Vízilabda: bravúros hajrával fordított az SZVPS Békéscsabán

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

vizilabda02_gsA negyedik negyed elején már négy góllal vezettek a hazaiak, de bravúros hajrával megfordította a találkozót a Szegedi Vízipóló Suli gárdája Békéscsabán.

A békéscsabai úszodában a hazaiak kezdték jobban a találkozót (2. perc: 2-1), de a folytatásban Török Krisztián, Major Levente és Németh Zalán akcióból lőtt góljaival két gólos (6. perc: 2-4) előnyt szereztek a szegediek és ez a különbség az első negyed végére is megmaradt (8. perc: 3-5). A második negyed elején három perc alatt háromszor is betaláltak a hazaiak és átvették a vezetést (12. perc: 6-5). A negyed folytatásában Török Krisztián egyenlített, majd Lakatos Máté góljával ismét az Éles-gárda vezetett (14. perc: 6-7), a nagyszünetre azonban döntetlen állással vonultak pihenőre a csapatok. A harmadik negyed közepén három góllal elhúztak a csabaiak (21. perc: 11-8) és a záró negyedet is ilyen előnnyel kezdték Kádár József tanítványai, sőt a befejező negyed elején ez már négy gólosra nőtt (25. perc: 13-9). Az utolsó hét percben azonban szenzációsan játszottak a szegedi fiúk, akcióból, előnyből és büntetőből is betaláltak, így ezt az időszakot 6-1-re megnyerve a találkozót is sikerült egyetlen gólnyi különbséggel a maguk javára fordítani, mivel a hazaiak 2 másodperccel a vége előtt kihagyták az egyenlítési lehetőségüket.

Vízilabda OB I/B “B” csoport, 17. forduló:

Csabai Csirkefogók VK – Szegedi Vízipóló suli 14-15 (3-5, 4-2, 5-2, 2-6)
Békéscsaba. Vezette: Pásztor A., László G.
SZVPS: Papp V. – Lehmann I. 4, Török K. 2, Major L. 2, Németh Z. 3, Tóth D., Éles V. 2. Csere: Bognár B., Lakatos M. 1, Rákos M. 1, Zsigri B., Bokor D., Török A. Edző: Éles Vilmos.
Gólok emberelőnyből: 3/10, ill. 3/7.
Gólok ötméteresből: 2/2, ill. 2/2.

A 17. forduló további eredményei: Debreceni EAC – Újpest UVSE 7-22, Kanizsa VSE – Szolnoki VSK 13-9, Debreceni Cívis PVSE – Neptun VSC 7-10. A Hódmezővásárhelyi VSC szabadnapos volt.