Labdarúgás: magabiztos győzelem az ESMTK ellen és egy ezüst (FRISSÍTVE)

2014. május 18., vasárnap
gyula_szeged_2011_06_gs

Hiába rúgták a vezető gólt a vendéglátók, a válasz gyorsan érkezett, és ezzel kedves is kaptak Germánék a gólgyártáshoz, a vége egy biztos győzelem lett. Ezzel a győzelmével a Szeged-Grosics megszerezte az ezüstérmet is.

Labdarúgó NB III Közép csoport 28. forduló:

ESMTK - Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-4 (1-1)

Budapest, ESMTK Stadion. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter).

ESMTK:

Bonica - Soós, Pintér, Nemes, Surányi, Bányai, Rápó, Kiss, Zimon (Dobesch 63'), Bukovec (Pokorádi 81'), Fekete.

Turi Zoltán.

Belecan - Kéri, Kapic, Farkas, Zabari, Markovic, Máté, Kovács (Bartyik 82'), Dombai (Pászka 74'), Zelenyánszky, Germmán (Ács 71').

Nyilas Elek.

Soós (39', 11-esből), illetve Kovács (40'), Zelenyánszky (47'), B. Kapic (50'), Germán (69')

Nemes (49'), illetve Farkas (38'), Pászka (84')

Ezzel a győzelmével megszerezte az ezüstérmet a Szeged 2011-Grosoics Akadémia. A labdarúgó NB III éllovasai közül a Keleti elsőnek és bajnoknak, a Létavértesnek nincs még NB II-es licence. Ha nem kapja meg, a három harmadosztályú csoport legjobb második helyezettjét kérik fel a szereplésre, ez jelen pillanatban a Szeged 2011-Grosics Akadémia, aki rendelkezik licenccel.

90'
Vége a meccsnek, magabiztosan nyert a Szeged-Grosics.
86'
Bartyik jobb oldali elfutása után a kapu elé ívelt, Pászka centikkel fejelt fölé.
84'
Pászka sárgult be.
82'
Kovácsot váltja Bartyik.
81'
Bukovec ment le Pokorádi fel.
78'
Meggyőző fölényben a Szeged-Grosics, többször futnak el a szélen, de újabb gólhelyzet nem alakult ki.
74'
Dombai helyére Pászka jött.
71'
Germán helyén Ács.
69'
GÓÓÓL! Egy labdaszerzés után Zabari indul meg, majd Germán elé centerez, aki az öt és felesről a felső léc alá lő. 1-4
66'
Farkas buktatták 22 méterre a kaputól, Máté szabadrúgását a jobb alsóból üti ki Bonica.
63'
Zimon helyén Dobesch játszik a hazaiaknál.
60'
Egy szép bal oldali támadás után Zelenyánszky tálalt Farkas elé, aki kapura tekert, de Bonica bravúrral védett.
58'
Egy ilyen támadás után lőhetett Fekete 18 méterről, de fél méterrel célt tévesztett.
55'
Továbbra is erős szegedi nyomás alatt a hazai kapu, néha egy kontrával jutnak az erzsébetiek levegőhöz.
50'
A szabadrúgást Mété tekerte kapura, a labdába pedib B. Kapic bólintott bele közelről, így kötött ki a hálóban a bőr. 1-3
49'
... lapot ért a mozdulat.
49'
A 16-os vonalánál Nemes akasztotta Kovácsot...
47'
Dombai a 16-os jobb oldalán álló Kérihez passzolt, a szélső centerezett, bent perdig érkezett Zelenyánszky, aki egy lépésről a kapuba pöccintett. 1-2
46'
Ismét úton a labda.

45'
Félidő.
44'
Bukovec lépett ki a balösszekötő helyén és lőtt, centikkel ment mellé.
40'
GÓÓÓL! Egy nagyon gyors szegedi válasz. Kovács mellel vett meg egy zsugát középen, majd 16 méterről tüzelt, a labda Bonica előtt lepattanva kötött ki a bal alsóban. 1-1
39'
GÓÓÓL! A büntetőt Soós a bal alsó sarokba helyezte. 1-0
38'
A védő sárgát kapott érte.
38'
Farkas Márk buktatta feketét 10 méterre Belecan kapujától.
35'
Kovács Balázs ballábas, 20 méteres lövése csak centikkel hagyta el a jobb felső sarkot
32'
Az első hazai szögletre több mint fél órát kellett várni, Markovic vetődve mentett fejjel egy veszélyesen végigvitt hazai kontra után.
28'
Helyzet nélküli percek továbbra is. A Szeged támad, a vendéglátók kontrákra próbálnak apellálni eddig eredménytelenül. A szélről belőtt labdákat a hazaiak sikerrel hárítják egyelőre, legutóbb egy szabadrúgásból érkező beadás okozott némi feladatot a 16-oson belül az ESMT-nak.
22'
Főleg mezőnymunka folyik, eg
17'
Germán 17 méteres lövése nyomán a labda nem sokkal hagyta el a bal alsó sarkot.
16'
Kéri jobb oldali, éles bevágódó beadása után Bonica a rövid saroknál csípte el a labdát.
12'
Harcos mezőnyjáték, főként a hazai térfélen pörög a labda. Belecannak egyszer kellett közbeavatkoznia, egy előrevágott labdára szaladt ki és elrúgta azt egy meginduló erzsébeti támadó elől.
7'
Dombai lőtt 18 méterről, Bonica ezúttal is a helyén volt.
6'
Egy gyors szegedi akció végén Zabari 20 méteres lövését tolta szögletre a hazai kapus
4'
Kéri remek beadásáról alig maradtak le a csatárok, ígéretes lehetőség volt.
3'
Az első kapura lövés Dombai nevéhez fűződik, a 20 méteres bomba egy erzsébeti védőről szögletre vágódott
1'
A Szeged kezdte a találkozót.

17.58:

Választanak a csapatok. A hazaiak pirosban a vendégek fehérben küzdenek majd.

17.45:

Üdvözlünk mindenkit a Szeged-Grosics - ESMTK találkozóról. A körülmények kiválóak, a hosszú, esős napoknak nyoma sincs, kicsit mélyebb a pálya, de játékra szinte tökéletes, mint egy biliárdasztal.

A mérkőzés Nagy Róbert sípjelére 18 órakor kezdődik.