Kézilabda: győzelemmel melegített a Kielcére a MOL-Pick Szeged

2014. december 2., kedd
pick_balmazujvaros_mj 004

Balmazújvároson játszott bajnokit a MOL-Pick Szeged együttese a szombati BL-csata előtt, Juan Carlos Pastor gárdája a visszatérő Robledo vezérletével aratott győzelmet.

Hosszú kihagyás után ismét a kezdőcsapatban kapott helyet

Antonio García Robledo

, a spanyol légiós a harmadik percben már meg is szerezte első találatát. A tizedik percet követően zsinórban négy gólt szerzett a szegedi együttes, így először alakult ki több gólos különbség a meccsen. (4-9) Robledón nem látszott a kihagyás, sorra szerezte a gólokat, míg a két kapus bravúrokkal jelentkezett,

Knezevic

Wyszomirski

egymást múlta felül, azonban egyre nagyobbra tudta növelni az előnyét a Pick Szeged, Robledo gólja után már nyolc volt a különbség (9-17) A félidőig még a fiatal

Velky

is gólt szerzett, és kilencgólos fórral várhatta a második félidőt a MOL-Pick. Nem kellett sokat várni a tízre sem,

Vadkerti

a csereként beállt

Oláh Zoltánnak

dobta a huszonegyedik szegedi gólt. A meccs hátralévő részében még olykor tízen belülre tudott jönni a Balmazújváros, de Robledo parádés megoldásainak is köszönhetően végül sima, tizenkétgólos sikert aratott

Juan Carlos Pastor

együttese idegenben. A csapatból Robledo remek visszatérése mellett a fiatal Velky négy gólja is kiemelhető, illetve a védekezés is jól működött a Pick Szegednél, ezt pedig - ahogyan a játékosok is hangsúlyozták - döntő tényező lehet akár a szombati Kielce elleni Bajnokok Ligája mérkőzésen. A MOL-Pick Szeged ezzel 100%-os mérleggel vezeti a bajnokságot.