Kosárlabda: gyenge játékkal, de nyert a Kosársuli

2014. április 14., hétfő
MocsaiMilanKosarsuli

A második fordulót játszották a csapatok az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság 9-16. helyezéséért folytatott keresztbejátszásában. Vásárhelyen a Kosársuli a vártnál lényegesen szorosabb mérkőzést játszott a veszprémi egyetemistákkal, de az első félidőben kiharcolt előnye végül is elég volt a győzelemhez.

Érthetetlenül álmosan kezdték a mérkőzést a hazaiak és ezt kihasználva a vendég veszprémiek szereztek vezetést (2. perc: 0-4), sőt előnyüket a folytatásban tovább tudták növelni (6. perc: 6-12). Ekkor azonban nagy veszteség érte a vendégeket, hiszen az egyik meghatározó emberüknek számító

Vertetics Ádám

bokája megsérült és az irányító már nem is tért vissza a pályára. A pillanatnyi zavart a vásárhelyiek gyorsan kihasználták, előbb

Czibere

két triplájával egyenlítettek (9. perc: 14-14), majd

Varga Dániel

büntetőivel a negyed végére a vezetést is átvették. A második negyed első felében

Gruda

Vejinovics

kosarai mellett

Czibere Zoltán

újabb két triplát szórt, így először került tíz pont fölé a két csapat közötti különbség (16. perc: 33-22). A negyed végén a fiatal

Rostás Imre

kétszer is pontosan célzott és 14 pontosra (40-26) nőtt a Kosársuli előnye. Szünet után Gruda Gergely és Sasa Vejinovic duplájával már 16 pont volt a hazaiak előnye (21. perc: 44-28) és ekkor kevesen gondolták, hogy ebből az összecsapásból még szoros eredmény is kijöhet. A veszprémi egyetemisták azonban

Szlávik Tamás

vezérletével fokozatosan elkezdték faragni hátrányukat (23. perc: 44-32, 27. perc: 49-45), miközben a vásárhelyiek rengeteg hibával játszottak. A hazaiak szerencséjére azonban a negyed utolsó perceiben Vejinovic és

Mócsai

duplája mellett

Nyilas

tripla kísérlete is beszédült, így Takácsnak a negyed végén dobott trojkája ellenére hat pontos előny maradt az utolsó játékrész kezdetére (30. perc: 56-50). A negyedik negyed szinvonalában az eddigieket is messze alulmúlta, hiszen öt percnyi játék után összesen kilenc pontot tudott elérni a két csapat, amiből azonban hetet a hazaiak dobtak. A következő percekben Mócsai, Gruda és Rostás zsinorban dobott hat pontjával ismét megnyugtatóvá vált a Kosársuli előnye (38. perc: 69-54), de vendég időkérés után Szlávik öt pontjában ismét kapaszkodott a Veszprém (39. perc: 69-59). A veszprémiek legjobbja azonban az utolsó percben kipontozódott és ezzel minden reményük elszállt. A Kosársuli a keresztbejátszás második mérkőzését is megnyerte és ezzel továbbra is az élen áll a 9-16. helyezésért folyó küzdelemben.

Férfi kosárlabda NB I/B keresztbejátszás a 9-16. helyért, 2. forduló:

EnterHód Vásárhelyi Kosársuli - Veszprémi Egyetem 70-62 (18-16, 22-12, 16-22, 14-12)

Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Dr.Varga Z., Borgula Gy., Papy Zs.

Vásárhely:

Vejinovic 11/3, Mócsai 10, Vas P. 4, Varga D. 3, Gruda 9.

Czibere 17/12, Kukla, Rostás I. 6, Nyilas 7/3, Grezsa B. 3/3, Rostás G.

Edzők:

Elek András, Utasi Gábor.

Veszprém:

Vertetics 5/3, Kováts V. 5/3, Szlávik 24, Hoffmann 6, Takács A. 5/3.

Czakó T.5, Oltárczy 8, Nagy R. 4, Kelemen.

Petőfi Áron.

Szlávik (40'). Elek András:

"Megmondom őszintén, hogy nem ezt vártam. Az idény leggyengébb játékával kiszenvedtük ezt a győzelmet, pedig nem egy világverő csapat ellen játszottunk. Elsősorban támadásban nyújtottunk nagyon keveset, emellett nem kellően szedtük le a védő lepattanókat sem, szerencsétlenkedtünk a gyűrű alatt, még jó, hogy dobtunk hét triplát."

A 2. forduló további eredményei:

Bp. Honvéd SE - Soproni MAFC-NYME 89-60, MKB-Euroleasing Vasas - Bajai Bácska FKE 71-74, Konecranes-Salgótarjáni KSE - Sopron KC-Sportiskola 87-66.