Tiszavirág-kupa: 9 másodperccel maradt le az aranyról a magyar csapat + FOTÓK

2014. július 27., vasárnap
tiszavirag_magyar_montenegro_mj 052

Montenegró nyerte a házigazda elleni ki-ki meccset, ezzel az aranyérmet a II. Tiszavirág Nemzetközi Vízilabda Kupán.

Mirko Vicevic

legénysége egygólos előnyről kezdte az utolsó negyedet, a negyedik nyolc perc során azonban kétszer is egyenlített előbb

Manhercz Krisztián

, majd

Kiss Kristóf

révén a magyar csapat. Egy döntetlen már a hazaiak sikerét jelentette volna, köszönhetően jobb gólkülönbségüknek, ám a rivális

Marko Kontar

szabaddobásával újból megszerezte a vezetést. Ekkor már csak 9 másodperc volt hátra a mérkőzésből, így

Horkai György

tanítványainak nem maradt ideje egalizálni. Mindez azt jelenti, Magyarország a tavalyi harmadik hely után ezúttal egy ezüstéremmel lett gazdagabb az újszegedi sportuszodában, míg a montenegrói nemzeti csapat - akárcsak az első torna alkalmával - a II. Tiszavirág-kupán is győztesként fejezte be szereplését. A másik vasárnapi mérkőzésen Brazília legyőzte Kanadát, ezzel pedig a dél-amerikaiak felléptek a dobogó alsó fokára.

II. Tiszavirág Nemzetközi Vízilabda Kupa, 3. nap:

Kanada - Brazília 7-11 (2-1, 2-1, 1-3, 2-6)

Kotarac 2, Patterson, Topan, Spooner, Blanchard, Soleimanipak 1-1, illetve Lores, P. Real 4-4, Stellet, Freitas, Wainberg 1-1.

Magyarország - Montenegró 8-9 (1-4, 1-1, 4-2, 2-2)

Manhercz 3, Pellei 2, Vadovics, Kiss, Vogel 1-1, illetve Durdic 4, M. Kontar 2, Cetkovic, Popadic, Radanovic 1-1.