Vízilabda: civisvárosiakat vert a Pólósuli, ismét fogott a csabai átok a vásárhelyieken

2014. április 16., szerda

A 14. fordulóval folytatódtak a bajnoki küzdelmek a vízilabda OB I/B "B" csoportjában. Megyénk mindkét csapata idegenben szerepelt, de amíg a szegediek hozták a várt eredményt Debrecenből, addig a vásárhelyiek az utolsó másodpercekben kapott góllal vereséget szenvedtek Békéscsabán.

Debrecenben a második perc elején ugyan

Soltész Alpár

büntetőből lőtt góljával a hazaiak szereztek vezetést, de a következő három percben

Lehmann István

előbb centerből, majd büntetőből is betalált, miközben

Lakatos Máté

értékesített egy fórt és máris 1-3-at mutatott az eredményjelző. A negyed hajrájában a hazaiak kétszer is pontosan céloztak, amire azonban

Rákos Márk

egy távoli lövéssel, Lehmann pedig egy újabb értékesített büntetővel tudott válaszolni, így maradt a két gólos különbség a negyed végére. A második negyedet

Németh Zalán

gólja nyitotta (9. perc: 3-6), de a debreceniek nem adták fel (12. perc: 5-6). A folytatásban felváltva estek a gólok, majd a harmadik negyed elején a Civis csapata a remekül játszó Soltész góljával előbb kiegyenlített, sőt

Szabó Mátyás

akciógóljával a vezetést is átvette (18. perc: 9-8). A harmadik negyed folytatása és a negyedik negyed eleje azonban

Varga Péter

show-t hozott, a szegedi pólós zsinórban négyszer volt eredményes és ezzel jelentős előnyt szerzett csapatának (25. perc: 9-13). A hátralévő időszakban már csak két-két gól esett, így a szegedi gárda magabiztosan nyerte a találkozót. A vásárhelyieknek lett volna miért visszavágniuk Békéscsabán, hiszen a bajnokság őszi idényében a csabaiak a Gyarmati Dezső Sportuszodában is nyerni tudtak 10-8 arányban. A találkozónak azért is volt jelentős tétje, mert az eddig jól szereplő vásárhelyiek egy győzelemmel véglegesen le tudták volna szakítani riválisukat. Ennek megfelelően remekül kezdett a HVSC, különösen

Varga Márk

volt elemében, aki háromszor is bevette a rutinos

Ormai

kapuját (5. perc: 2-4). A második negyedben már a hazaiak domináltak és 6-6-nál utol is érték a vásárhelyieket. A negyed végén Varga ismét betalált, így mégis a vendégek vonulhattak előnnyel a nagyszünetre. A harmadik negyed elején Varga értékesítette a találkozó egyetlen büntetőjét (17. perc: 6-8) és ekkor még minden szépnek tünt a vendégek számára. A negyed folytatása azonban katasztrófálisra sikeredett és a csabaiak öt perc alatt lőtt négy akciógóljukkal a záró negyed előtt 10-8-ra átvették a vezetést. A negyedik negyedben szenzációsan védekeztek a vásárhelyiek, támadásban pedig

Hajdú József

Orosz Róbert

értékesített egy-egy előnyt, így ismét egál volt az állás (28. perc: 10-10). A következő három perc nem hozott gólt, hogy azután az utolsó percben kicsúcsosodjon a dráma.

Vígh Csanád

akciógóljával 40 másodperccel a vége előtt ismét vezetett a HVSC, de hét másodperccel később

Cseh

akciógóllal egyenlített. 23 másodperc volt hátra, amikor a hazaiak mestere,

Kádár József

megkérdezte, hogy van-e még időkérési lehetősége, de állítólag rosszul értette a választ és időt kért, pedig ezt már nem tehette volna. A vásárhelyiek szabaddobást kaptak és megúsztak, de a rutinos Hajdú lövése célt tévesztett és az ellentámadásból a hazaiak légiósa,

Manic Aleksa

góljával három másodperccel a lefújás előtt megadta a kegyelemdöfést. A HVSC visszaesett a hatodik helyre a táblázaton és vereségük azért is fájó, mert a csabaiak az eddigi négy sikerükből kettőt a vásárhelyiek ellen aratták.

Vízilabda OB I/B "B" csoport, 14. forduló:

Debreceni Civis PVSE - Szegedi Vízipóló suli 11-15 (3-5, 4-3, 2-4, 2-3)

Debrecen. Vezette: Madarasi Gy., Kovács Cs. T.

Debrecen:

Kiss A. - Módy T. 1, Soltész A. 5, Molnár M, Tamás M., Tóth L. 1, Rózsa B.

Orosz T. 2, Török T., Zsíros P., Szabó M. 2, Szabó B.

Kardos Sándor.

Bognár B. - Lehmann I. 4, Varga P. 5, Török K. 1, Németh Z. 1, Lakatos M. 2, Éles V.

Berkó Z., Zsigri B., Rákos M. 2, Sikovanyecz J.

Éles Vilmos.

Gólok emberelőnyből:

2/9, ill. 4/9.

Gólok ötméteresből:

2/2, ill. 3/4.

Csabai Csirkefogók VK - Hódmezővásárhelyi VSC 12-11 (3-5, 3-2, 4-1, 2-3)

Békéscsaba. Vezette: Keller L., Tóth S.

Békéscsaba:

Ormai Z. - Cseh N. 2, Mucsi Zs. 1, Kádár J., Ajtai M. 1, Manic A. 5, Szabó T. 1.

Szeles Á. 1, Dombóvári M., Dobra R. 1, Rácz N., Tonnes N., Gruda M.

Kádár József.

Vásárhely:

Balog Z. - Szabó J., Varga M. 5, Hajdú J. 2, Orosz R. 1, Vígh Cs. 1, Barna T. 1.

Kristó G., Pölös G. 1, Fodor Á., Kristó V., Könyves G., Makra Zs.

Bertók Gyula.

1/7, ill. 3/8.

-/-, ill. 1/1.

A forduló további eredményei:

Neptun VSC - Újpest VUSE 8-20, Debreceni EAC - Szolnoki VSK 9-14. A Kanizsa VSE csapata szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Újpest VUSE 14 14 0 0 296-92 42 2. Neptun VSC 13 8 1 4 162-151 25 3. Kanizsa VSE 12 8 0 4 185-152 24 4. Szegedi Vízipóló suli 13 7 2 4 181-168 23 5. Szolnoki VSK 12 5 1 6 144-153 16 6. Hódmezővásárhelyi VSC 12 4 2 6 173-177 14 7. Csabai Csirkefogók VK 13 4 0 9 135-172 12 8. Debreceni EAC 13 3 0 10 118-205 9 9. Debreceni Civis PVSE 14 2 0 12 119-243 6 10. Bánki VSE v i s s z a l é p e t t A Húsvéti ünnepek miatt a hétvégén a vízilabda OB I/B-ben sem lesz bajnoki forduló. A csapatok legközelebb április 26-án folytatják a küzdelmeket. A Szegedi Vízipóló suli azonban a 15. fordulóra kisorsolt Újpest VUSE elleni találkozóját már korábban lejátszotta és súlyos (23-2 arányú) vereséget szenvedett.