Kézilabda: elszálltak a vásárhelyi lányok érmes álmai

2014. május 13., kedd
HLKC (1)

Az első félidő közepén még minden szépnek látszott, de szünet után megfordította az eredményt a szarvasi együttes és ezzel elszálltak a vásárhelyi érmes remények a női kézilabda NB II délkeleti csoportjában.

A női kézilabda NB II délkeleti csoportjának utolsó előtti fordulójában a dobogós helyezésért harcoló Hódmezővásárhelyi LKC a bajnoki címért még versenyben levő, de vereségével akár a dobogóról is lecsúszható szarvasi együttest fogadta. A két csapat őszi összecsapását Szarvason a hazaiak három góllal nyerték, így a vásárhelyieknek érmes álmaik megvalósításához négy góllal kellett nyerniük. Remekül kezdték a találkozót a vásárhelyiek,

Németh Zsófi, Hegyi Diána

Manga Fruzsina

góljaival öt perc alatt két gólos előnyt szereztek (5. perc: 3-1). A folytatásban

Tószegi Krisztina

is belelendült, a hazaiak átlövője öt perc alatt négyszer is betalált és máris megvolt a hazaiak áhított négy gólos vezetése (11. perc: 7-3, 18. perc: 10-6). A félidő második felében a kiválóan lövő

Gábor Eszter

vezérletével többször is feljöttek két gólra a rutinosabb vendégek (22. perc: 10-8, 24.perc: 12-10), de három perccel a szünet előtt még három góllal vezettek a hazaiak, amit azonban nem tudtak megtartani. Az egygólos vásárhelyi vezetéssel kezdődő második játékrész elején azonnal egyenlítettek a vendégek és egészen a a találkozó hajrájáig fej-fej mellett haladtak a csapatok (35. perc: 16-16, 46. perc: 21-21, 51. perc: 23-23). Mindkét oldalon keveset cseréltek az edzők és ez a hajrában a rutinosabb vendégeknek kedvezett, akik az utolsó nyolc percet 4-2-re megnyerve hozták a számukra is nagyon fontos győzelmet. A vásárhelyiek tehát kiszálltak az érmekért folyó harcból, a makóiak viszont még megszerezhetik a bronzérmet, amelyben a kistelekiek lehetnének nagy segítségükre, ha nem kapnának ki a hétvégén a csabaiaktól.

Női kézilabda NB II Délkeleti csoport, 21. forduló:

Hódmezővásárhelyi LKC - Szarvasi NKK 25-27 (14-13)

Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Mazzag I., Papp T.

Vásárhely:

Kothencz - Manga 3, Németh Zs. 10(4), Török B. 1, Mészáros V., Tószegi 5, Hegyi D. 4.

Tóth O. (kapus), Sajtos 1, Hegyi V. 1, Becsei, Blaskovics G.

Gaál Adrienn.

Szarvas:

Kasik G. - Győri, Radnóti 5, Zelei 5 (1), Hajdu 1, Gábor E. 9(3), Bagi 2. Csere: Juhos (kapus), Buzási 4, Ábrahám 1, Kondacs.

Almási László.

4/4, ill. 4/4.

8 perc, ill. 4 perc. Gaál Adrienn:

"Az első félidőben uraltuk a mérkőzést és az utolsó percektől eltekintve az eredmény is úgy alakult, ahogy terveztük. Szünet után fokozatosan elfáradt a kezdősorunk, de a tét nagysága miatt kevésbé mertem a fiatalokhoz nyúlni, amiben lehet, hogy hibáztam. Ha nem is négy góllal, de a győzelem még így is meg lehetett volna, a hajrában azonban rengeteg lehetőséget elhibáztunk, amelyben szerepet játszhatott az is, hogy jelentősen feljavult a szarvasiak védekezése. A héten hallottam én is, hogy a híresztelések szerint távozom Vásárhelyről. Most ezt cáfolom, továbbra is itt képzelem el a jövőmet, hiszen vezetőtársaimmal együtt szeretnénk felépíteni egy eredményes női kézilabda klubot a városban."

A 21. forduló további eredményei:

Szeghalmi NKC - Kisteleki KK 41-24, Csorvási SK - KSI SE 22-16, Békéscsabai ENKSE II. - Túrkevei VSE 35-25. A Maros-menti NKSE és az Orosházi NKC II. szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Orosházi NKC II. 17 12 2 3 561-447 26 2. Szarvasi NKK 17 12 2 3 487-412 26 3. Maros-menti NKSE 18 12 1 5 482-443 25 4. Békéscsabai ENKSE II. 17 12 0 5 486-411 24 5. Hódmezővásárhelyi LKC 17 10 2 5 475-414 22 6. Csorvási SK 17 10 1 6 409-389 21 7. Szeghalmi NKC 17 4 1 12 448-524 9 8. Kisteleki KK 17 4 1 12 393-479 9 9. Túrkevei VSE 18 3 2 13 434-482 8 10. KSI SE 17 0 2 15 364-538 2