Vízilabda: kiütésnek indult, szoros győzelem lett + FOTÓK

2014. május 10., szombat
diapolo_honved_mj-23

A harmadik negyed közepéig úgy tűnt, kiütéses győzelmet arat a Diapolo-Szeged a Honvéd elleni bronzcsatában, de aztán igencsak szoros lett a vége.

A bronzcsata első negyedében a tartalékos Szeged

Hegedüs Gábor

büntetőjével szerezte meg a vezetést, s góljai számát tovább is növelhette volna a Vincze-alakulat a Honvéddal szemben, amennyiben a sorra kapott emberelőnyöket gólra váltja a csapat. Ez nem történt meg, így sovány, 1-0-s előnnyel következett a második játékrész. Ez már parádésra sikerült, az ismét nyitott újszegedi sportuszodában, verőfényes napsütésben szurkoló nézők legnagyobb örömére: az első negyed kihagyott emberelőnyeit most sorra váltotta gólra a hazai gárda,

Lukas Seman

újabb fórgóllal fejelt meg a nagyszünetre (5-1). A harmadik negyedben fokozódni látszott a kiütés, amikor

Kiss Csaba

balosa szerzett szépségdíjas találatot, ám gyorsan zárkózni kezdett a Honvéd:

Fülöp Bence

előbb megszerezte az első fővárosi emberelőnyös gólt, majd fél percre rá akcióból is bevette

Nagy Viktor

kapuját (6-3). Sőt! Kunac végleges kiszórásával négy perces, csere nélküli büntetéssel sújtották a játékvezetők, az ilyenkor járó ötméterest pedig

Kiss Gergely

vágta be - máris két gólra jött fel a 2000-es évek elejének sztárklubja a harmadik negyed végén (6-4). Az eleve emberhátrányban játszó Szegedet Tóth Márton kiállításával kettős hátrányba hozták a játékvezetők a negyedik negyed elején, ám ezt a vendégek nem tudták kihasználni, ám rövidesen Steinmetz Barnabás góljával 6-5-re jöttek fel. Nem sokkal azelőtt, hogy kiegészült volna a Szeged, újabb kiállítás sújtotta a hazaiakat, mintegy 10 másodpercig ismét kettős fórban támadhatott a Honvéd, ám nem sikerült kiegyenlíteni, míg egy perccel később a korábban ziccert is hibázó Jansik Szilárd magabiztosan váltott gólra egy immár szegedi emberfórt (7-5). A hajrában még Molnár Tamás kiállítása után Kovács Péter lőtt újabb gólt, ám egyenlítésre már nem volt ideje a Honvédnak, így az egyik fél két győzelméig tartó párharc első csatáját 7-6-ra a Szeged nyerte. Folytatás szerdán 14 órakor a Kőér utcából.