Vízilabda: hazai vízben behúzta a bronzérmet a Szeged + FOTÓK

2014. május 17., szombat
szeged_honved_mj 023

Végig magabiztos teljesítményt nyújtva, főként az első negyedben mutatott játékával megérdemelten nyert a Szeged a Honvéd ellen, és gyűjtötte be ezáltal a bronzérmet riválisa elől.

Tóth Márton

találataival már a 7. percben 4-0-ás állást mutatott az eredményjelző. Bár ezt követően

Koji Takei

révén szépíteni tudott a Honvéd, a második felvonás eleje ismét a Szeged fölényét hozta. Tóth és Hegedűs is második gólját jegyezte, így a párharc első mérkőzésén történtekhez hasonlóan ismét 6-1-re húzott el a Tisza-parti együttes. Ugyanakkor a fővárosiak is ismerték az akkori menetrendet, és annak megfelelően ez alkalommal is elkezdték a gyors felzárkózást.

Kiss Gergely

szünet utáni klasszis ejtése kettőre olvasztotta a differenciát. (6-4) Sőt, a két Kiss, Csaba és Gergely gólváltását követően

Kovács Péter

is eredményes tudott lenni, és úgy tűnt, a vendégek megfogták a szegedi alakulatot. (7-6) Kiss Csaba azonban a legjobbkor villant: váratlanul és egészen távolról vágott

Gergely István

kapujába svédcsavarral egy hatalmas dugót. (8-6) Ettől láthatóan új erőre kaptak Hegedűsék, akik további két találattal komoly előnyre tettek szert az utolsó negyed előtt. (10-6) A záró 8 perc nagy változásokat aztán már nem hozott, így a Diapolo-Szeged VE játékosainak nyakába került a bronzérem.

Férfi vízilabda OB I, rájátszás a 3. helyért, 3. mérkőzés:

Diapolo-Szeged VE – Racionet Honvéd 11-7 (4-1, 2-2, 4-3, 1-1)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Székely Balázs, Fodor Rajmund.

Nagy - Kiss Cs. 3/1, Vincze M., Jansik, Molnár T. 1, Hegedüs 3/1, Seman.

Molnár D. (kapus), Decker, Török, Zsigri, Lakatos, Kunac, Tóth M. 4/1.

Vincze Balázs.

Honvéd:

Gergely - Kovács 1, Takei 1, Fülöp, Kiss G. 2, Szőke, Steinmetz.

György (kapus), Csacsovszky 1, Mátyás 1, Boros 1, Illés, Simon, Tóth B.

Vad Lajos.

Emberelőny:

6/0, ill. 8/3.

Ötméteres:

3/3, ill. 1/0.

Illés. Vincze Balázs:

"Ha csak a mai mérkőzést vesszük figyelembe, akkor elmondható, csodálatos teljesítményt nyújtottak a játékosok. Mindemellett döntős reményekkel kezdtük el a szezont, de két fontos játékosunk a rájátszás kezdete előtt kidőlt a sorból. Később csak nőtt a hiányzóink száma, sérülés, illetve eltiltások okán. Így, ha azt mondom, hogy úgy sikerült elérnünk ezt a bronzérmet, hogy a Honvéd elleni párharcban négy, illetve ma már öt meghatározó emberünk nem tudott a segítségünkre lenni, akkor a Szegeddel nyert három bronzérmem közül ez a mostani a legértékesebb, és majdhogynem egy arannyal ér fel."

VÉGEIV. negyed 11-7 (4-1, 2-2, 4-3, 1-1) 32' Okosan kijátssza idejét a Szeged, ezt a bronzot már nem lehet tőlük elvenni! Vad Lajos mindenesetre időt kér. Takei eladja a labdát, 30 másodperccel a vége előtt megúsznak a hazaiak. Zeng a nézőtérről a "Szép volt fiúk!". 20 szekundum hátra, amikor Vincze Balázs még kikér egy időt. Molnár Tamás dobása zárja a meccset, itt a vége! A 2013/14-es szezonban bronzérmes a Diapolo-Szeged VE csapata! 31' GÓÓÓL! Jansik küzd hatalmasat a labdáért a kapu előtt, majd a tiszta helyzetben lévő Tóth elé tálal, aki közelről már nem hibáz! 11-6! Török üt oda Takeinek, kiküldik a sporik. Az emberelőnyt Csacsovszky használja ki. 11-7. 30' Tóth Márton vállalja el távolról, Gergelynek ez csemege. A másik kapunál Kiss Csabát szórják ki Kovácsról, de a vétkes nem tudja kihasználni a Kiss Gergely beadása utáni ziccert, Nagy Viktor parádézik!!! 29' Újabb eladott labda, Vinczét ráadásul ki is szórják... Kiss bombáz a fórból, de ez is Nagyé!!! 28' Steintmetz maradt egyedül a rövidnél, de Nagy ismét hatalmas bravúrral hárít! Labdát veszít a Szeged. Takei lő életerős kapufát, a visszapattanó labda Deckert kólintja fejen. 27' Takei lepné meg Nagy Viktort, oda sem néz, miközben lő, de a hazai kapust ezzel nem lehet megetetni! Hegedűs centerezne Jansikhoz, de nem jó. 26' Szőke lövését Decker tolja a keresztléc fölé. Elfogy a Szeged ideje, nincs lövési kísérlet. 25' Szőke bizonyult ezúttal gyorsabbnak, majd övé is az első lövés, de Nagy hárítja. Hegedűst szereli a túloldalon Kiss Gergely. III. negyed 10-6 (4-1, 2-2, 4-3) 24' Szegedi labdavesztés után ismét a Honvéd rohamozhat, de Boros elpasszolja magát! 15 másodperc van vissza, amikor a hazai kispad időt kér. Nem jutnak már lövéshez Decker Ádámék. 23' Illés pontozódik ki Hegedűssel szemben, Tóth Márton jöhet ötméteressel. GÓL! Ez is bent van! 10-6! Boros lövi ki éles szögből a hosszút dudaszó közben, a bírók nem is adják meg. 22' Illés faultolja Tóth Mártont. Második személyije, ráadásul Hegedűs büntetőt dobhat. GÓÓÓL!!! Bevágja! 9-6! Takei, Illés és Kiss passzolgat hosszan háromszögben, előbbi lő végül, de Jansik blokkol. 21' GÓL!!! DE MICSODA GÓÓÓL?! Kiss Csaba Boros mellől svédcsavarral bombáz hihetetlenül messziről a kapuba! 8-6! Takei centerbe, Kovács húzná a hosszúra, de pontatlan. 20' Steintmetz is kénytelen kiúszni a sporik döntése értelmében, de egy mezőnybeli fault miatt a Honvédnál a labda. Kiss balja villan, kapufa. Gól... Kovács már nem kegyelmez, 7-6. 19' Labdavesztések mindkét oldalon, miközben felhördül a Honvéd tábora, mondván, Borost az orrán keresztül választották el a labdától. De GÓL!!! Kiss Csabát ez mind nem érdekli, gyönyörűen bombáz a rövidbe. 7-4! Gól... De még mekkora! Kiss rakétáz embertelen erővel a jobb felsőbe, Nagy Viktor ezúttal is tehetetlen. 7-5. Seman szabálytalankodik, kiküldik, Kiss Gergely büntetőzhet, de Nagy kifog rajta!!! 18' Gyorsan el is vesztik a hazaiak, majd Kiss Gergely csillogtatja meg klasszisát, gyönyörűen ejt a hosszú felsőbe. 6-4. 17' Harmadjára már a Szegedé a ráúszás! Hegedűs húz szélről a rövidre, de Gergely odaér. Boros bonyolódik bele a fővárosiak akciójába, Seman szerez tőle labdát. II. negyed 6-3 (4-1, 2-2) 16' Ej, a kutya fáját! Kiss Csaba pattint a vízre, de a keresztlécről kijön a lökete. A túloldalon Semant állítják ki Mátyásról, Vad Lajos azonnal jelzi is, hogy időt szeretne kérni. Gól... Kiss Gergely lóbál, de végül Boroshoz továbbít, aki aztán kilövi a jobb alsót. 6-3. Másra már nincs is idő, szünet. 15' Gól... Mátyás irgalmatlanul messziről válaszol. 6-2. Szegedi labdavesztés után Hegedűs blokkolja Illés közeli bombáját! 14' GÓL! Decker gyűjt be egy elvesztettnek hitt labdát, Hegedűshöz továbbít, aki kilövi a hosszú felsőt! 6-1! 13' Decker nem bír a túlerővel, labdát veszít, majd ugyanezt teszi a másik kapunál Fülöp - éppen Decker Ádám szerezte vissza a játékszert. Fülöp rángatta meg Tóth Mártont, ez is kiállítás. Vincze Balázs időt kér. Molnár unja meg a passzolgatást, de Gergely védi a lövést. 12' GÓL! Tóth Márton középről! 5-1! Mátyás nézi meg a centert egy passzal, Kiss Csaba lefüleli. 11' Fülöp emelkedik, majd kis híján eltöri a keresztlécet. Deckert kiküldik. Kiss keresné a hosszún Kovácsot, de túl magas, oda a Honvéd-fór. 10' Kiss centerezik, Kovács eltűnik a védők szorításában, nincs sípszó. Decker tadása pontatlan, ismét támadhatnak a fővárosiak. 9' Tóth Márton ért oda hamarabb, mégis Fülöp hozta el. Decker blokkolja Kovács közeli kísérletét. I. negyed 4-1 8' Gól... Hosszú labdajáratás végén Illés labdájából Takei szépít. 4-1. 23 másodperccel a vége előtt Zsigri simogatja meg a keresztlécet. Időt kérnek a vendégek. Itt a negyed vége, Tóth Márton blokkolt még egy hatalmasat Mátyás löketénél. 7' GÓL! Közel a támadóidő vége, Tóth Mártonnak kell lőnie, de milyen jól teszi! 4-0! 6' Molnár centerbe, Tóth továbbítana, de pontatlan, majd a túloldalon megint Nagy véd hatalmasat. GÓL! Hegedűst ketten rángatják, de nem tudják megállítani! 3-0! 5' Steinmetz centerezése megint rossz, majd Tóth Márton harcol ki büntetőt. GÓL! Kiss Csaba bevágta! 2-0! Fülöp bombáz, de Nagy Viktornak ez sem okoz gondot. 4' Elsül Kiss balosa, de Nagy még leér a sarokra! GÓL! Molnár Tamás talál be! 1-0! 3' Kovácsot kiküldik a sporik, de Jansik éles szögből elindított lövését fogja Gergely. 2' Kovács lövése marad ki, majd Seman ellen fújnak a sporik. Steintmetz centerezne, de elveszik a védők. 1' Szőke simán elhozta a labdát a Honvédnak. Kovács pattint a vízre középről, Nagy fogja. Seman ziccerben középütt, Gergely véd bravúrosan. 16.55: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a bemutatást követően az imént csobbantak a vízbe. Hamarosan kezdünk! A találkozó 17 órakor kezdődik. Talán utoljára együtt a nagy szegedi csapat. Ma kell megszerezni a bronzérmet! A hírek szerint nyáron távozik Vincze Balázs vezetőedző (OSC), a játékosok közül Juhász Zsolt (OSC), Nagy Viktor, Tóth Márton (mindkettő Szolnok) Szivós Márton (Eger), Molnár Tamás pedig befejezi játékos-pályafutását, ő lesz a klub szakmai igazgatója és ügyvezetője.