Labdarúgás: már nem is meglepetés a vásárhelyiek hazai pontvesztése

2014. május 12., hétfő
hfc_algyo_mj-59

Ismét pontot vesztett otthonában a HFC, ami azonban a vásárhelyiek tavaszi szereplésének ismeretében már egyáltalán nem számít meglepetésnek.

Kiváló labdarúgó időben lassan gyülekeztek a nézők a találkozóra, így a kezdő sípszó elhangzásakor mintegy százötven szempár kisérte figyelemmel a labda útját. A hazaiaknál

Varga Máté

Kerepeczki Csaba

, valamint a három hónapos eltiltását töltő

Konc Adrián

hiányzott a keretből, míg a vendégeknél a várt kezdőcsapat készülődött az összecsapásra. Bátran kezdett mindkét csapat, de az első tíz percben egyik kapu sem forgott veszélyben. A 12. percben megszerezte a vezetést a hazai gárda,

Varga Róbert

kitűnő labdával ugratta ki a jobb oldalon futó

Szabó Márkot

, akinek lapos beadását

Hatvani József

8 méterről, kapásból lőtte a jobb alsó sarokba, 1-0. A folytatásban is a vásárhelyiek játszottak fölényben, éppen ezért kissé váratlan volt a sándorfalviak egyenlítése. A 20. percben

Romics

kapott labdát a hazai tizenhatoson belül, az erős felépítésű támadó

Tóth József

szorításában elvitte a labdát

Vasas

kapus mellett is és éles szögből az üresen maradt kapu bal oldalába helyezett, 1-1. A 26. percben

Hatvani

tört kapura,

Táborosi

kissé húzta a támadót, aki azonban így is lőni tudott, de 12 méteres lövése

Zaric

kapusról a mezőnybe vágódott. Egy perc múlva ismét hatalmas helyzetet hagytak ki a hazaiak, Szabó Márk beadása elsuhant az üres kapu elé érkező Bernát lába előtt. A 35. percben Táborosi megmozdulása borzolta a nézők idegeit, a sándorfalvi védő csúnyán felrúgta Hatvanit, de megúszta egy sárga lapos figyelmeztetéssel. A 37. percben

Széll

lapos bal oldali beadását több hazai védő is elvétette,

Guberinic

15 méterről lőtt, de Vasas kapus bravúrt bemutatva ütötte ki a labdát. Az első játékrész utolsó eseményeként

Nagy András

labdájával

Marton

húzott el a bal oldalon, akinek beadását Varga Róbert fejelte fölé. Szünet után az első helyzet a vendégek kapuja előtt alakult ki, Hatvani beadása után Szabó Márk lőtt kapura, de Zaric kiütötte a labdát. Az 59. percben Nagy A. tálalt

Bernát

elé, akinek óriási helyzetben leadott lövését a sándorfalvi hálóőr lábbal hárította.

Lóczi István

cserével próbálta eredményesebbé tenni csapatát, amikor

Huszka

helyett az elmúlt fordulóban kétszer is betaláló

Rácz Dezsőt

küldte a pályára. A 70. percben Hatvani lőtt kapura és a lövés pillanatában Táborosi odalépett neki. A védő ismét megúszta büntetés nélkül, míg Hatvanit le kellett cserélni. A 74. percben újra megszerezték a vezetést a hazaiak. Szabó Márk jobb oldali beadása után Nagy Andrással szemben

Kanász-Nagy László

szabálytalankodott a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Bernát Péter biztos lábbal értékesítette, 2-1. A vendégek mestere a 78. percben cserélt először, bölcsen tette, amikor a rendkívül tisztátalanul játszó Táborosi helyére

Drogbát

küldte be. A 80. percben Szabó Márk több jó csel után az alapvonallal párhuzamosan vezette kapura a labdát, de begurítás helyett megpróbálta bevenni a rövid sarkot, Zaricról azonban szögletre pattant a labda. A beívelt sarokrúgást Rácz Dezső erősen a földre fejelte, de Zaric bravúrral kiütötte a fejest. A 85. percben jött a "fekete leves" a vásárhelyiek számára, amikor Guberinic a bal oldalról lőtte be a labdát és a remekül érkező

Varga Richárd

közelről bombázott a kapu jobb oldalába, 2-2. A mérkőzés utolsó helyzetét is a vendégek hagyták ki, Széll kényszerítőzött Guberiniccsel, aki azonban hosszan szögtette magát, így oda lett a helyzet.

Labdarúgó megyei I. osztály, 26. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC - Sándorfalva SK 2-2 (1-1)

Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Csamangó T. (Takács J., Juhász M.)

Vásárhely:

Vasas - Tóth J., Grósz, Kökény, Marton, Szabó M., Varga R., Nagy A., Hatvani J. (Molnár Zs. 74.'), Huszka (Rácz D. 56.'), Bernát.

Lóczi István.

Sándorfalva:

Zaric - Táborosi (Grogba 78.'), Kanász-Nagy G., Kanász-Nagy L., Szabó T., Tóth L., Takács G., Varga R., Széll, Guberinic, Romic.

Tóth János.

Hatvani József (12.'), Bernát Péter (74.' 11-esből), ill. Romic Nikola (20.'), Varga Richárd (85.'). Lóczi István:

"Játékosaim matematikából ismét megbuktak és ők tudni fogják, hogy miért. Nagyon szégyellem magam, de remélem, hogy a csapat is. Az lehet, hogy égetnek engem, de nem veszik észre, hogy ezzel saját magukat is égetik. Megint nem használtuk ki a makóiak pontvesztését, hiszen egy győzelemmel visszavehettük volna legalább a negyedik helyet. Az külön fájó, hogy néhány ... játékos - köztük olyan, aki ma itt sem volt - miatt azok is bűnhődnek, akik mérkőzésről-mérkőzésre becsülettel küzdenek."

Tóth János:

"Harcias, jó mérkőzést játszottunk a hazaiakkal és ennek eredményeként egy bravúros pontot viszünk haza Vásárhelyről. Annak külön örülök, hogy nem 0-0-al, hanem 2-2-vel szeretük a pontot, ami azt mutatja, hogy volt támadójátékunk és nem csak védekeztünk."