Vízilabda OB I/B: feljövőben a Póló Suli

2014. június 2., hétfő

Sorozatban játsszák a csapatok a rájátszás mérkőzéseit a vízilabda OB I/B 7.-12. helyezéseinek eldöntéséért.

A kiírás szerint ugyan még csak a rájátszás második fordulójánál tartanak a csapatok, de már a negyedik és ötödik fordulóból is lejátszottak két-két találkozót. A Szegedi Vízipóló Suli három összecsapáson is érdekelt volt és két győzelmet aratva feljött a 9. helyre, míg a vásárhelyiek második idegenbeli találkozójukon is vereséget szenvedtek, ezúttal Cegléden. Érdekesség, hogy a Honvéd fiataljai - feladva pályaválasztói jogukat - valamennyi találkozójukat idegenben játsszák, így történt ez a Póló Suli ellen is, de ugyanezt teszik a szegediek a tatabányaiak ellen.

Vízilabda OB I/B rájátszás a 7-12. helyért, 2. forduló:

Honvéd Utánpótlás VSE - Szegedi Vízipóló Suli 9-8 (3-0, 1-2, 4-3, 1-3)

Góllövők:

Cséplő Tamás 4, Simon Roland 3, Hochstein Róbert 1, Lénárt Zoltán 1, ill. Török András 3, Török Krisztián 2, Lehmann István 1, Major Levente 1, Németh Zalán 1. A második negyed közepén már 4-0-ra is vezettek a fővárosi fiatalok, innen 5-3-ra még felzárkózott a Póló Suli, de a Honvéd 8-3-ra ismét elhúzott. A negyedik negyedben öt zsinorban lőtt góllal egyenlítettek az Éles-fiúk, de 12 másodperccel a vége előtt

Cséplő

gólja a Honvéd javára döntött.

Ceglédi Vasutas - Hódmezővásárhelyi VSC 12-7 (5-2, 4-2, 0-2, 3-1)

Góllövők:

Polovic Krisztián 5, Korpácsi Tamás 3, Munkácsy Róbert 3, Bognár Bence 1, ill. Hajdú József 3, Kapu Tamás 1, Kristó Gábor 1, Kristó Viktor 1, Makra Zsolt 1. Ezen a találkozón is 4-0-ra húztak el a hazaiak, de itt is feljött még 5-3-ra a Vásárhely. A folytatásban a Honvéd - Szeged találkozóhoz hasonlóan 8-3-ra elléptek a hazaiak és ezt az ötgólos előnyüket a lefújásig megőrizték. A forduló harmadik mérkőzésén:

Szolnoki VSK - Tatabányai Vízmű SE 8-13.

Vízilabda OB I/B rájátszás a 7-12. helyért, 4. forduló:

Ceglédi Vasutas - Szegedi Vízipóló Suli 10-13 (3-3, 0-4, 3-2, 4-4)

Góllövők:

Polovic Krisztián 4, Varga Sándor 2, Juhász Benjámin 2, Sági Marcell 1, Ujházi Andor 1, ill. Lehmann István 4, Varga Péter 4, Török Krisztián 3, Zsigri Bence 2. Szoros első negyed után a második negyedben remekelt a szegedi együttes és magabiztosan nyerte a találkozót. A forduló másik mérkőzésén:

Szolnoki VSK - Honvéd Utánpótlás VSE 12-10.

Vízilabda OB I/B rájátszás a 7-12. helyért, 5. forduló:

Szegedi Vízipóló Suli - Honvéd Utánpótlás VSE 12-11 (3-3, 3-2, 2-2, 4-4)

Góllövők:

Lehmann István 3, Zsigri Bence 3, Török Krisztián 2, Lakatos Máté 2, Éles Vilmos 2, ill. Cséplő Tamás 6, Szatmári Bence 1, Bodor Benjámin 1, Hochstein Róbert 1, Csapó Bence 1, Simon Roland 1. Rendkívül szoros, izgalmas összecsapáson a fővárosi fiatalok közül Cséplő ismét remekelt, de most csapatként jobb volt a Póló Suli. A forduló másik mérkőzésén:

Tatabányai Vízmű SE - Szolnoki VSK 11-6.

A rájátszás állása:

7. Tatabányai Vízmű SE 7 6 0 1 72-55 18 8. Honvéd Utánpótlás VSE 8 4 0 4 92-82 12 9. Szegedi Vízipóló Suli 8 3 1 4 95-98 10 10. Ceglédi Vasutas 7 3 0 4 81-79 9 11. Hódmezővásárhelyi VSC 6 2 2 2 76-73 8 12. Szolnoki VSK 8 2 1 5 80-109 7