Kosárlabda: bevette Eger vár(os)át a Kosársuli

2015. január 31., szombat
kosarsuli38

Izgalmas és fordulatos találkozón győzött a Vásárhelyi Kosársuli Egerben. A kék-sárgák a szezon legjobb büntetőzésével, a sérült Vas Péter nélkül zsebelték be 11. győzelmüket az NBI/B csoportos bajnokságban. A mérkőzésen fantasztikus produkciót nyújtó Varga Dániel 26 pontot jegyzett, mindössze 3(!) elhibázott dobással, de Nyilas és Czibere is óriásit játszott. Jövő szombaton az Óbudai Kaszások érkeznek a Hódtói Sportcsarnokba.

Vejinovic triplája adta meg a találkozó alaphangját, maj Nyilas és Varga Dániel kosaraival két perc alatt tíz ponttal (12-2) elhúzott a Kosársuli. Gyorsan ki is kérte az első idejét az Eger, azonban ez sem segített nekik, a negyed végén Nyilas tripláját és Kelemen Balázs kosarát követően már 14 pont (12-26) volt a különbség, amiben kulcsszerepe volt a vendégek 8/7-es büntetőmutatójának. Lassan indult be a pontgyártás a második felvonásban, de Gruda közelijével tovább tudta növelni vezetését a Vásárhely. Ekkor úgy tűnt állóháború alakul ki a pályán, percekig senki sem talált be, majd újra a büntetőké lett a főszerep, mindkét gárda abból gyűjtögetett (13. perc: 15-29). A nagyszünet előtt Vejinovics triplájára Máté Balázs még válaszolt, de Varga Dániel és Rostás Imre közelije után már 18-36 állt az eredményjelzőn. A negyed második felében ismét a Varga-Nyilas duó szórta a kosarakat, amelyekre hazai oldalról csak Tóth Zoltán tudott válaszolni (19. perc: 27-47), így a Vásárhely egyértelművé tette, hogy győzelemmel akarnak hazamenni. A nagyszünet a hazaiaknak tett jót, Máté Balázs és Tóth Zoltán vezérletével elkezdtek kapaszkodni (23. perc: 36-54, 26. perc: 48-54). Időt kért Elek András, ennek ellenére folytatódott a vesszőfutás, sőt az egri főiskolások Frey kettesével már lőtávon belül kerültek (28. perc: 60-62). Ekkor Czibere Zoltán triplája lélektanilag is nagyon jókor jött a vendégeknek. Az utolsó tíz perc elején Czibere parádéval vált biztosabbá a vendégvezetés, rögtön kétszer talált be a hármas vonal mögül (62-72). Mátéval szemben viszont továbbra sem volt ellenszere Kelemenéknek, az irányító már 24 pontnál járt ebben az időszakban, mellette Tóth termelt szintén igen lelkesen. A negyed derekán minden előjel nélkül megtorpant az EKF-Eger-KOK SE, sőt Varga Dániel újabb hibátlan büntetődobásai, Nyilas trojkája és Czibere ziccere után 68-84-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó négy percben nem volt lényeges változás, így a Vásárhelyi Kosársuli begyűjtötte 11. sikerét a 2014/15-ös szezonban.

Kosárlabda NB I/B keleti csoport, 13. forduló:

EKF-Eger-KOK SE - Vásárhelyi Kosársuli 81-97 (12-26, 15 23, 33 17, 21-31)

Eger, Eszterházy Károly Főiskola, 50 néző. Vezette: Balogh Gy., Kisházi B. és Bács Cs.

Eger:

MÁTÉ B. 27/15, TÓTH Z. 20/12, Csabák B., Pongrácz G. 6, Varga I. 5. Csere: Jakab Z. 11, Klepej 3/3, Nemes P. 4, Frey P. 4, Kiss S. 1. Edző: Váczi Péter.

Vásárhely:

VEJINOVICS 14/6, Rostás I. 8, Mócsai -, NYILAS 20/9, VARGA D. 26. Csere: CZIBERE 16/9, KELEMEN 8/3, Gruda 2, Genal 3. Edzők: Elek András és Utasi Gábor.

A 13. forduló további két pénteki eredménye:

Szolnoki Olaj KK U-23 - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 54-66, Budafok - Óbudai Kaszások 73-71. A fordulóból a Konecranes-Salgótarjáni KSE - TF Budapest találkozót szombaton, míg a Békési SzSK - Bp. Honvéd és a Mercedes-Benz Gyár KA - Debreceni EAC találkozókat vasárnap játszák.

Az élmezőny állása:

1. Vásárhelyi Kosársuli 0,923 (11 győzelem - 2 vereség), 2. Debreceni EAC 0,916 (10 - 2), 3. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 0,88 (10 - 3), 4. Konecranes-Salgótarjáni KSE 0,79 (7 - 5).