Kézilabda: kikapott portugál ellenfelétől a Pick

2014. április 20., vasárnap
pick_veszprem_mj23

Kétgólos vereséget szenvedett a korábbi Challenge Kupa-győztes lisszaboni Sportingtól a Pick Szeged az EHF Kupa negyeddöntőjében, de a továbbjutás a négyes döntőbe egy hét múlva, Szegeden dől el.

Remekül rajtoltak a szegediek a portugál Sporting lisszaboni otthonában, hiszen

Balogh Zsolt

Zubai Szabolcs

góljaival 4-0-ra léptek el a házigazdáktól, akik csak az 5. percben tudtak betalálni. Igaz a folytatásban bizonyították, hogy két kiválóságuk,

Pedro Andre Caseiro Portela

Pedro Alberto Silva Osorio Solha

nem véletlenül állnak a kupasorozat góllövőlistájának első illetve harmadik helyén: a két villámléptű szélső az egész találkozó során góljai nagy részét az eladott szegedi labdák utáni indításokból szerezte, noha a magyar válogatott kapus,

Mikler Roland

bravúrt bravúrra halmozott az egész találkozón. A luzitánok a 21. percben tudtak kiegyenlíteni, innentől nem is engedték meglépni a Picket, s bár

Jonas Larholm

magabiztosan értékesítette a büntetőket, s Balogh Zsolt is remek formában lőtte a gólokat, az első játékrész hajrájában már vezetni is tudtak. A szünetre végül még a vendégek egygólos előnyével mentek a csapatok (11-12). A folytatásban egy ideig 1-2 góllal tudott vezetni a Pick. Zubait kőkeményen darálták a falban, ám a kiharcolt heteseket Larholm továbbra is magabiztosan értékesítette, miközben Mikler megingathatatlan volt a kapuban. Úgy tűnt, az első félidő eredményes védekezését is sikerül tartaniuk

Juan Carlos Pastor

tanítványainak, ám a félidő derekára felzárkózott a Sporting, s egyenlítés után a vezetést is átvették - immár végleg. Bár Larholm és

Kekezovity Marinko

góljaival többször is tudott egyenlíteni a Pick, előnybe már nem kerültek a szegediek, a Sporting pedig parádézó szélsői révén tartani tudta 2-3 gólos vezetését, s végül megnyerte a meccset 29-27-re. A továbbjutás így nem dőlt el Lisszabonban, a döntés a jövő vasárnap 19.15-kor kezdődő szegedi visszavágóra marad.

Férfi kézilabda EHF Kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Sporting CP - Pick Szeged 29-27 (11-12)

Lisszabon, Pavilhao Municipal, 800 néző. Vezette: Stevann Pichon, Laurent Reveret (franciák).

Sporting:

Candeias - PORTELA 8, Marzo 4, SOLHA 7/3 Antunes 1, Magalhaes 3, Silva 1.

Moreira 4, Dias 1, Goncalves.

Frederico Santos.

Pick Szeged:

MIKLER - Parrondo 1, BALOGH 7, Mindegía 4, Zubai 2, Ilyés, Vadkerti.

Blazevic, LARHOLM 8/4, Vranjes, Prce 1, Ancsin 1, Kekezovity 3.

Juan Carlos Pastor.

3/3, ill. 4/4.

4 perc, ill. 6 perc.