Kosárlabda: győzelemmel a tizedik helyen zárt a Kosársuli

2014. május 26., hétfő
vasarhely_kosarsuli

Sopronban aratott győzelmével a tizedik helyen zárta a 2013/2014-es bajnokságot az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B-ben.

Az utolsó fordulót játszották a csapatok a kosárlabda NB I/B-s bajnokságban. A vásárhelyiek sajnos már tét nélküli találkozón léptek pályára Sopronban, hiszen pénteken a Baja szoros találkozón, de legyőzte a Honvédot, így már a soproni fellépés előtt eldőlt, hogy a Kosársuli győzelme esetén is a tizedik helyen zárja a bajnoki évet. Sopronban a hazaiak kezdtek jobban (1. perc: 6-2), de előbb

Vas Péter

duplájával, majd

Vejinovic

triplájával zárkózott a Vásárhely (5. perc: 9-7). A negyed második felében fej-fej mellett haladtak a csapatok (6. perc: 11-11, 7. perc: 15-15). A játékrész hajrájában centereik révén ismét elléptek a vendéglátók (9. perc: 22-17), de ebből az előnyből Vas triplájának köszönhetően csak egyetlen pontnyi maradt a negyed végére. A második negyedben két perc alatt csak Vas duplája ért célba, ezzel először vezetett a Kosársuli (24-25). A folytatásban is alig találtak be a játékosok (15. perc: 27-27). A negyed második fele ismét a hazaiaké volt (17. perc: 32-27), de a nagyszünetre Vas, Rostás és Vejinovic egy kosárnyi távolságra felhozta a vásárhelyieket (20. perc: 37-34). Szünet után ismét a soproni fiatalok kezdtek jobban (22. perc. 41-36, 24. perc: 46-41). Vejinovic vezérletével azonban a negyed második felére utolérte a hazaiakat a Kosársuli (27. perc: 46-46), sőt a szerb irányító triplájával már a vendégeknél volt az előny (28. perc: 47-49). Két pontos vásárhelyi vezetéssel kezdődött a befejező játékrész, amelyet

Kukla

,

Rostás

és Vejinovic kosaraival hatra növeltek a látogatók (33. perc: 51-57). A negyed közepén jól kapaszkodott a hazai gárda,

Bus

mellett

Rátvay

Török Balázs

is betalált, amellyel máris visszavették a vezetést. A 38. percben Kukla rendkívül jókor dobott triplájával, majd Vas duplájával 62-66-ra ismét a vásárhelyiek vezettek és ez az egész találkozón remeklő Vejinovic Szasa kosarával tovább nőtt (39. perc: 64-70). Rátvay triplája után még reménykedtek a hazaiak, de Vejinovic újabb duplája után Mócsai Milán triplát (!) szórt és ezzel minden eldőlt (39. perc: 67-75). A vásárhelyiek a tizedik helyen zárták a bajnokságot, amely mindenképpen dicséretes teljesítmény. Ennek ellenére mégis maradhat hiányérzet mind a játékosokban és vezetőkben, mind a szurkolókban, hiszen elképesztően balszerencsések voltak

Elek András

Utasi Gábor

tanítványai. Az alapszakaszban csak egymás elleni minimális különbségű eredménnyel maradtak le a legjobb nyolcba kerüléstől a DEAC-al szemben, a keresztbejátszás során pedig az utolsó előtti fordulóig a kilencedik helyen álltak, de a Baja ugyanolyan mutatókkal, jobb egymás elleni eredménnyel megelőzte a vásárhelyieket.

Kosárlabda NB I/B keresztbejátszás a 9-16. helyért, 8. forduló:

Sopron KC-Sportiskola - EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 69-75 (24-23, 13-11, 12-17, 20-24)

Sopron. Vezette: Németh Cs., Benedek Z., Dombay L.

Sopron:

Bus I. 18/6, Rujak 5/3, Rátvay 16/3, Török B. 7, Molnár M. 17.

Nárai 5, Szekeres 1.

Edzők:

Csátaljai Gábor és Patonay Imre.

Vásárhely:

Vejinovic 27/12, Rostás I. 12, Vas P. 18/6, Varga D. 6, Gruda 2.

Csere

: Mócsai 3/3, Kukla 7/3, Grezsa B.

Edzők:

Elek András és Utasi Gábor. Elek András:

"Nagyon büszke vagyok a fiúkra, szépen zártuk a szezont. Sokféleképpen segítettem már győzelemhez a csapatot, ezúttal azzal, hogy nem fértem be a kisbuszba ..."

A 8. forduló további eredményei:

Bajai Bácska FKE - Bp. Honvéd SE 74-70, Veszprémi Egyetem - Konecranes-Salgótarjáni KSE 83-81, MKB-Euroleasing Vasas - Soproni MAFC-NYME 50-95.

A bajnokság állása:

9. Bajai Bácska FKE 30 20 10 0,83 10. EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 30 20 10 0,83 11. Sopron KC-Sportiskola 30 16 14 0,77 12. Konecranes-Salgótarjáni KSE 30 15 15 0,75 13. Veszprémi Egyetem 30 15 15 0,75 14. Bp. Honvéd SE 29 14 15 0,74 15. Soproni MAFC-NYME 28 13 15 0,73 16. MKB-Euroleasing Vasas 29 9 20 0,66 A bajnokságból két találkozót még nem játszottak le a csapatok, a Soproni MAFC-NYME - MKB-Euroleasing Vasas összecsapásra május 27-én, míg a Soproni MAFC-NYME - Bp. Honvéd SE mérkőzésre május 31-én kerül sor.