Kosárlabda: bekeményített a Kosársuli

2014. április 6., vasárnap

Megkezdődött a 9-16-dik helyért folyó keresztbejátszás a férfi kosárlabda NB I/B-ben. A bajnokság záró szakaszát a legjobb eredményekkel kezdő EnterHód Vásárhelyi Kosársuli gárdája alaposan bekeményítve már az első mérkőzésen nyerni tudott Sopronban.

Az alapszakaszt az ötödik helyen záró vásárhelyiek - akik mindössze minimális egymás elleni gólkülönbséggel szorultak a felsőházba jutott DEAC mögé - alaposan bekeményítettek a keresztbejátszásra és a hírek szerint azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy mind a nyolc mérkőzésüket megnyerik a nyugati csoportból érkezett riválisaik ellen. A kék-sárgákra nem várnak pihentető hetek a folytatásban, hiszen a négy idegenbeli találkozójuk (két soproni valamint egy-egy bajai és veszprémi) során összesen közel 2400 km-es utazást kell mögöttük hagyni. Az első hosszú utat a hétvégén már le is tudta a gárda, amely Sopronban be is gyűjtötte a keresztbejátszás első győzelmét. A Kosársuli tartalékosan utazott el a "Hűség városába", hiszen

Nyilas István

munkahelyi elfoglaltsága miatt nem tartott a csapattal, míg

Czibere Zoltán

fogműtéte,

Széll Bence

pedig tüdőgyulladása miatt nem állhatott Elek András edző rendelkezésére. Nagyon jól védekeztek a vendégek, de három percig képtelenek voltak a kosárba találni. A következő percekben

Vejinovic

három betörésével 6-6 lett az eredmény, majd

Vas Péter

révén átvette a vezetést a kék mezes együttes (6-10). A folytatásban ismét jött három perc betli, Grudáék nem nagyon boldogultak a magas hazai centerek ellen, a kinti dobóhelyzetek pedig sorra kimaradtak. Látszott, hogy jobb csapat a Kosársuli, de az eredményjelző egált mutatott a negyed végén (12-12). A második tíz perc elején Kukláék tovább szigorítottak a védekezésen és Vas Péter három triplájával valamint Mócsai betöréseivel sikerült végre elhúzni (19-27). A negyed végén azonban a hazaiak 29-31-re felzárkóztak. Szünet után a sokat cserélő vendégek hibáit kihasználva kiegyenlítettek a soproniak (35-35), majd a vezetést is átvették (40-39). Vejinovic és Varga eredményessége révén azonban sikerült fordítani (40-47) és előnnyel zárni a negyedet (41-50). Az utolsó játékrész elején egy nagyon fáradt, de nagyot küzdő Kosársulit láthatott a kis számú, de lelkes hazai szurkolótábor. A SMAFC dobott néhány szerencsés kosarat, de

Rostás Imre

keze végre ráismert a gyűrűre, amelybe még soproniként tavaly oly sokszor betalált (52-61). Az utolsó két percet a vendéglátók "szétfaultolták" és majdnem sikerrel tették. Az első nyolc büntetőből ugyanis csak két vásárhelyi pont jött össze, de a következő tizenkettőből már hat és ez elég volt. Öt pontnál egyszer sem volt kevesebb a Kosársuli előnye, a vége pedig kilenc lett. A siker elsősorban a csapat remek védekezésének volt köszönhető, emellett Vejinovic és Vas Péter támadásban foghatatlannak bizonyult. Győzelmével a Kosársuli őrzi első helyét a 9-16. helyezésért folyó küzdelemben.

Férfi kosárlabda NB I/B keresztbejátszás a 9-16. helyért, 1. forduló:

Soproni MAFC-NYME - EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 63-72 (12-12, 17-19, 12-19, 22-22)

Sopron, 50 néző. Vezette: Török Z., Németh S., Dombay L.

SMAFC:

Balogh G. 22/3, Herczeg 7/3, Czukor 9/3, Karácsonyi, Csaplár Nagy 7. Csere: Berneczei 10, Nagy G. -, Vesztergom 6/3, Szlávik 2, Kovács B. -.

Barlai Tamás.

Kosársuli:

Vejinovic 18, Rostás I. 7/3, Vas P. 23/9, Varga D. 8, Gruda 4. Csere: Kukla 2, Grezsa -, Mócsai 9, Rostás G. 1.

Edzők:

Elek András és Utasi Gábor. Elek András vezetőedző:

"Ha már az első helyekért nem játszhatunk, elhatároztuk - hogy mind a nyolc meccsünket megnyerjük a rájátszásban. Egy már megvan, gratulálok az egész csapatnak a küzdenitudásért."

A forduló további eredményei:

Veszprémi Egyetem - Bp. Honvéd SE 86-79, Bajai Bácska FKE - Konecranes-Salgótarjáni KSE 102-86. A Sopron KC Sportiskola - MKB-Euroleasing Vasas találkozót április 24-én játszák.

A 9-16. helyezésért folyó keresztbejátszás állása:

9. EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 23 16 7 0,85 10. Bajai Bácska FKE 23 14 9 0,81 11. Sopron KC Sportiskola 22 13 9 0,80 12. Konecranes-Salgótarjáni KSE 23 11 12 0,74 13. Veszprémi Egyetem 23 11 12 0,74 14. Bp. Honvéd SE 23 11 12 0,74 15. Soproni MAFC-NYME 23 10 13 0,72 16. MKB-Euroleasing Vasas 22 9 13 0,70