hódmezővásárhely Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Papy Zs., Vadász Cs. és Borgula Gy.

Kosársuli:

VEJINOVIC 13/3, Rostás I. 7, VAS 12/3, NYILAS 12/3, VARGA 14.

Czibere 9, Rostás G. 3, Genal 8, KELEMEN 12/6, Gruda 2, Kis Molnár.

Edzők:

Elek András és Utasi Gábor.

Óbuda:

Krasznai 13/6, Petrucsik 7/3, SEBŐK 22/3, KOVÁCS R. 11, Szeleczky 4.

Nagy B. 5/3, Mondzinger 4, Peringer 8, Csernák.

Kertész István. Elek András:

„Kicsit nyögve-nyelősen ment a játék, jobb mérkőzésre számítottam. A lényeg azonban, hogy megvan a tizenkettedik győzelmünk!”

A 14. forduló további eredményei:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Békési SzSK 77-86, Budafok - Konecranes-Salgótarjáni KSE 77-102, TF Budapest - Mercedes-Benz Gyár KA 100-59, Bp. Honvéd - EKF-Eger-KOK SE 85-61. A Debreceni EAC - Szolnoki Olaj KK U-23 találkozót február 11.-én játszák.

A bajnokság állása:

1. Vásárhelyi Kosársuli 14 mérkőzés (12 győzelem - 2 vereség) 0,93, 2. Debreceni EAC 13 (11 - 2) 0,92, 3. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 14 (10 - 4) 0,86, 4. Konecranes-Salgótarjáni KSE 14 (9 - 5) 0,82, 5. Békési SzSK 14 (9 - 5) 0,82, 6. Bp. Honvéd 14 (7 - 7) 0,75, 7. TF Budapest 13 (6 - 7) 0,73, 8. Óbudai Kaszások 14 (6 - 8) 0,71, 9. EKF-Eger-KOK SE 14 (5 - 9) 0,68, 10. Szolnoki Olaj KK U-23 13 (3 - 10) 0,62, 11. Budafok 13 (2 - 11) 0,58, 12. Mercedes-Benz Gyár KA 12 (1 - 11) 0,54.