Vízilabda: bravúros hajrával fordított az SZVPS Békéscsabán

2014. április 3., csütörtök
vizilabda02_gs

A negyedik negyed elején már négy góllal vezettek a hazaiak, de bravúros hajrával megfordította a találkozót a Szegedi Vízipóló Suli gárdája Békéscsabán.

A békéscsabai úszodában a hazaiak kezdték jobban a találkozót (2. perc: 2-1), de a folytatásban Török Krisztián, Major Levente és Németh Zalán akcióból lőtt góljaival két gólos (6. perc: 2-4) előnyt szereztek a szegediek és ez a különbség az első negyed végére is megmaradt (8. perc: 3-5). A második negyed elején három perc alatt háromszor is betaláltak a hazaiak és átvették a vezetést (12. perc: 6-5). A negyed folytatásában Török Krisztián egyenlített, majd Lakatos Máté góljával ismét az Éles-gárda vezetett (14. perc: 6-7), a nagyszünetre azonban döntetlen állással vonultak pihenőre a csapatok. A harmadik negyed közepén három góllal elhúztak a csabaiak (21. perc: 11-8) és a záró negyedet is ilyen előnnyel kezdték Kádár József tanítványai, sőt a befejező negyed elején ez már négy gólosra nőtt (25. perc: 13-9). Az utolsó hét percben azonban szenzációsan játszottak a szegedi fiúk, akcióból, előnyből és büntetőből is betaláltak, így ezt az időszakot 6-1-re megnyerve a találkozót is sikerült egyetlen gólnyi különbséggel a maguk javára fordítani, mivel a hazaiak 2 másodperccel a vége előtt kihagyták az egyenlítési lehetőségüket.

Vízilabda OB I/B "B" csoport, 17. forduló:

Csabai Csirkefogók VK - Szegedi Vízipóló suli 14-15 (3-5, 4-2, 5-2, 2-6)

Békéscsaba. Vezette: Pásztor A., László G.

SZVPS:

Papp V. - Lehmann I. 4, Török K. 2, Major L. 2, Németh Z. 3, Tóth D., Éles V. 2.

Bognár B., Lakatos M. 1, Rákos M. 1, Zsigri B., Bokor D., Török A.

Éles Vilmos.

Gólok emberelőnyből:

3/10, ill. 3/7.

Gólok ötméteresből:

2/2, ill. 2/2. A 17. forduló további eredményei: Debreceni EAC - Újpest UVSE 7-22, Kanizsa VSE - Szolnoki VSK 13-9, Debreceni Cívis PVSE - Neptun VSC 7-10. A Hódmezővásárhelyi VSC szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Újpest VUSE 11 11 0 0 240-65 33 2. Neptun VSC 11 8 1 2 140-112 25 3. Kanizsa VSE 10 7 0 3 155-128 21 4. Szegedi Vízipóló suli 11 5 2 4 147-143 17 5. Hódmezővásárhelyi VSC 10 4 2 4 151-149 14 6. Szolnoki VSK 11 4 1 6 130-144 13 7. Csabai Csirkefogók VK 11 3 0 8 114-146 9 8. Debreceni Cívis PVSE 12 2 0 10 105-208 6 9. Debreceni EAC 11 2 0 9 93-180 6 10. Bánki VSE v i s s z a l é p e t t