Kosárlabda: magabiztos sikerrel nyitott otthon a Szedeák a Kaposvár ellen + FOTÓK, VIDEÓ

2014. október 19., vasárnap
szedeak_kaposvar29_gs

Nagyszerű győzelemmel mutatkozott be hazai közönsége előtt a Naturtex-SZTE-Szedeák az új szezonban, Nikola Lazic tanítványai a Kaposvárt verték 88-78-ra.

Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, az első negyed hajrájáig egál volt az állás, akkor azonban Davorin Kuntic vezetésével elhúztak a szegediek, majd

Molnár Bence

kevéssel a dudaszó előtt egy triplával 24-16-ra alakította az eredményt. A 11. percben

Andrija Ciric

megdobta első hármasát a mérkőzésen, majd a 15. minutumban Kuntic is hasonlóan cselekedett, amivel már 14 pontra hízott a különbség. (37-23) Sőt, kevéssel a szünet előtt már húsz volt közte

Darko Balaban

sokadik jó palánk alatti megmozdulása következtében. (52-32) A végére ugyan

Hendlein Roland

Branislav Jancikin

kozmetikázott kicsit, de a Szedeák így is nyugodtan készülhetett a folytatásra. (51-41) Fordulás után sem változott a játék képe, a végjátékban igen pontatlan Kaposvár sokáig nem tudta megközelíteni

Nikola Lazic

legénységét, még úgy sem, hogy az első húsz perc során teljesen súlytalan

Matthew Gibson

magára talált, és bőszen szórta a kosarakat a vonalon túlról. Az utolsó periódus elején aztán csak ráijesztettek a vendégek a Szedeákra, zsinórban szerzett kilenc pontjuk révén nyolcra apadt a hazai fór a 34. percre. (74-66) A pillanatnyi megingást végül Balaban hozta helyre egy zsákolással, majd Ciric hármasa nyugtatta meg végképp az újszegedi sportcsarnok publikumát. A találkozót az egyébként kevésbé eredményes napot kifogó

Branko Jereminov

szép betörése, illetve Gibson kimaradt triplája zárta. (88-78) A nagyszerű sikerrel a Szedeák a lehető legszebben mutatkozott be saját közönsége előtt, ráadásul csak még tovább szépíti az összképet a fiatalok kiváló játéka.

Vágvölgyi Ákos

a találkozó elején mutatott remek megmozdulásokat, de az egyaránt két-két hárompontost jegyző

Wirth Ádám

sem maradhat ki a felsorolásból, Kuntic pedig egyenesen a mezőny egyik legjobbja volt. A szegedi együttes legközelebb október 25-én lép parkettre, 18 órától a MAFC gárdáját fogadják Ciricék a bajnokságban.

Férfi kosárlabda NB I/A alapszakasz, 2. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Kaposvári KK 88-78 (24-16, 30-25, 17-16, 17-21)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Vígh P., Pozsonyi L., Sallai I.

Szedeák:

Jereminov 4, CIRIC 20/12, Vágvölgyi 5/3, Molnár A. 6, BALABAN 19.

Molnár B. 6/6, Kiss, Csorvási L. WIRTH 12/6, KUNTIC 16/3.

Nikola Lazic.

Kaposvár:

Raivio 11, JANCIKIN 15/9, HENDLEIN 17, GIBSON 15/12, Alihodzic 6.

Benke 2, Kovács 4, Horváth 6, Grebenár 2.

Fekete Ádám. Nikola Lazic:

"Megérdemelt győzelmünk alapja a végig stabil védekezés volt, továbbá, hogy bejöttek a külső dobások. A sikert Hajdú B. Istvánnak ajánljuk, ezúton is mihamarabbi gyógyulást kívánva neki!"

Fekete Ádám:

"Gratulálok a hazaiaknak, el kell ismerni ,hogy ma jobb volt a Szeged. Megmutatkoztak azok a hibáink, amelyeket mindenképpen ki kell javítanunk."

Tekintse meg a SZEGEDma TV felvételét a mérkőzésről!

VÉGE 88-78 (24-16, 30-25, 17-16, 17-21)40' Jereminov betörése a legjobbkor sikeres, 88-78! Gibson triplája nincs bent, majd lejár az idő, megérdemelten verte meg a Naturtex-SZTE-Szedeák az előző szezon negyedik helyezettjét első hazai összecsapásán! 39' Balaban nyer újabb különcsatát Alihodzic-csal szemben saját palánkja alatt, jár érte a taps. Gibson megint a vonalon túlról eredményes, könnyebb dolga volt, miután a vele szemben védekező Kuntic elcsúszott. 86-76. Raivio közelije is betámolyog, 86-78. A hazai szurkolók elkezdik buzdítani övéiket, kell is a segítség az utolsó pillanatokra. 38' Gibson egy hármassal jelentkezik, 82-71. Jereminov büntetőből eredményes, kétszer is, 84-71! A kaposváriak időt kérnek. Gibson egyedül megy végig, senki sem állja útját, 84-73. Ismét a tar játékos a főszereplő, Kunticot faultolja, aki mindkét büntetőjét bedobja, 86-73! 37' Hendlein triplája és Gibson középtávolija is kimarad, a másik palánk alatt pedig Kunticot faultolják. Kettőből kettő ezúttal a mérlege, 82-66! Alihodzic kezére rácsaptak, ő is büntetőzhet. Mindkettőt pontra váltja, 82-68. 36' Ciric-tripla oldalról, majd üdvrivalgás a csarnokban, 80-66! 35' Balaban és Horváth újabb csatája centerben a szegedi büntetőivel zárul, egyet bedob, a második kimarad, 75-66! Raivio elcsúszik, Darko Balaban egyedül mehet így a palánk ellen, végül zsákol egyet - fontosak ezek a morális pluszok. Fekete Ádám egyből időt is kér. Benke szerez támadólepattanót Jancikin rossz hármasa után, de hiába, Horváth mellett Kuntic a földre kerül, támadhat a Szedeák. 34' Jereminov betörése nem jár sikerrel, ráadásul Ciric már a negyedik faultját gyűjti be. Raivio felökleli Molnár Andrást, majd Horváth szereli Balaban, a meginduló Benke be még feljebb hozza csapatát. 74-66. 33' Újfent Hendlein eredményes, már csak 12 pont a differencia, Lazic mester időt is kér, még most kell elejét venni a Kaposvár feltámadásának. Kiss Zsolt triplája nem jó, majd hiába szerez lepattanót Balaban, Horváth faultgyanús helyzetben szereli. Raivio passzából éppen Horváth eredményes a túloldalon, 74-64. 32' Ciric triplája táncol a hálóban, 74-57! Raivio harcol ki büntetőket a túloldalon, egy be is megy neki, 74-58. Hendlein és Gibson kiválóan cicázik egy lerohanás végén, előbbi a pontszerző, 74-60. 31' Kovács elhibázott közelije nyitja az utolsó negyedet, Ciric követ el támadófaultot két (!) védővel szemben. III. negyed 71-57 (24-16, 30-25, 17-16)30' Kovács és Csorvási óriási küzdelemben a palánk alatt, kosár nincs, de büntetők vannak, félsiker mindkét oldalon. A kaposvári mindkettőt értékesíti, 69-57. Kuntic! Gyönyörűen szlalomozott be a védők között, 71-57! Nyolc másodperc van hátra, amikor Gibson hármasa kipattan, így az utolsó felvonás leőtt 14 ponttal vezet a Szedeák! 29' Gibson triplája csak harmadik pattanásra szédül be, 69-55. 28' Kuntic dobhat büntetőket, mindkettőt bepattintja, 69-50! Horváth válaszol Gibson passzából, 69-52. Kovács is végigmenne egy megszerzett labdával, de elsőre nem talál be, a lepattanó pedig Ciricé. 27' Ciric három ember között harcolta ki a lehetőséget egy betöréssel a középen tisztán álló Balabannak, aki nem is hibázott, 67-50! Próbálkozik a kaposvár, de Gibson és Raivio triplűja sem megy be. 26' Újfent Ciric pacsizik a társakkal, a kezére ütöttek dobás közben, két büntetőt dobhat. A második sikeres, 63-50! Molnár András csen labdát a Jancikin bedobását elkapni nem tudó Raiviotól, még egy kis trükközés is belefér, úgy értékesíti a ziccert a szegedi, 65-50! 25' Molnár András szerez labdát erőszakosan, meg is van az eredménye, Ciricet faultolták a palánk alatt a kaposváriak, büntetők következnek. Egy bent, a második is nagyon simán, 62-50! 24' Raivio estében is eredményes, 58-50. Lazic mester időt kér, rendet kell tenni a fejekben. Használt az ukáz, Ciric talál be betörésből, 60-50! 23' Balaban fordulna be Alihodzic mellett, de nem tudja bedobni, majd Jancikin hibázik a túloldalon, végül Balaban eredményes Vágvölgyi zseniális bejátszása utá. 58-48! 22' Gibson egyetlen pontot szerzett eddig, most rögtön hármat egy dobással, 56-46. 21' Folytatódik az összecsapás. Balaban tesz be egy labdát centerből, 56-41! Raivio válaszol, 56-43. Szünetben a Lords of Gravitiy akrobatikus zsákolócsapat szegedi fiataljai szórakoztatják a nézőket.II. negyed 54-41 (24-16, 30-25)20' Lazic mester is T betűt formál a kezével, majd a folytatásban Hendlein indul meg a megszerzett labdával, zsákolással fejezi be az akciót, 54-38. Jancikin triplája zárja a negyedet, kár érte, 13 maradt az előnyből, pedig volt 20 is. Mindenesetre a Szedeák kiváló játékot nyújt, különösen a fiatalok vannak elemükben. 19' Balaban a palánk alatt nem tűr ellentmondást, 52-32! A túloldalon Raivio tör be sikeresen, 52-34. Wirth büntetőzhet, nem hibáz egyet sem, 54-34! Hendlein erőpasszát Jancikin kapja el, és tiszta helyzetben be is dobja, 54-36. 18' Horváth teszi be a kosárba Raivio bejátszását, 47-32, de Wirthnek ma nincs ellenszere, bedob egy újabb hármast, 50-32! 17' Balaban szerez egy lepattanót, majd be is vágja! 42-30! Jereminov középtávolija ül, 44-30! Labdaszerzés után három a kettőben mehetnek a szegediek, az üres WIrthre jön ki a figura, aki annak rendje és módja szerint beveri a triplát oldalról! 47-30! Fekete Ádám időt kér. 16' Balaban állítja meg a palánk alatt Hendleint, a vendégek megint büntetőből szépíthetnek - meg is teszik duplán, 40-28. Jancikin a palánk alatt fordulva eredményes, 40-30. 15' Kuntic tripla középről! 37-23! Gibson válaszolhat, miután faultolták, a tar légiósnak csak az első kísérlete pontos, 37-24. Jancikin is próbálkozhat rögzített helyzetből, miután Kunticot látták vele szemben szabálytalannak a bírók - véleményes ítélet. Mindenesetre a kaposvári hibátlanul vizsgázik, 37-26. Pörögnek az események, Molnár Bence hármasa is tapsolásra bírja a nézőteret, 40-26! 14' Ciric eszméletlen, megint bevág egy triplát, 34-22! Hendlein kezére csaptak rá, jöhetnek a büntetői, de csak a második megy be, 34-23. 13' Hendlein dobócsel után tör be sikeresen, 29-20. Kuntic harcol nagyot, majd az üresen élló Wirthet választja, aki nem hibázik a vonalon belülről, 31-20! ALihodzic nagyon erős, nem tudta megálítani Ciric, 31-22. 12' Alihodzic nagyon egyedül maradt középen, 26-18. De nem baj, mert Ciric egy hármassal válaszol, majd Hendleinnel szemben harcol ki egy támadófaultot a túloldalon, 29-18! 11' Raivio kimaradt triplája után Wirth megy végig egyedül, 26-16! I. negyed 24-1610' Kuntic elleni fault okán jár a büntető, ráadásul a Kecskemétről érkezett fiatal be is dobja még a megindulást, így a sikeres büntetővel 21-16! Ciric védekezik még egyet sikeresen Benkével szemben, majd Molnár Bence hármasa zárja a negyedet, állva tapsol a nézőtér, 24-16! 9' Raivio enged el középről egy jó triplát, de hiába, szólt már a duda, a sporik visszafújják az esetet. Oldalról jöhet a Kaposvár, de Raivio hiába hozza helyzetbe Kovácsot, kimarad a lehetőség. 8' Ciricet lökték, ismét rögzített szituációból jön a Szedeák, és a nem régen igazolt szerb mindkét lehetőségét kihasználja, 16-16! Kuntic fülel le egy passzt, kosárig meg, zúg a vastaps, 18-16! 7' Molnár András büntetőzhet, hibátlanul teszi, 14-14! Kovács Soma oldalról válaszol, 14-16. 6' Raivio tör be ellenállhatatlanul, feje fölé kell céloznia, de így is jó, 10-11. Molnár András kap tapsot, dudaszóra elengedett kísérlete csont nélkül megy be, de Jancikin egy hármassal hamar lehűti a kedélyeket, 12-14. 5' Balaban küzd eredményesen a palánk alatt, 10-9! Jereminov előbb kihagy egy triplát tiszta helyzetben, majd betörése után Balbabant szolgálná ki, de a center is hibázik. 4' Jancikiné az első tripla, Vágvölgyié a második, 8-7! Grebenár középtávolija ül, 8-9. 3' Vágvölgyi triplája rövid, Gibsoné is, Hendlein azonban javít a lepattanónál. 4-4. Ciric válaszolhat büntetőből, csak az első megy be, 5-4. 2' Alihodzic középtávolija nem pontos, majd Jereminov passzolja el magát. Demeter közben vastapsot kap, rendkívül agilisan szerelte Gibsont az ellenfél térfelén, de hiába, Ciric dobása kimarad, nem úgy Hendleiné. 0-2. Ciric hibás tripláját Balban teszi be, majd Vágvölgyi is eredményes labdaszerzés után, 4-2! 1' Balaban lopta el a feldobást Alihodzictól, a vendégeké az első támadás, de Vágvölgyi hibázik a palánk alatt, ahogy a túloldalon Jancikin is megteszi ugyanezt. A második hazai akciónál Balaban fordul vissza a palánk alatt, de kísérlete végigcsorog a gyűrűn, míg Alihodzic-csal szemben Ciric védekezik nagyszerűen. 17.55: Zajlik a felek bemutatása, a szegedi neveket kísérő taps hangereje jelzi, szépen telik a csarnok, mostanra körülbelül ötszázan ülnek a lelátókon és még érkeznek. 17.45: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a pályán melegítenek. Hazai oldalon minden felnőtt játékos bevethető, míg a fiatalok közül Molnár Bence, Vágvölgyi Ákos, Wirth Ádám, Davorin Kuntic és Révész Ádám áll Nikola Lazic rendelkezésére, Demeter Attila pedig a kezdőcsapat tagjaként várja az összecsapást. A mérkőzés 18 órakor kezdődik.

Beharangozó írásainkat az alábbi linkekre kattintva olvashatja: Saját szurkolói előtt is bemutatkozik a SzedeákKemény meccsen mutatkozik be saját közönségének a Szedeák