Kézilabda: megérdemelten verte a KSZSE-t a Nyíradony + FOTÓK

2015. február 24., kedd
nyadony3

A negyedik helyezett Nyíradony VVTK csapata érkezett Szegedre, kik eddig 11 szer győztek és csak négyszer szenvedtek vereséget. Mostanában is jó formát mutatnak, hiszen az elmúlt fordulóban a Kispestet verték magabiztosan. A KSZSE is javulóban van, debreceni pontszerzésük adhatott önbizalmat a meccsre, melyre szükség is lett volna. Ősszel szoros találkozón kaptak ki tőlük, most a visszavágásban reménykedtek.

Az ujj sérüléssel küzdő

Homoki Regina

is vállalta a játékot, így teljesebb csapattal tudtak pályára lépni a szegedi lányok a "B" közép rendíthetetlen biztatása mellett. Gyakorlatilag már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a kiváló játékerőt felvonultató nyíradonyi csapat, határozott támadó és védőjátékkal az első negyedórára 4 gólos előnyre tett szert. Ekkor egy jó szériával a 22. percre döntetlenre jött fel

Buccholcz-Huba Dóra

csapata, de időkérés után a vendégek állva hagyták a hazaiakat és 5 gólos vezetésükkel zárult a félidő. A második játékrészben csak az volt a kérdés, hogy milyen arányú lesz a vendég siker. A legnagyobb különbség 8 gól volt, melyet végül négyre sikerült csökkenteni. Összességében elmondható, hogy jó színvonalú, nagyiramú, közönség csalogató mérkőzésen győzött a Nyíradony. Következő mérkőzését a KSZSE Abonyban játssza jövő vasárnap, sorsdöntő kiesési rangadón.

NB/B Keleti-csoport 14. forduló

Kézilabda Szeged SE - Nyíradony VVTK 26-30 (12-17)

Szeged, Etelka-sori sportcsarnok, 100 fő. Vezette: Drinóczi, Drinóczi-Horváth

KSZSE:

Répás - Dávid 2, VELKY 7, Sebők 1, DOBÓ 6 (2), Vér, Farkas 1.

Varga (kapus), Bottó 5, Draxler O. 3, Debreczeni, Sebestyén, Frányó, Homoki 1, Huszka, Draxler D

Buchholcz-Huba Dóra Nyíradony gólszerzői: Jantó 2, Szűcs, 7, Fábián 4, Láng 8, Lévai 8, Szarkáné 1.

10 perc ill. 6 perc.

Büntető:

2/2 ill. 6/4. Eredmény alakulása: 9. perc:4-4, 14.perc:5-9, 22.perc:11-11, 32.perc:12-19, 41.perc:17-24, 55.perc:24-28, 58. perc 24:30. Buchholcz-Huba Dóra:

"A mai mérkőzésen többektől hiányoltam azt a küzdeni tudást, fegyelmet, amely ebben a játékban sikerre vezethet az ilyen képességű csapatok ellen."