Egyetem

A 22. legjobb az SZTE a legújabb nemzetközi felsőoktatási rangsorban

A 22. legjobb az SZTE a legújabb nemzetközi felsőoktatási rangsorban

2014. december 18., csütörtök
A 22. legjobb az SZTE a legújabb nemzetközi felsőoktatási rangsorban

A „Feltörekvő Európa és Közép-Ázsia” 30 országának 368 egyetemét rangsorolta a brit Quacquarelli Symonds (QS) cég. A „pilot jellegű” összeállításba 6 magyarországi egyetem került be, közülük a második legjobb, illetve a toplistán a 22. helyen szerepel a Szegedi Tudományegyetem.

Az SZTE – a magyarországi intézmények közül egyetlenként – rendre és előkelő helyezéssel szerepel a legjelentősebb nemzetközi felsőoktatási rangsorokban. A QS legújabb toplistáját 2014. december 17-én bemutató budapesti rendezvényen az is kiderült, hogy az SZTE a vele azonos „L” méretű egyetemek között a 8. legjobb a közép-kelet-európai és a közép-ázsiai térségben. „Kísérleti jelleggel” állította össze legújabb felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). A brit cég a közép-kelet-európai és a közép-ázsiai térség 30 országának 368 egyetemét 9 szempont alapján vizsgálta. A legújabb QS-toplista 100 legjobbja közé a térség 18 országából „fért be” egy vagy több egyetem. A rangsorban – a felmérést kezdeményező – Oroszország 26 intézménnyel szerepel, míg a Cseh Köztársaság és Törökország 10-10, Lengyelország 9, Kazahsztán 8, Magyarország és Ukrajna 6-6 egyetemmel van jelen. A legjobb 25 kelet-európai és közép-ázsiai egyetem közé 4 magyar felsőoktatási intézmény került be. Az itteni hazai mezőnyben a legjobb az Eötvös Loránd Tudományegyetem (15. hely), „ezüstérmes” a Szegedi Tudományegyetem (22. hely), a harmadik a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (24. hely), a negyedik a Debreceni Egyetem (25. hely). A QS által „kísérleti jelleggel” meghatározott térség 100 legjobb egyeteme között további két magyarországi intézmény – a Budapesti Corvinus Egyetem (42. hely) és a Pécsi Tudományegyetem (51-60. hely) – is bekerült. A Szegedi Tudományegyetem nemzetközi ügyekért felelős rektori főmegbízottja,

Nagy Katalin

professzor, az SZTE Fogorvostudományi Kar dékánja a QS nemzetközi rangsorokat és a pilot-kezdeményezést bemutató konferenciája végén elmondta: „A külföldről Magyarországra érkező hallgatók számára fontos tájékozódási pont az SZTE helye a nemzetközi felsőoktatási rangsorokban. Minden fiatalnak javaslom, hogy több toplistát is nézzen meg, mert más és más szempontok alapján hasonlítják össze az egyetemeket.” Szerinte a QS összeállítása arra hívja föl a figyelmet, hogy a tőlünk keletebbre lévő országokban élő fiataloknak is érdemes Magyarországra, pontosabban Szegedre jönniük tanulni. „Az egyetemi városok 2014. december 17-én nyilvánosságra hozott Top 10-es listája, azon Szeged szereplése bemutatja, hogy fontos a környezet is. Tisza-parti városunk atmoszférája, diákközpontúsága méltán emeli Szegedet a világ legjobb 10 egyetemi városa közé!” - mondta el.

Forrás:

u-szeged.hu

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.