Jégkorong: közönségszórakoztató meccsen verte a Volán a Crvena Zvezdát + FOTÓK

2014. november 1., szombat
tisza_volan_zvezda_mj _DSC8939

Látványos mérkőzésen magabiztos sikert aratott a végig agilisabban játszó Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC a vendég Crvena Zvezda ellen.

Igen meglepte ellenfelét

Kalocsa László

legénysége,

Varga Dávid

már a 3. perc közepén mattolta

Marko Nikolic

kapust. (1-0) A vendégek jószerével még fel sem fogták, hogy hátrányba kerültek, máris újra a kapujukban kötött ki a korong.

Ódry Tamástól

mindenki passzt várt volna, ő azonban inkább lőtt - jól is tette, hiszen nyolc másodperccel az első után megszerezte a Volán második találatát is. (2-0) A 6. minutumban

Bosnyák Márkó

kiállításával kettős emberelőnybe került a Crvena Zvezda, amit nem bírt el a szegedi védelem.

Marko Protic

bombájába

Milos Dabetic

ért bele gólt érően a kapu előtt. (2-1) A hazai kaput védő új szerzemény,

Szőke Attila

ekkor kapitulált először és egyben utoljára a mérkőzésen. Az exfradista hálóőr nagyszerű formában teljesítette feladatát a 60 perc folyamán, nagyban hozzájárulva együttese sikeréhez. A második harmadban

Ambrus András

duplájával ellépett ellenfelétől a Volán (4-1), majd az utolsó felvonás elején

Fodor Zoltán

és Ódry hozott össze egy szépségdíjas gólt. (5-1) A 48. percben Varga Dávid

Marko Saviccsal

akaszkodott össze, hosszasan ütlegelték egymást a felek, mire a magyar játékos földre vitte ellenfelét. Bár a publikum ünnepelve fogadta hősét, a játékvezetők már nem voltak ennyire elragadtatva a látottaktól, mindkét játékost végleg kiállították. Ezt követően kissé indulatossá vált a derbi, de Ambrus harmadik találata az 52. minutumban lehűtötte a kedélyeket. (6-1) Bár a szegediek emberhátrányban fejezték be a meccset, a hosszabb ideig kettős emberfórban játszó Vörös Csillag erejéből újabb gólra már nem futotta. Mindez azt jelenti, a Tisza Volán első sikerét aratta a szerb bajnokság idei kiírásában, javítva némiképp az egy héttel korábbi, Beostar elleni fiaskót.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - HK Crvena Zvezda 6-1 (2-1, 2-0, 2-0)

Szeged, műjégpálya, 700 néző. Vezette: Nebojsa Ivanov, Fazekas Tibor, Darko Popovic.

Tisza Volán:

Szőke - Lippai, Szabó, Fodor Z., Ódry, Salánki - Balázs (kapus), Molnár, Vígh, Fodor A., Barcsik, Hardi - Hídvégi, Bosnyák, Ambrus, Varga D. - Kovács, Annus.

Kalocsa László.

Crvena Zvezda:

Nikolic - Milinkovic, Varga O., Dabetic, Djordevic, Rus - Paunovic (kapus), N. Stojanovic, Savic, Protic, Danon, Gacic - Vuinovic, U. Stojanovic, Isakovic, Pozar, Djakovic.

).

24 perc + 5 perc fegyelmi végleges kiállítással (Varga D.) + 10 perc fegyelmi (Bosnyák), ill. 24 perc + 5 perc fegyelmi végleges kiállítással (Savic). Kalocsa László:

"Minden meccset a helyén kell kezelni, gratuláltam csapatnak, mert azokat a hibákat, amelyeket a múlt héten felróttam nekik, ezen a mérkőzésen maximálisan kiküszöböltük. Teljesen más arcunkat mutattuk, akkor is, ha a mostani ellenfél jóval gyengébb volt, mint az előző. Ettől függetlenül a mai napon, amit a hokiban meg lehet mutatni, azt meg is mutatta a csapat. Gyönyörű gólokat lőttünk, jól védekeztünk, volt bunyó. Ami pedig külön öröm, a harmadik harmadban játszatni tudtam az ifjúsági játékosainkat. A hiányzókat leszámítva a keret minden tagja jégre tudott lépni, és megérdemeltük ezt a győzelmet, még ilyen arányban is."

VÉGE 6-1 (2-1, 2-0, 2-0) 60' Nem semmi, az egy blokkról kirepülő korong megakadt a kapu mögötti hálóban. Milinkovic közeli próbálkozását fogja Szőke, miközben egy játékos visszatérhet a szegediek közé. VÉGE! Parázs meccsen nagyszerű győzelmet aratott a Tisza Volán a Crvena Zvezda ellen! 59' Ódry mehet egy az egyben Paunovicra, a kapus előbb védi a ziccert, aztán ellöki a kaput. Megint Ódry az egyik főszereplő, Annus játssza meg a túloldalon, a fiatal játékos magas lövését a hálóőr elkapja a bal felső előtt. Barcsik is kap két percet, emberhátrányban fejezik be a meccset a hazaiak. Még egy percig ráadásul csak három mezőnyjátékossal vannak a jégen. 58' Hardi megy a balon, várná a középen érkező társat, de végül lőnie kell. Fű alatt surranó kísérlete elmegy a jobb alsó mellett. Molnár már jó előre széttárja karjait, de hiába, fogásért kap két percet. 57' Rus harcol ki magának ziccert, de csak Szőkét tapsoltatja meg újfent. Nagyszerűen véd ma a magyar kapus. Mindkét gárda kiegészül, hosszú idő után ismét öt az öt ellen a jégen a felek. 56' Annus Döme is megkapta a lehetőséget, ő is első felnőtt meccsét teljesíti a Volánban. Ódry nagyon megetette egy csellel Proticot, Paunovic eszén viszont már nem tud túljárni. 55' Fodor Zoltán vitatkozik egy sort a játékvezetőkkel, miután kiküldték őt is 120 másodpercre a padra. Nem kímélik egymást a felek az utolsó harmadban. Djakovic is kap két percet, akadályozás volt a bűne. 4 a 3 ellen a csapatok a pályán. Salánki bombájánál a keresztlécen pattan a korong. 54' Indulhatna egy kontra, de lesen találják Ódryt a bírók. Ígéretes lehetőség volt. A következő akciónál Rus elég látványosan vágta fel Ambrust középen, akadályozásért büntetik 2 percre. 5 a 3 ellen mehet a Volán. Kovács Kristóf is a jégen, ez az első felnőtt mérkőzése a fiatal játékosnak. 53' N. Stojanovic áll ki két percre testre ütésért. 52' Milinkovic csúnyán nekimegy hátulról Ódrynak, de nincs kiállítás - van azonban gól, GÓÓÓÓL!!! Ambrus kapott remek passzt, egyedül találtam agát szemben Paunoviccsal, és meg is büntette a szerbeket egy újabb találattal. 6-1! Kiegészül a hazai alakulat. 51' Forrnak az indulatok, Djordevic is kap két percet bottal lökésért. Ambrus távoli lövése után Ódry a kapuba vágja a kipattanót, de a sporik nem adják meg, mert sípszó után esett. Sokan vitatják ezt a döntést itt a műjégpályán. 50' Ambrus közeli lökete után Bosnyák előtt marad ki a ziccer, majd megint egymásnak menne két játékos. Éppen Bosnyák az egyik, Gacic a másik. A hazai játékos hátulról lökésért 2+10 perc fegyelmit kap. 49' Kiegészül a Szeged. 48' Varga Dávid bevetődve blokkolja Protic lövését, aztán a következő akciónál összeakaszkodik az egyik szerbbel. Egy zseniális sorozás után ő szorítja két vállra a riválist, a publikum üdvrivalgásban köszönti a büntetőpadra lecsúszó játékost. Rövid tanácskozás után aztán a játékvezetők beküldik Vargát az öltözőbe, ahogy Savicot is. 5 perc + végleges fegyelmi a büntetés mindkét oldalon, 4 az 5 ellen folytatódik a játék. 47' Danonon mosolyog jót a közönség, szegény úgy ütött lyukat, hogy senki sem zavarta közben. 46' Rus kígyózik be három bekk szorításában, a kapu előtt viszont már elfogy az ötlete, és a berobbanó Dabetic sem jut koronghoz. Ugyanakkor ebben Vígh Balázs is szerepet kapott, fogásért küldik le két percre a szegedit. 45' GÓÓÓL!!! MICSODA AKCIÓ! Fodor Zoltán húzott ki jobbra, váratlanul megjátszotta egy fineszes passzal a középen érkező Ódryt, aki egy csel után mattolta Paunovicot. 5-1! 44' Bosnyák kínálja meg egy koppanóssal Paunovicot. Gólveszélyesebben játszik a Volán. Rusra jön ki a túloldalon egy figura, de Szőke lehúzta a rolót a mai napra, nem lehet átverni a magyar kapust. 43' Hardi tüzel előbb éles szögből, majd csípőből, de egyik kísérlete sem jár sikerrel. 42' Lippai átlövésébe senki sem tud belenyúlni, Paunovic kitolja. Pedig Hardi ott ólálkodott már a kapu előtt. 41' Elindult a korong, a hazaiak még 32 másodpercig emberhátrányban. Már kiegészülnek ugyanakkor a szegediek, amikor Djordevic tisztára játssza magát, közeli lövését ugyanakkor Szőke megfogja. II. harmad 4-1 (2-1, 2-0) 40' Protic látványosan ellökte hátulról Bosnyákot, mégsem ítélnek ellene a bírók, aztán Szőke kapja el a vendég tízes távoli próbálkozását. Ihletett formában vég az FTC-től érkezett kapus. Vége a második harmadnak, kiváló 20 percet zárt a hazai együttes. 39' Salánki reklamálja, hogy orrba vágták a palánknál, de hasztalan, aztán a magyar maga vesz elégtételt N. Stojanovicon, amiért kiküldik két percre. Szőke Attila kap tapsot, miután megfogja Protic életerős löketét. Már érkezett két szerb, hogy lecsapjon a kipattanóra, amely a kapusnak hála azonban elmaradt. 38' Támad, irányít a Volán, jól játszanak ebben a harmadban Kalocsa László tanítványai. Molnár húz befelé, középről tüzel is, de a vendégek portás ráfekszik a korongra. 37' Fodor András visszajátszásánál Molnár lyukat üt, majd a következő akciónál Fodor maga vállalja el a lövést, de Paunovic hárít a jobb alsónál. 36' Egyenlő létszámnál viszont megy! GÓÓÓL!!! Varga Dávid passzával Ambrus mehetett egyedül Paunovicig, majd nem is kegyelmezett a kapusnak. 4-1! Aleksandar Protic időt kér. 35' Varga bombáját N. Stojanovic blokkolja. Hiába szorul be a Crvena Zvezda, a Volán nem tud élni az emberelőnnyel. 34' Nagyszerű játék volt, Ódry passzolt az tisztán érkező Fodor Zoltánhoz, Paunovic ugyanakkor bemutatja első igazi bravúrját a meccsen. 33' Danon kiállítása okán emberelőnyben két percig a Volán, bottal akasztás volt a bűntett. 32' "Uh!" - zengi a lelátó, millimétereken múlt, hogy Varga megjátssza Bosnyák belőtt korongját. A vendégek lecseréli kapusukat, Paunovic áll így a ketrec elé. 31' Ahogyan a Crvena Zvezda is. Lippai ment vetődve Gacic elől, óriási megmozdulás volt. 30' Kiegészül a Volán. 29' Már ugranak a nézők, bent látták Molnár közeli kísérletét. A páros büntetés letelt. 28' Fodor András gáncsolja el ellenfelét, két percet kap ő is. Három a négy ellen a csapatok. De hiába, túl sokan maradnak a jégen a vendégek egy sorcserénél, ezért két perc technikait kapnak. Svicot ültetik le a sporik. Három a három ellen a jégen, hely az lesz így bőven. 27' Mit védett Nikolic?! A kutya fáját! Ódry és Salánki mehettek ketten egy védőre, utóbbi lőhetett végül a lekészítésből, de a szerbek kapusa még visszanyúlt a korongért. Megint van egy kis csetepaté, aminek nyomán Ódry és Protic kap büntetést. 26' Óriási jelent, Varga kapu előtti ziccerre után három vendég játékos vetődik a kipattanónál Lippai elé. És máris itt az első bunyó, Bosnyák ment neki Rusnak, mindketten mehetnek pihenni természetesen. Sőt, utólag Ambrust is megkérik a játékvezetők, üljön le egy picit. Sajátos ítélet ez így már. Öt az öt ellen folytatódik a játék. 24' Nikolicnak lyukas lehet a kesztyűje, Fodor András kísérlete is átpattan rajta, de a szerbek hálóőrének ezúttal is szerencséje van. 23' Lippai embertelen nagy rakétája átpattan Nikolicon, majd másodjára kapja el csak a portás. Volt benne svung, az biztos. 22' Nagyon nyom a Volán, hatalmasat ment Savic Ambrus elől, majd egy átlövés átsuhan Bosnyák lábai között, de a szerb kapust nem tudja meglepni. GÓÓÓL!!! Ambrus elé került a palánkról Bosnyák átadása, amit aztán a hálóba is vágott. 3-1! 21' Folytatódik a mérkőzés, ismét a vendégek hozzák el a korongot. Ódry egy zseniális csel után indítja ziccerbe Ambrust, aki félfordulattal igyekszik meglepni Nikolicot. Nincs szerencséje, de közben Oliver Vargát kiküldik két percre. Molnár lő kintről, majd Fodor Zoltánon változtat irányt a korong, de kaput nem talál. I. harmad 2-1 20' Dabetic fordulna be a kapu elé, majd a kipattanót Djordevic vágja Szőkébe. Gól azonban nincs, hazai vezetés mellett vonulhatnak a felek az első szünetre! 19' Fodor András távoli lökete nem sokkal megy el a jobb felső mellett. 18' Milinkovic játszik kicsit kapusa idegeivel, egy belőtt korongot lábbal tett saját ketrece felé veszélyesen. Ódry csóválja a fejét egy kimaradt helyzetnél, majd Protic próbálkozását ártalmatlanítja Szőke. Hullámzó, jó iramú a mérkőzés. 17' Most is így tesznek a nézők, amikor Fodor Z. passzáról Salánki marad le a hosszún. 16' Kisebb fölényben játszik a Crvena Zvezda, de ez nem akadályozza meg a lelkes hazai közönséget, hogy egy-egy szegedi megindulásnál azonnal felpattanjon helyéről és hangosan szurkoljon. 15' Buli után Djakovic kerül lövőhelyzetbe a kapu előterében, de nem talál célt, túl magasra emelt. 14' Nagy baj, Djordevic és Rus ketten mehetnek Lippaira, ki is játsszák a bekket, szerencsére végül előbbi lemarad a társ bepasszáról. Áll a játék, Szabó Dávid állát találták el egy ütközésnél. A volános védőt úgy kíséri le a játékvezető. Vérzik is az az áll. A bírók összegyűlnek a zsűribódé elé tanácskozni. Úgy tűnik, vétlen helyzet volt, retorzió nélkül folytatódik a meccs. 13' Szőke Attila kap tapsot, amiért magától értetődő természetességgel lekapta a levegőből Oliver Varga bombáját. Közben kiegészülnek a vendégek. 12' Jól járatja a korongot a Szeged, majd Varga fektet el egy szerbet egy csellel, közeli lövése azonban nem talál kaput, pedig már hördült a publikum. 11' N. Stojanovic kap két percet, miután betámasztva Hardi elé, elgáncsolta a magyart. 10' Bosnyák ütője még mindig a jégen, de most van ideje bemenni érte, mert az összecsúszó Rus és Nikolic elmozdították a kaput. 9' Bosnyák és Pozar csap össze ütőikkel, mindketten levesztik legfontosabb eszközüket. A szerb megáll és felkapja, a magyar játékos viszont ütője nélkül megy tovább védekezni. Fodor Zoltán mehet védőjét megelőzve, Nikolic azonban fogja a lövést. 8' Nagyon nyom a Vörös Csillag, Rus lőhet középen tisztán, de Szőke felnyúl érte. 7' Gól... Nem bírta ki a kettős emberhátrányt a szegedi együttes, Protic távoli lövésébe Dabetic ért bele a kapu előtt. 6' Protic veszi célba a jobb alsót, Szőke lábbal hárít. Az utóbbi percek a szerbekről szólnak, ráadásul akadályozásért most Bosnyákot is kiküldték a sporik. Sőt, Varga is kap egy kétpercest, 3 az 5 ellen marad a Volán. 5' Nagy kavarodás a hazai kapu előtt, Szőke Attilának kétszer is közbe kell avatkoznia, de jól teszi a dolgát. 4' Próbálkoznak a vendégek, de nincs szerencséjük, Dabetic lökete levágódik egy bekkről, majd Szőke rátenyerel a korongra. 3' GÓÓÓL!!! Lippai távoli bombájánál ketten is zavarták Nikolicot, a korong pedig a hálóban kötött ki. A gólt Vargának adják. 1-0! GÓÓÓL!!! Őrület! Mindenki passzt várt Ódrytól, de ő inkább váratlanul a kapuba tüzelt oldalról! 2-0! 2' Hardi úszik meg a szélen, majd Fodor Andrásnak centerezne, de a társ centikkel lemarad az átadásról. A következő akciónál Fodor lépne ki szabadon, Savic még éppen csak beérte, de bottal akasztott, ezért kap két percet. 1' Elkezdődött a találkozó, a szerbek hozzák el a korongot. Az első lövés is az övék, Dabetic suhintott a bal kapufa mellé. 18.09: Vastaps közepette érkeznek is a főszereplők, miközben a lelátók is szépen megteltek. Nagyjából 700 néző követheti figyelemmel a bemutatásokat. 18.05: Alakul a tükör, hamarosan érkezhetnek is rá a kék mezes Tisza Volán, illetve a fehér alapú, piros díszítéses Crvena Zvezda játékosai. A szokásoknak megfelelően ezúttal is a hazai gárda utánpótláskorú fiataljai kísérik majd a bevonulást. 17.58: A jég még csak most készül el, a géppel adódtak problémák, így kisebb késéssel kezdődik a találkozó. 17.55: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a játékoskijáróban várják, hogy elkezdődjön a show. Hazai oldalon Linus Schellin sérülés, Egyed Máté pedig külföldi útja miatt nem lehet ma itt. Ott van ugyanakkor a keretben az új igazolás Szőke Attila és Salánki Attila, illetve két fiatal, Kovács Kristóf és Annus Döme, akik ma debütálhatnak a csapatban. A mérkőzés 18 órakor kezdődik.