Vízilabda: hajszál híján pontot csent a Szeged a Népligetből

2014. október 31., péntek
ahidszegedbeton_vizilabda_mj-05

Egygólos vereséget szenvedett az egyébként jól jól hajrázó Tiszavirág Szeged Diapolo együttese az FTC otthonában.

Hamar vezetést szereztek a vendégek, 42 másodpercnyi játék után

Chilkó Márton

váltott gólra egy emberelőnyt. (0-1)

Csapó Miklós

Aidan Roach

találataival ugyanakkor hamar ordítani tudtak a ferencvárosiak (2-1), akik végül 3-2-re nyerték a negyedet, ahogyan a következő két felvonást is. Az utolsó játékrésznek így nyugodt előnnyel vághattak neki

Varga I. Zsolt

tanítványai (9-6), sőt, miután

Varga II. Zsolt

megúszásgólját 2 perc 36 másodperccel a vége előtt

Marnitz Gergő

egalizálta, úgy tűnt, eldőlt a találkozó. (10-7) Csakhogy a szegediek másképp gondolták, és előbb Chilkó, majd

Aljosa Kunac

is mattolta

Gárdonyi Andrást

. (10-9) A Tisza-partiaknak így 53 másodperce maradt még, hogy pontot raboljanak riválisuk otthonából, de a mérkőzés utolsó pillanataiban az FTC megtartotta a labdát, egyszersmind begyűjtve a győzelmet. A fővárosiaknak az öt eddig eltelt forduló során ez már a negyedik sikerük volt, míg a Szeged harmadik vereségét szenvedte el.