Futsal: vereséggel zárt az UTC + FOTÓK

2014. december 15., hétfő
utc-vasas11_kf

Bár négygólos hátrányát ledolgozta az UTC a Vasas ellen, azonban nem tudta megszerezni a vezetést, és vereséggel zárta az idei évet.

A közvetítést támogatta a GS-VILL 94 Kft.

Fontos szezonzáró mérkőzés várt az UTC Futsal Teamre, hiszen amennyiben három ponttal gazdagodik a Vasas elleni mérkőzést követően, minden esélye megvolt rá, hogy nem kieső helyen töltheti az ünnepeket. Nem úgy kezdődött azonban a találkozó, hogy erre esélyt láthattunk volna: a Vasas letámadása nem igazán ízlett az UTC-nek, csak kevés alkalommal tudtak a kapu elé kerülni Ondrejóék, ellenben az angyalföldiek több nagy helyzetet is kidolgoztak, és az ötödik percben kissé szerencsés módon, de meg is szerezték a vezetést, Vasasról éppen hogy a gólvonal mögé pattant a labda. Egy perccel később már nagyobb volt a baj, Csendes maradt üresen középen, és kilőtte az alsó sarkot, két góllal vezettek a vendégek. A két bekapott gólt követően éledezett az UTC, azonban kihagyta lehetőségeit, míg a túloldalon Vasas eltalálta ellenfelét, így jogos büntetőt lőhetett a fővárosi csapat, amelyet Nagy értékesített is, már hárommal ment a Vasas. A szünetig még mindkét alakulat szerezhetett volna gólt, de háromgólos vendég vezetéssel fordulhattak a csapatok, az első 20 percben inkább a Vasas akarata érvényesült a pályán, az UTC nem tudta hozni az elmúlt hetek jó játékát. No nem úgy a második félidőben! A félidőben kapust cserélt a Vasas, a beállt Kovács pedig bravúrokkal mutatkozott be, és úgy tűnt, csak idő kérdése és szépít az UTC, azonban gólt a Vasas szerzett, miután Farkas visszahúzta a labdát, és laposan az alsóba lőtt, immáron néggyel vezetett a vendég gárda. Azonban a 30. perctől lendült bele igazán az UTC: Puskás szépségdíjas gólját Mészáros értékesített ziccere, majd Tóth Attila hatalmas bombája követte, és máris csupán egyetlen gól volt a csapatok között, óriási feltámadást produkált ezzel az UTC. Tóth újabb rakétájával már egyenlő volt az állás (4-4), és úgy tűnt, megállíthatatlan az UTC, azonban lélektanilag a lehető legrosszabbkor, rögtön az egyenlítést követően újabb gólt szerzett a Vasas, egy szép háromszögelés után Szeghy lőtt a kapuba, 4-5. Támadott az UTC, meg is volt a lehetősége az újbóli egyenlítésre, de szerencséje sem volt, hiszen egyszer a kapufáról pattant ki a rosszul hazacsúsztatott labda a vendégeknél, valamint Kovács kapus is jó formában szállt be a meccsbe. Végül Bánóczki öngólja döntötte el végleg a találkozót, aki a ziccerben érkező Vasas-játékos elöl csak úgy tudott felszabadítani, hogy saját kapujába sodorta a labdát, 4-6. A végén még a hatodik fault miatt rúghatott egy büntetőt az angyalföldi klub, de Vasas ezt megfogta, azonban nem tudta elkerülni az UTC a vereséget, így pont nélkül zárta az idei évet. A gárda a sorsolás szerint legközelebb a Dunaújváros otthonában lép pályára, addig bizonyosan eldől, hogy mi lesz a klub sorsa: vállalni tudja-e a folytatást a bajnokságban, vagy sem. A helyzet rendezésére valamivel több, mint egy hónap maradt.

Férfi futsal NB I, 14. forduló

UTC Futsal Team - Vasas 4 - 6 (0-3)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezeti: Viczián Mátyás, Flinta Zoltán (Petrovszki György)

UTC:

Vasas - Polczer, Puskás, Ondrejó, Bánóczki. Csere: Halász (kapus), Balogh, Tóth, Mészáros, Pióker.

Brinszky Adrián.

Vasas:

Gál - Nagy, Szalai, Sivák, Boznánszky. Csere: Kovács (kapus), Farkas, Szeghy, Ragadics, Mezőfalvi, Molnári, Csendes.

Játékos-edző:

Sivák Péter.

Puskás (30'), Mészáros (31'), Tóth (32', 35') ill. Mezőfalvi (5'), Csendes (6'), Nagy (12', büntetőből), Farkas (25'), Szeghy (36'), Bánóczki (38', öngól)

Mészáros (36') ill. Szeghy (36') Brinszky Adrián:

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."

VÉGE40' Mészáros rúgott oda ellenfelének, és mivel ez már a hatodik faultja volt az UTC-nek, büntetőt rúghat a Vasas, Kovács kapus rúgja: pontosan Vasas kezébe lő, de ez az utolsó jelenet, vége, 6-4-re nyer a Vasas, így az UTC vereséggel búcsúzik az évtől. 39'Tóth Attila ölébe hullik egy ziccer, miután Szalay nem tudja átvenni a labdát, azonban kissé kiszorul Tóth, és Kovácsba lövi a labdát. 38' Gól, 4-6. A centerezésnél menteni igyekvő Bánóczki sajnos saját kapujába sodorja a labdát, így kettővel vezet a Vasas, 4-6. 37'Kovács! Ismét egy nagy védés a vendégek kapusától, Polczer kínálta meg, de Kovács a levegőben úszva hárított szögletre. Majd a visszagurított labdát Tóth Attila ismét kapura pörkölte, ezúttal a kapufát találta el, majd a kipattanót egyből rálövi Ondrejó, azonban labdája keresztben elsuhan a kapu előtt. 37' Szeghy tartott meg egy labdát Puskással szemben, egy lövőcsel után a léc alá tartó löketét tolja fölé Vasas. 36' A gól után lapváltás a feleknél: Szeghy és Mészáros is kap egy-egy sárgát, mindketten komolyan odapakoltak ellenfelüknek rövid időn belül. 36' Gól, sajnos rögtön válaszol a Vasas. Sivák és Szeghy háromszögeztek, majd utóbbi laposan lőtt a kapuba, ezzel újra vezet a Vasas, 4-5. 35' GÓÓÓL! Egyenlít az UTC! Négygólos hátrányt dolgoznak le Puskásék, Tóth Attila úgy látszik, ma nem tud kicsi gólt lőni, a szöglet után visszagurított labdát kegyetlenül berúgta a hosszúba, 4-4. 34' Ezt most a vendégek megköszönhetik a felső lécnek! Vasas kidobását Boznánszky csúsztatta meg a kimozduló Kovács mellett, a labda pedig a felső lécről pattant ki szögletre. 32' GÓÓÓÓL! Elkapta a fonalat az UTC! Tóth Attila iszonyatosan nagy gólt ragaszt Kovács kapujába, majdnem a félpályáról lőtt a kapuba Tóth Attila, már csak egyel vezet a Vasas, 3-4! 31' GÓL! Gyorsan kettőt szerez az UTC! Ez is egy remek akció volt, Ondrejó és Mészáros játszott össze ismét, azonban most Mészáros volt a befejező, középen visszakapta, és belsővel be is pofozta a labdát, 2-4! 30' GÓL! 1-4! Puskás kiváló megoldása után szépít az UTC, a szerzett labdával középen megindul Puskás, majd elegánsan átemeli Kovácsot, 1-4! 29' Ez kiváló akció volt, de Kovács együtt élt a játékkal, Ondrejó és Mészáros kényszerítőzött, előbbi kapta vissza a labdát mintegy három méterre a kaputól középen, de Kovács "leszedte" a lábáról. 28'A második félidő első pár aktívabb perce után most kicsit "pihennek" a csapatok, nem igazán alakul ki folyamatos játék. 26' Ondrejó háromszor is lő hat méterről, de mindegyikbe bele tudnak állni, nehéz ezt a falat átlőni. Pióker távoli kísérlete is az egyik vendégjátékosban hal el. 26' Pióker lehetősége után sem szerez gólt az UTC,a debütáló talppal próbálta elhúzni Kovács mellett, azonban elakad a kapusban labdája. Hat méterről lőhet szabadot a Vasas: 25' Gól... 0-4. Farkas kilencről laposan lövi ki a bal alsó sarkot, Vasas nem ért le, bár inkább az UTC szépítése volt benne a játékban, mégis a Vasas szerez gólt: a legurított lövés, és az ismétlés is a blokkban hal el. 24'Kovács bemutat egy újabb nagy védést, ezek az UTC momentumai! Tóth Attila valami egészen hihetetlen csellel indult meg, talppal elhúzta a labdát, majd megkerülte ellenfelét, azonban a ziccert nem tudja belőni Kovács mellett. 23'Bánóczki! Ez is kimarad! Kiváló összjáték után Puskás remekül látja meg a hosszún üresen álló Bánóczkit, aki egy lépésről Kovácsba lövi a labdát, ez nagy helyzet volt! 21'Puskás emeli fel Mészárosnak a labdát, aki megvárja, míg lepattan a labda, a kifutó Kovács azonban már odaér Mészáros elé, így nem tudja kapura húzni mellette. A helyén viszont a Vasas támad, Mezőfalvi azonban az oldalhálóba lő. 21' A félidőben kapust cserélt a Vasas, innentől Kovács áll a vendégek kapujában. Az UTC kezdi a második játékrészt. SZÜNET20' Vége az első félidőnek, nehezen kezdett az UTC, a Vasas pedig háromgólos előnyt tudott kiharcolni. Nem lehetetlen a fordítás, de lényegesen jobb játékra lesz szükség az UTC-től a második félidőben. 20' Ez is kimarad! Polczer verte meg emberét egy az egyben, majd Baloghoz passzolt, aki még igazított egyet a labdán, majd éppen Gálba lőtte a labdát közelről. 19' Farkas játssza magát tisztára egy könnyed csel után középütt, majd kapura fordul, de Vasas mellett már nem tudja elrúgni. Ezt is fogja Vasas, a legurítást Mezőfalvi lőtte el hat méterről, de labdája Vasasban akad el. 18'Ziccert fog Vasas! Rajta nem múlik, ezúttal Ragadics maradt üresen, az UTC kapusa azonban remekül zárta a szöget. 17'Kapufa! Ezt megúszta az UTC! Farkas élesen kapu elé lőtt labdáját irányítani nem tudta Booznánszky, akiről a felső lécre vágódik a labda, onnan pedig kifele pattan, most szerencséje is volt az UTC-nek! 15'A legurított labdát Vasas kétszer is kapura tűzi, egyszer Gál véd, majd blokkolják a lövést, sőt, egyből kapura is emelik, a kapujába visszafutó Vasas pedig fejjel menti meg csapatát a góltól, látványos mentés volt. 14' Időt kér a Vasas, ez szakítja meg az elmúlt percek mezőnyjátékát, amelyben továbbra sem találja az ellenszert a vendégek játékára az UTC. 12' Büntető! Egy eladott labda után Szalay került helyzetbe, aki Vasas mellett elhúzta, az UTC kapusa pedig valóban eltalálta a bokáját, de a vendégek játékosa jóval később esett el, mint ahogy a kontakt bekövetkezett. A büntetőt Nagy a kapu közepébe bombázza, 0-3. 10'Ragadics bombáját szedi ki a sarok elől Vasas, az angyalföldi játékos két szegedi szorításában is el tudta lőni, de Vasason nem tudott kifogni. Nem igazán kerül helyzetbe az UTC, legalábbis a Vasasnak több gólszerzési lehetősége volt az első 10 perc alatt. 9' Itt az első fault a meccsen, mintegy kilenc méterről lőhet szabadrúgást az UTC, miután Tóth Attila bokáját húzták ki. Tóth Attila nagy erővel, méterekkel mellé lő. 7'Mit hagyott ki Ondrejó... Polczer remekül keresztbe lőtte a kapu előtt a labdát Vasas passza után, Ondrejón nem volt ember, belsővel szépen el is lőtte az üresen tátongó kapu irányába - csak éppen mellé ment, óriási szépítési lehetőséget hagyott ki az UTC. 6' GÓL! 0-2, Csendes. Egy jobb oldali akció végén Nagy teszi át a hosszún üresen álló Csendeshez, aki pontosan visszalövi Vasas helyére, a labda az alsóban köt ki, így már 2-0-ra vezet a Vasas. Ez így nehéz lesz... 5' GÓL! Vezet a Vasas. Egy visszatett labdát tűzött kapura kilencről Mezőfalvi, Vasas csak lelassítani tudta a labdát, amely éppen hogy átvánszorgott a gólvonalon, itt nincs gólvonal-technológia, de ez egyértelműen bent volt, 0-1. 5' Molnári szerzett labdát a térfél közepén, majd a kimozduló Vasasba bombázott, a visszazáró Tóth Attila pedig látványos becsúszással mentett. 4'Farkas kerül ziccerbe a jobb oldalon, éles szögből próbálja bevenni Vasas kapuját, azonban a visszaérő védők mellett csak a rövid kapufát találja el. Pióker iramodott meg a szélen, a keresztbe tett labdájára azonban nem volt érkező a hosszún. 4'Boznánszky pörgeti fel Bánóczki mellett, majd a középre tett labdája visszakerül hozzá, azonban a kivetődő Vasas tisztáz. Többet van a labda a vendégeknél az első percekben. 3' Agresszívan letámad a Vasas, azonban hiába szerez többször is labdát a vendég csapat, a támadásaikat rendre pontatlanul fejezik be. 1' Rögtön Vasas védésére van szükség, az első akció a bal oldalon fut, a középre tett labda pedig Puskásról majdnem a saját kapujába vágódik,de Vasas kitolja. A szöglet után visszatett labdát fölé lövi Nagy. 1'A Vasas kezdte a játékot. 19:01 - Zajlik a bemutatás, közben megérkezett a nézőtérre Joób Márton, a város sportbizottságának elnöke. Az UTC-ben van egy debütáló, Pióker először kap szerepet idén a szegedieknél. 18:44 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a labda pedig már javában gurul a pályán, a csapatok melegítenek a hamarosan kezdődő, idei utolsó bajnokira. A mérkőzés 19 órakor kezdődik!