Kosárlabda: nagy falatnak bizonyult az Atomerőmű a Szedeák számára + FOTÓK

Nem tudta tartani a listavezetőt a Naturtex-SZTE-Szedeák, magabiztos sikert aratott Szegeden az Atomerőmű SE.

kosarával a 3. percben 2-6-ra módosította az állást,

Molnár András

az első triplával minimálisra csökkentette a differenciát. (5-6) Sőt,

Andrija Ciric

trojkája, majd Molnár ziccere után már a hazaiaknál volt az előny. (10-8) Sajnos, a mérkőzés során utoljára. A negyed utolsó percének 18-19-nél futottak neki a felek, de aztán

Ryan Evans

két és

Henry Dugat

négy pontjával elhúzott az Atomerőmű. (18-25) A második felvonás elején drasztikusan megnőtt a különbség, a periódus derekáig Jereminovék mindössze hat egységgel tudtak válaszolni a vendégek 15 pontjára. (24-40) Bár a félidőig hátralévő időben összekapta magát a Lazic-legénység, a lepattanók terén gyengén teljesítő csapat erejéből csak némi kozmetikázásra futotta. (39-50) A győzelem kérdése a harmadik negyedének végén dőlt el igazán. A 27. minutumban

Davorin Kuntic

hármasa 56-67-re módosította az állást, innentől azonban elfogyott a Szedeák lendülete. Az utolsó percben

Kovács Ákos

egymás után két trojkát is bedobott, összességében pedig 58-83-ra lépett meg a Paks. A záró felvonás így nem hozott már igazán nagy izgalmakat. A listavezető az utolsó percek során bemutatott betlije ellenére is könnyedén jutott 100 pont fölé. A meccset jószerével heten végigjátszó Kiss Zsolték nem tudták érdemben megszorítani kiváló erőkből álló riválisukat, ugyanakkor a gárda hozzáállására ezúttal sem lehetett panasz, amit a szép számú publikum vastapssal honorált a találkozó végeztével. A Naturtex-SZTE-Szedeák legközelebb január 31-én lép pályára,

Nikola Lazic

legénysége a jelenleg a harmadik helyen álló Kecskeméthez utazik a 20. fordulóban.

Ami a statisztikát illeti

Komoly előnyt jelentett a vendégek számára, hogy míg ők tíz embert váltogatva játszották végig az összecsapást, addig a Szegedben jószerével hét játékosra oszlott szét a 40 percnyi játékidő,

Demeter Attila

Mike János

csak epizódszerephez jutott ezúttal. Lepattanók terén már a félidőben is jelentős volt a differencia, végül pedig 22-43-ra nyerte ezt az összevetést a Paks. A legjobban

Jarrod Jones

(11) és Eilingsfeld (7) teljesített ebben a kategóriában, míg a vendéglátóknál

Ivan Stefanovic

Branko Jereminov

szerzett egyaránt hat-hat alkalommal így labdát. A hárompontosokat Kiss Zsolték dobták jobban, 24 kísérletükből 11 sikeres akadt, miközben az Atomerőmű játékosai 22 próbálkozásból csak 7 alkalommal találtak be. A kiharcolt faultokat illetően Ciric (7) és Jones (9) neve szerepel az élen.

Férfi kosárlabda NB I/A, 19. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 83-106 (18-25, 21-25, 19-36, 25-20)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Vígh P. dr., Frányó P., Rácz Zs.

Szedeák:

JEREMINOV 20/9, Kiss 6/6, MOLNÁR A. 19/3, Ciric 13/6, Balaban 11.

Kuntic 6/6, Stefanovic 8/3, Demeter, Mike.

Nikola Lazic.

Atomerőmű:

EVANS 17/3, Eilingsfeld 10/3, DUGAT 13, Baki 3/3, JONES 16.

Tóth 12, Körtélyesi 4, WISE 18/6, Kovács 12/6, Medve 1.

Branislav Dzunic.

Ciric (33'). Nikola Lazic:

"Az ország egyik legjobb csapatától szenvedtünk vereséget, amellyel csak két negyeden át tudtunk partiban lenni."

Branislav Dzunic:

"Amit elterveztünk, megvalósítottuk. Gyors ritmusú, agresszív játékkal felőröltük ellenfelünk erejét, és már a harmadik negyed végére bebiztosítottuk győzelmünket."

VÉGEIV. negyed 83-106 (18-25, 21-25, 19-36, 25-20) 40' Stefanovic! Első hármasa a Szedeákban, 83-106! Tóth egyedül ver meg két szegedit, de a befejezésre elfogyott az ereje. Jereminov vastaps közepette vezetheti talán az utolsó támadást. Maga az irányító tör be, de kimarad a lehetőség. Ezzel vége is. Állva tapsolja övéit a hazai publikum, mindent megtett a Szeged, hogy tartsa a listavezetőt, de ezúttal bejött a papírforma. 39' Stefanovic beteszi Jereminov lepattanóját, 78-104! Molnár labdaszerzése után Demeter és Balaban is betalálhatna, végül Molnárnak kell besegítenie, 80-104! Tóth Ákos közelről válaszol, 80-106. 38' Balaban közelije kimarad, Körtélyesi hármasa sem szédül be. Balaban aztán javítana, de ez sem jön össze, ahogy WIse kísérlete sem. 37' Demeter is a pályán, jó védekezéssel szerez labdát a Szedeák. Demeter aztán elejti a bogyót, Medve hármasa pedig túl rövid. Nem tud mit kezdeni a hazai védekezéssel a vendég együttes. 36' Wise ballal, triplával viszi 100 fölé az Atomot, 71-102. Jereminov is ereszt egy trojkát, amire Tóth közelről válaszol, 74-104! Molnár András pontjai után időt kér a Paks, 76-104. 35' Molnár András hármasa egy hajszállal rövidebb a kelleténél, Evansé pedig túl hosszú. Balaban dereka mögött hozza ziccerbe Molnárt, zseniális volt, 71-99! 34' Evans megcsinálja a figurát Stefanovic mellett és még egy büntetőt is bedob, 66-96. Jereminov gyönyörű triplát dob, 69-96! Ellöki Stefanovicot Evans, fújol a közönség, de a paksit ez nem zavarja a pontszerzésben. 69-98. Sajátos, hogy még az amerikai dobhat büntetőt technikaiért, 69-99. 33' Balaban szépít, 66-91. Evans mutat be egy sikeres középtávolit, 66-93. Ciric kipontozódott. 32' Kovács tör be, nincs rá ellenszer, 61-88. Ciric trojkája mesteri, 64-88! Evans betalál és még egy faultot is kiharcol. A büntető is bent, 64-91. 31' Kiss Zsolt! Ez már bent van, 61-86! Jones hiába kapja el Balaban passzát, Kovács kihagyja a ziccert, aztán Molnár elhibázott lehetősége után Körtélyesi ellen fújnak lépéshibát. III. negyed 58-86 (18-25, 21-25, 19-36) 30' Kovács hármasból talál be, 58-83. Elvesztette a fonalat a Szedeák. Kiss Zsolt fújna ébresztőt, de kimarad a triplája, Kovács viszont másodjára is bevág egy trojkát. 58-86. Kár ezért a negyedért, nagyon elhúzott a Paks. 29' Evans mutat be egy zseniális triplát Stefanovic mellett, 58-76. Labdaszerzés után Körtélyesi mehet egyedül, zsákolással fejezi be a mutatványt, 57-78. Lazic mester időt kér. Jereminov passza kicsorog Balaban kezéből. Wise megcsinálja egyedül a túloldalon, 58-80. 28' Újabb faultot harcol ki Stefanovic: az első büntetője kimarad, sajnos a második is. Jones középtávolija ül, pedig hátrafelé mozgott, miközben eldobta, 56-71. Jereminov! Kiválóan kígyózik be, 58-71! Jones büntetőzhet, Ciricnek ez már a negyedik faultja volt. Mindkettőt bevágja az amerikai, 58-73. 27' Kuntic a sarokból dob hármast, pattan egyet a gyűrűn, és... BESZÉDÜL! 56-67! A frissen beállt Kovács talál be, 56-69. 26' Jereminov hármasa rövid, de Körtélyesié még rövidebb. Stefanovic betör és megszerzi első kosarát Szegeden szegedi színekben! 52-65! Sőt, Stefanobic egy faultot is kiharcol, ez volt az ötödik, első büntetőjét be is dobja, 53-65! Tóth közelről válaszol, 53-67. 25' Dugat két csellel két védőt küld el, aztán középről betalál, 48-62. Molnárt szemfülesen vette észre Jereminov, és bár a ziccert Eilingsfeld kiszedi, megadják a pontot! 50-62! Dugat betör, pontot szerez és faultot harcol ki Balabannal szemben - szépen csinálta. A büntetője is bemegy, 50-65. 24' Vastapsot kap Balaban, háta mögé indította gyönyörűen a palánk alatt Molnárt. Kosár nem lett belőle, de fault igen - Molnár András mindkét büntetőt bevágja, 46-60! Eilingsfeld félfordulatból dob, de nem megy be, Jereminov pedig lefut mindenkit a megszerzett labdával, 48-60! 23' Labdaszerzés után Jeremy Wise egyedül mehet, 44-59. Eilingsfeld ellen egy fault, az első büntetőt kihagyja, a másodikat nem, 44-60. 22' Kiss ZSolt csont nélkül vág be a sarokból egy trojkát! 42-54! Labdaszerzés után Jereminov rohan, kihagyja a ziccert, de az érkező Molnár kisegíti, 44-54! Wise első sikeres hármasa, 44-57. 21' Tóth Ádám dob be másodjára egy egyéni akciót, 39-52. Ciric dühös magára, kimarad a triplája, majd Dugat eredményes betörésből. 39-54. Két felvonás után a lepattanók terén szembetűnő a Szeged hátránya, 9-24 az állás e tekintetben. A paksiak 10 támadólepattanót gyűjtöttek eddig, a Lazic-legénység egyetlen egyet, jól él tehát a Paks a Jones, Tóth páros jelentette magasságbeli fölénnyel. A dobószázalék 48,1-56,8, igaz, akcióból 27-37 a próbálkozások aránya. Az Atomerőműnél még az is belefért, hogy Kovács és Wise egyaránt 3-3 triplakísérletet rontson el.II. negyed 39-50 (18-25, 21-25) 20' Kovács tör be, nem tudják megfékezni, 34-50. Jereminov! Csont nélkül süllyeszt el egy hármast Balaban asszisztjából! 37-50! Időt kérnek a vendégek, 26,8 másodperc van vissza. Kovács Ákos húzza az időt, aztán ritmust vált az Atomerőmű, de Kiss kilesi a passzt! Ciric indul meg, a palánknál faultolják, zúg a taps a csarnokban! A büntetők bent, 39-50-nél zárul a félidő. 19' Körtélyesi tanítani valóan dobja be a triplát, 32-48. Molnár András! Jonestól lop labdát, Cirichez játszik, akit faultolnak. A légiós csont nélkül küldi be az elsőt és a másodikat is, 34-48! 18' Ciric ziccert hibázik, aztán még technikait is fújnak ellen. Medve pattogtathat, egy büntetőt értékesít, 29-45. Ciric hármasa oldalról lecsorog, Bakit pedig Molnár szereli a palnák alatt. Jereminov megindul, faultolják, de a még időben elindított dobása beszédül. Büntető is bent, 32-45! 17' Balaban mesterien veri meg egy az egyben Wisét, 29-42! Labdaszerzés után gyors indítással próbálkozik a SZeged, de lefülelik, aztán Wise szalad a gyűrűig, 29-44. 16' Kuntic csúnyán eladott labdáját kihasználva Eilingsfeld eredményes egy lerohanás végén, aztán Kuntic egy trojkával javít! 27-42! 15' Jones eredményes és még egy büntetőt is dobhat - az is bent, 22-40. Jereminov ellen is egy fault, az irányító mindkét lehetőségét bevágja, 24-40. Kovács hármasa gyűrűt sem talál, Wiséé pedig arról pattan ki. 14' Balaban nem tudja ellökni Tóthot, sőt, a paksi aztán be is talál a másik oldalon. 20-35. Jereminov passzából Balaban zsákol! 22-35! Wise gyanúsan lökte el Stefanovicot, de ez nem zavarja a pontszerzésben, 22-37. 13' Wise beijeszt, aztán Kuntic mellett bemegy a palánkig, 20-31. Labdaszerzés után egy gyors akció, Körtélyesi és Wise játssza ki Kunticot, utóbbi talál be. 20-33. Lazic mester időt kér. 12' Kovács távolija kimarad, de aztán a sporik egy fantomszabálytalanság okán visszaadják a labdát a Paksnak, pedig Kuntic már robogott a palánk felé. Tóth ellöki Jereminovot, labda a közelben sem volt, ezt is befújják. 11' Molnár hármasa a gyűrűről pattan el, hasonlóan Wise próbálkozása is. Jereminov agilisan tör be, estében talál a kosárba! 20-25! Wise másodjára már betalál oldalról, de a vonalon belülről, 20-27. Wise aztán megindulna egy labdaszerzéssel ziccerben, de Ciric faultolja. A sértett kétszer büntet, 20-29. I. negyed 18-25 10' Evans két csel után bemegy a palánkig középen és nem hibázza el a helyzetet, 18-21. Stefanovicnak szerencséje sincs, a gyűrűből pörög ki közeli dobása. A paksiak támadásánál Dugatot faultolják, büntetőzhet a légiós. Mindkettő csont nélkül, 18-23. Lépéshibát reklamál a publikum Dugatnál, elég egyértelmű volt, a sporik mégsem osztják a nézetet. Nagyobb baj, hogy a paksi játékos pontot is szerzett az eset során, 18-25-tel zárul a negyed. 9' Stefanovic középtávolija kimarad, majd Tóth Ádám fordul le két emberről, 15-19. Nikola Lazic kikéri első idejét. Ciric kezére csap oda Eilingsfeld, de előtte még bedobja a betörést, majd a büntetőt is kipipálja, 18-19! 8' Balaban küzd óriásit két bekkel Ciric álompassza után, faultot harcol ki a szegedi légiós. Egy büntetője bent, a második kimarad, 15-15! Kuntic és Stefanovic is a pályán, a vendégeknél Tóth és Körtélyesi állt be eddig. Körtélyesi egy gyors kontrával mutatkozik be, illetve egy zsákolással, 15-17. 7' Balaban visszaadja a kölcsönt Jonesnak a palánk alatt, 14-12! Az amerikai triplája kimarad a túloldalon, de Ciricé is Molnár passzából. Eilingsfeldet hagyták dobni a sarokból a hazaiak, 14-15. 6' Dugat egyenlít oldalról, nagyon üresen maradt, 10-10. Balaban megveri egy az egyben Eilingfeldet, majd ugyanezt teszi vele Jones, 12-12. 5' Jereminovot szerelik, Evans hármasa viszont kimarad oldalról. Jöhet a lerhoanás a lepattanóval, Molnár megy palánkig és értékesíti is a helyzetet! 10-8! 4' Ciric kap el egy passzt, Jereminov révén Balabanig jut a labda, de a center kihagyja a ziccert védője szorításában. Evans viszont nem hibázik, 5-8. Ciric! Újabb szegedi trojka száguld a kosárba, 8-8! 3' Evans egy csel után a szélről talál be, 2-4, Kiss Zsolt trojkája viszont pontatlan. Óriási csata a palánk alatt, Eilingfelsd a legszemfülesebb, 2-6. Molnár András! Tapsot kap a publikumtól, szinten nem is dobta, ejtette azt a hármast! 5-6! 2' Eilingsfeld szerzi az első pontokat egy megszerzett lepattanó után, ráadásul még büntetőzhet is. Kihagyja, marad a 0-2. Molnár András betörésből egyenlít! 2-2! 1' A vendégeké az első attak, Eilingsfeld kihagyott középtávolija nyitja a meccset, majd a másik palánk alatt Balaban téveszt. Dugat hármasa sem jó. 17.59: A játéknap első mérkőzésén a Kecskemét 25 ponttal nyert a MAFC otthonában. 17.55: Zajlik a csapatok bemutatása, miközben folyamatosan szivárognak a nézők a lelátókra. Remélhetőleg ma is hasonlóan jó hangulat uralkodik majd a csarnokban, mint pár nappal ezelőtt, a Falco elleni diadal során. 17.45: A paksiaknál egyedül Szabó Zsolt nem került be a keretbe, ott van ugyanakkor az előzetes hírek alapján szintén a hiányzók táborába jósolt Medve Máté. 17.40: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a pályán melegítenek. Mint azt korábban megírtuk, Vágvölgyi Ákos még körülbelül két hétig várhatóan nem állhat Nikola Lazic rendelkezésére, ahogyan továbbra maródi Csorvási Levente és Wirth Ádám is. Ugyanakkor ezúttal is több saját nevelésű fiatal kapott helyet a keretben, így Mike János, Meleg Károly, Demeter Attila, Varga Zalán és Molnár Bence. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!