Kézilabda: Egy félidőig nehéz volt + FOTÓK

2014. október 15., szerda
pick_gyongyos_14_10_15_gs

Az első félidőben akadozott a MOL-Pick Szeged játéka, de a második játékrészben mutatott teljesítménynek köszönhetően magabiztosan verte a Gyöngyöst Juan Carlos Pastor csapata.

Jótékonysággal egybekötött bajnokit játszott szerda este a MOL-Pick Szeged, a csapat a családfőt elvesztő baksi Vári családnak gyűjtött adományokat. A találkozó előtt egy-egy sált adtak át a gyermekeknek a csapat játékosai. Jól kezdte a meccset a Pick, 4-1-re is vezetett, majd az ötödik találat nehezen akart megszületni, kapkodva játszott

Juan Carlos Pastor

csapata, egészen a tizedik percig kellett várni az újabb Pick Szeged gólra. (5-3) Az első félidőben szinte minden kipattanó labdát a vendégek gyűjtöttek be, ennek köszönhetően számos ziccert lőhetettek, amit az egyébként pazarul védő

Wyszomirski

sem tudott hatástalanítani. Szerencséje sem volt a MOL-Picknek, több szituációban is úgy pattant a labda a kapufáról, vagy Wyszomirskiről, hogy az a kapuban kötött ki. Jól használta ki a szegediek hibáit a Gyöngyös, a félidő előtt pár perccel is csak egyetlen góllal vezetett a Pick, akár a vezetést is megszerezhette volna a vendégcsapat. (12-11) A félidőre nem tudott nagyobb előnyt kiharcolni a Pastor-csapat, így 13-12-es szegedi vezetéssel vonultak pihenőre a felek. A második félidő remekül kezdődött a mieink számára:

Prodanovic

zsinórban három gólt szerzett, így egy kicsit megnyugtatóbb előnyre tudott szert tenni a MOL-Pick. (17-13) Marczinkó átlövései tartották a Gyöngyöst, de támadásban és védekezésben is jobb teljesítményt nyújtott a második harminc percben a Pick Szeged, és a félidő felénél számolhatott el tízig a nézősereg. (28-18) A Gyöngyös tetszetős akciókat vezetett, de innen már nem volt visszaút számukra, és végül a MOL-Pick Szeged tizenhárommal, 36-23-ra legyűrte a gyöngyösieket. Az első félidő hibáiból vajmi kevés látszódott a második játékrészben, így magabiztos siker lett a vége, ezzel pedig továbbra is minden mérkőzését megnyerve vezeti az NB I-et a MOL-Pick Szeged. Juan Carlos Pastor csapatára szombaton újabb mérkőzés vár a Bajnokok Ligájában, a svájci Schaffhausent fogadják Ancsinék 18:30-tól az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I, 8. forduló

MOL-Pick Szeged - B. Braun Gyöngyös: 36 - 23 (13-12)

Újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezeti: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

WYSZOMIRSKI - Källman 2, Ancsin 5, ZUBAI 5, Mindegía 1, Ilyés 2, Vadkerti 1. Csere: Sierra (kapus), Velky 1, Fekete, Balogh 3, Blazevic, PRODANOVIC 7, Bombac 5, Parrondo 1, Vranjes 3.

Juan Carlos Pastor.

Gyöngyös:

Hudák - Sándor 1, Frey 2, Iváncsik Á. 1, Czina, Bakos, Varsandán M 4. Csere: Tamási (kapus), Tóth Á., Hajdu 4, Nagy B., Debreczeni, MARCZINKÓ 5, Szalafai 1, Koller 3, Simon 2.

Gulyás István.

1/0 ill. 3/1.

4 perc ill 8 perc

VÉGE60' Vranjes is megforgatja védőjét, a 36. szegedi gólt dobja be, majd Marczinkó dobja a meccs utolsó gólját, ezzel kialakul a 36-23-as végeredményt. Az első félidő nehézségei után a második játékrészben felőrölte ellenfelét a Pick, és végül nagy arányú, tizenháromgólos győzelmet aratott ellenfele felett, így továbbra is hibátlanul áll a bajnokságban. 59' Blazevic látja meg Zubait középen, akit nem tudnak megfogni a vendégek, 35-22. 59' Elpasszolja a labdát a Pick a saját térfelén, újra támadhat a Gyöngyös. WYSZOMIRSKI! Koller átlövését tolja ki, bravó! 57' Wyszomirski! Hát mit művel ma a kapuban, elképesztő, ezúttal Varsandán szélről leadott próbálkozását védi. Vranjes kap két percet kissé szigorúan. 57' Blazevic lövése is a kapufáról jön le, majd ő is fájlalja a kezét, nem jönne jól a Schaffhausen elleni meccs előtt, ha ő is megsérülne. Wyszomirski! Debreczeni ziccerét védi beállóból, majd Velky Hudák lábai között szerzi első gólját, 34-22. 55' Fekete került ziccerbe, ezúttal is a kapufát találja el, csak nagyobb felületen, óriásit csattan a kapufa lövését követően. Velky is pályára lép a szegedieknél. 54' Bombacot ítélik szabálytalannak a támadásnál,de nem rohan le a Gyöngyös. Vranjes lop labdát, az akció végén nagyot kap bent. Vranjest lerántják, Bakos kap két percet. 52' Koller hajol el, és lő nagy erővel a kapuba, 33-22. Bombacot mintha meglökték volna a levegőben, de nincs két perc. Fekete is pályára lép a MOL-Pick Szegedben, majd az átlövése súrolja a felső lécet, de fölé megy. 50' Ancsin bombájára meg sem tud mozdulni Hudák, 32-21. Källman szerez labdát, Parrondo pedig az indítás végén higgadtan dobja be ziccerét, 33-21. 49' Vranjest találják meg üresen beállóban, már 11-el vezet a Pick, 31-20. Simon lövi el éles szögből, az alsóban köt ki a labdája, 31-21. 48' Källman teszi el Hudák mellett a rövidbe, ebben kicsit benne volt a kapus, 29-20. Ismét Källman a szélről, ezt nem foghatta Hudák, 30-20. 46' Frey megy fel, és lő az alsóba hétről, 28-19. Érkezik Källman a Pickbe, majd Vranjes kap egy ütést az arcára, Debreczenit ki is állítják ezért. Leindít a Gyöngyös, emberhátrányban Iváncsik dobja be a ziccert Wyszomirski feje fölött, 28-20. 45' Wyszomirski a földön elterülve is még egy reflexmozdulattal megmenti a blokkolt labdát, így nem sarokdobás következik, hanem támadhat a Pick. Ilyés ugrik fel kilencről, az alsóba lő, számolhat a publikum, 28-18! A második félidőben feljavult a Pick játéka, elöl és hátul is jobban teljesítenek Juan Carlos Pastor tanítványai. 44' Egy újabb indítás végén Prodanovic lódul meg, ezt is belövi, kiválóan játszik a második félidőben Prodanovic, 26-18. Wyszomirski pedig továbbra is parádézik, ez pedig gyönyörű kézilabda volt, Ilyés játszotta meg a befutó Bombacot, aki a hosszúba lőtt, 27-18. 43' Marczinkóval nehezen bírunk, ezúttal a szélről oldja meg, 24-18. Ancsin kiszorított helyzetből is bebombázza, 25-18. 42' Lépéshiba után jöhet a Pick, Bombac száguld végig, és lő a kapuba, időt kér a Gyöngyös 24-17-nél, az eddigi legnagyobb különbséggel vezet a Pastor-csapat. 41' Zubai remekül indítja Prodanovicot, akinek még egy lövőcselre is van ideje a levegőben, Tamási ezt nem védhette, 23-17. 39' Varsandán újabb góljára válaszol gyorsan Blazevic, nagyon kellett a gyors gól,21-17. Wyszomirski ma pazarul véd, sőt, az indítása is jó, aminek a végén Zubai küzdi ki magának a helyzetet, és belövi, 22-17. 37' Marczinkó nem ússza meg a kiállítást, Zubait birkózta le, jár a hetes is. Prodanovic lövi: a felső kapufáról kifele pattan, kimarad. Visszajöhet kettőre a Gyöngyös, azok után, hogy hattal is vezetett a Pick. De Wyszomirski véd, majd indítja Prodanovicot, akinek a ziccere Tamásiról pattan a kapuba, 20-16. 36' Egy indítással Szalafai gyalogolhatott a kapuig, Wyszomirski mellett pattintja el a vendégek játékosa, 19-16. Könnyű gól volt, figyeljünk! 34' Hajdu kezéből kicsúszik a labda, ismét jöhet a Pick. Ancsin nem tudja megszelídíteni a labdát Bombac passza után, majd Marczinkó átlövésből szerez újra gólt, jó teljesítményt nyújt a vendégek lövője, 19-15. 33' Wyszomirski ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta, Varsandán átlövését védi. Prodanovic belelendült, harmadikat dobja ebben a félidőben, 17-13. Marczinkó pattintja be Wyszomirski mellett, majd Ilyés lő nagy erővel az ellentétes irányba elmozduló, a kapuba frissen érkezett Tamási kapujába. Zubai is bepattintja Tamási mellett, 19-14, időt is két a vendégek edzője, ezt a félidőt kiválóan kezdte a Pick. 32' Varsandán Milán gyorsan válaszol, azonban Prodanovic elkapta a fonalat, elteszi Hudák mellett, 15-13. Egy pillanatra üres volt a kapu, hiszen lehozták a kapusukat a vendégek, hogy egyenlő létszámban legyenek, végül Zubaihoz került a labda, aki belőtte ziccerét, 16-13. 31' Folytatódik a meccs, remélhetőleg a szünet után koncentráltabban tud játszani a MOL-Pick, Zubaiék kezdik a második játékrészt. Bombac pazar labdát ad Prodanovicnak, aki szépen kilövi a hosszú felsőt, 14-12. SZÜNET30' Emberelőnyben fejezheti be a félidőt a Pick, Kollert küldik ki. Zubai elterült, és nem azért, mert elfáradt, azonban nincs semmilyen szankció, így 13-12-re vezet a MOL-Pick Szeged a szünetben. Sok hibával játszik Juan Carlos Pastor csapata, a Gyöngyös pedig jól használja ki ezeket, ennél több kell majd a második félidőben Vadkertiéktől. 30' Nem szakad le a Gyöngyös, Simon Bence lövi át a falat, 13-12. Valószínűleg az utolsó támadás jön, fontos lenne, hogy két góllal tudjon szünetre vonulni a Pick, de elrontják. Viszont Wyszomirski parádézik, ezt a ziccert is kivédi! 28' Koller csak sárgát kap, pedig szépen eltüntette Zubait. Balogh lövése jön le a blokkról, Tóth pedig hiába lő a hálóba a leindítás végén, vonalra lépett. Balogh viszont hasonló szituációból nem hibázik, az alsóba pattint, 13-11! 27' Blazevic pattintása nem jó, jöhet megint a Gyöngyös, és felzárkózhat egy gólra. Zubai védekezik remekül nagy a harc középen, de Varsandán Milán felkanyarodik, és kilencről kilövi a felsőt, 12-11. 26' Ismét hetes, Vranjest látták szabálytalannak. Ezúttal Iváncsik áll oda: kapufa! Marad a 12-10. 25' Meg kell vallani, szépen játszik a Gyöngyös, okosan húzzák szét a Pick védekező falát. Frey lőhet ismét hetest, Wyszomirski! Bravó, ellenállhatatlan most a kapuban! 23' Jön a közönségtől a biztatás, kell is a csapatnak. Blazevic játssza meg gyönyörűen Vranjest, aki bedobja, 12-10. Wyszomirski véd ismét, nagyon fontosak a védései! 22' Ilyés forgácsolja szét a kapufát, majd az indítás végén Wyszomirski mutat be egy fantasztikus bravúrt, kellett ez nagyon! Bombacot hagyják lőni, ő pedig büntet, 11-9. Simon találja meg a rést a Pick falán, szépen tör be, és újra egy jön fel a Gyöngyös, sőt, Tóth mehet ziccerben, de szerencsére a kapufára pattintja, ezúttal nem tudnak kiegyenlíteni a vendégek. Időt kér Juan Carlos Pastor. 21' Megint egy kipattanó, ez hihetetlen, ezúttal Iváncsik szedi össze, és dob gólt belőle, 9-9. Balogh szerzi meg első találatát, 10-9, fontos lenne, hogy javuljon a Pick védekezése. 20' Passzívot jeleznek a játékvezetők, sokáig támadhat a Pick,de Bombac lövését kevesen védték volna, óriási erővel lőtt Hudák mellett a kapuba nyolc méterről, 9-8. 18' Ilyésé a meccs első kiállítása, emberhátrányban a Pick. Juan Carlos Pastor igen idegesen magyaráz az oldalvonal mellett, szó se róla, eddig nem pörög jól a Szeged. Sándor ezt most kapufára lövi, de ezeket a kipattanó labdákat nem tudja összeszedni a MOL-Pick, sokadik gólt lövi ebből a Gyöngyös, hogy a lepattanókat összeszedi, és ziccert lőhet, ezúttal Bakos használta ki ezt a lehetőséget, 8-8. 18' Ilyés löketét védi Hudák, majd a gyors támadás végén Varsandán kis szerencsével,de gólt lő, Wyszomirski hiába ér bele, ezúttal is becsorog a labda, 7-7. Nem sokáig, Ancsin bombája köt ki a kapuban, 8-7. 16' Mindegía nem tudja tovább vállalni, elhagyta a kispadot is. Ezt szépen játszották meg a vendégek, Marczinkó ügyesen tört be, és a hatodik vendég gólt szerzi, 7-6. 15' Bombac szerzi meg első gólját, ő váltotta a megsérült Mindegíát, 7-5. Egy újabb eladott labda a szegediektől, nagyon gyorsan, kapkodva játszik a Pick. Időt kér a vendégek edzője. 14' Ismét Wyszomirski véd, jó formában a portás. Sokadik jó blokk a Picktől, ezúttal Blazevic hatástalanította a lövést, majd Szalafai második próbálkozásra elteszi Wyszomirski mellett,6-5. 13' Sándor lövésébe még beleér Wyszomirski, de bepattog, 5-4. Prodanovic a második lehetőségét nem rontja el, 6-4. 12' Bakost támasztja meg Blazevic, neki is felmutatják a sárgát a bírók. A bejátszásnál kisodródik Sándor, jó a védekezés vele szemben, mellé is pattintja. Mindegía marad lent az ujját fájlalva, nem tűnik túl jónak a helyzet, eddig is kötéssel játszott a spanyol. 11' Vadkerti töri meg a Pick gólcsendjét, egy lerohanást követően a védők szorításában lő talpról a kapuba, 5-3. 10' Az egyenlítésért támadhatott a Gyöngyös, de Sándor ziccerét kiüti Wyszomirski, sőt, a kipattanó után a földről felpattanva Sándor újabb lövését is védi a kapus, bravó! 9' Zubai játszotta meg Prodanovicot, aki szélről azonban a kapusba lőtt, marad a 4-2. Szerencséje van a Gyöngyösnek, a blokkról lejövő labdát Hajdu tudja összeszedni, Wyszomirski már leült a lövés előtt, így könnyedén a kapuba lőtt Hajdu, 4-3. 7' Mindegía vállalja el középről, de Hudák kitolja, majd Marczinkó lövését védi lábbal Wyszomirski. Kicsit csapkodó a játék az elmúlt percekben. 5' Zubai kapja a meccs első sárgáját, majd jól védekezik Bakossal szemben, jó ítélet a belemenés. Zubait kicsit meglöki beállóban, mellélő. Ilyés is sárgát kap lökésért, hetes lőhet a Gyöngyös: Frey bepattintja, 4-2. 4' Sándor második ziccerét beállóból már belövi, 2-1. De nem sokáig, Ancsin ismét az alsót lövi ki, 3-1. Wyszomirski ezúttal a egy átlövést fog, majd Mindegía is betalál, 4-1! Eddig remek! 3' Wyszomirski jelentkezik egy védéssel, Sándor lőhetett beállóból,de a kimozduló lengyel jól zárta a szöget. A lerohanás végén Zubai használja ki a ziccert, 2-0. 1' A vendégek kezdik a mérkőzést. Jó az első védekezés, az átlövést fölé dobja Hajdu. Ancsin szerzi a meccs első gólját, kilencről bombázott az alsóba, 1-0. 18:49 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a MOL-Pick Szeged-Gyöngyös mérkőzés. A csapatok melegítenek, a Pick Szeged tiszta kékben, míg a vendégek sárga felsőben, fekete alsóban lépnek majd pályára. A találkozó 19 órakor kezdődik!

Beharangozó írásunk ide kattintva elolvasható.