Kézilabda: simán nyert Csurgón, döntőben a Pick Szeged

2014. április 30., szerda
pick_sporting_mj-45

Az első félidőben negyedórán át nem talált be a Csurgó, így azután esélye sem volt a sokkal motiváltabb Pick ellen a bajnoki elődöntő második felvonásában.

Bár a házigazda szerzett vezetést a Pick Szeged csurgói vendégjátéka, azaz a bajnoki elődöntő második felvonásának elején, azt senki nem gondolta volna, hogy a somogyiak ezt követően több, mint negyedórán át képtelenek lesznek gólt szerezni. pedig így történt, köszönhetően a Tisza-partiak határozott védekezésének, és Mikler Roland káprázatos kapusbravúrjainak. A vendéglátók büntetőből is képtelenek voltak betalálni, miközben Balogh Zsolt vezérletével lassan ötgólos előnyre tett szert a Pick. A félidő második felében aztán már estek csurgói gólok, ám a januári Európa-bajnokságon brillírozó Piotr Wyszomirski nem lelte formáját, de az őt csereként váltó Pallag Péter sem remekelt a háló előtt. A szünetre négygólos szegedi előnnyel, 9-13-as állással mentek a felek. A második félidőben nem engedte közel a Pick a Csurgót, sokkal motiváltabb játékával, valamint a találkozón négy hétmeterest is hárító, verhetetlen Mikler bravúrjaival könnyedén őrizte előnyét az EHF Kupában final fouros csapat, amely végül 28-22-es győzelmével 2-0-ra megnyerte az elődöntős párharcot, s a bajnoki fináléban jövő szerda este a Veszprém ellen léphet pályára idegenben.

Férfi kézilabda NB I elődöntő, 2. mérkőzés:

Csurgói KK - Pick Szeged 22-28 (9-13)

Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 800 néző. Vezeti: Kékes Csaba, Kékes Pál.

Csurgó:

Wyszomirski - Gazdag 2, Pordán 1, Puhovszkij 1, Grebenár 4, Savic, Aguirrezabalaga.

Pallag (kapus), Herbert, Borsos 1, Vadkerti G. 2, Lele 5/3, Szöllősi 2, Nagy M. 1, Oláh 2, Országh.

Imre Vilmos.

Pick Szeged:

MIKLER - Parrondo, Zubai 1, Ilyés 3, Blazevic, Vadkerti A. 1, Mindegía 3.

BALOGH 9, Larholm 2/2, Lasica, Vranjes 3, Prce 4, Kekezovity, Ancsin 2.

Juan Carlos Pastor.

7/3, ill. 5/3.

4 perc, ill. 12 perc.

A két csapat két győzelemig tartó elődöntős párharcát a Pick Szeged nyerte 2-0-ra.

60'

Mikler véd! Lepörög az óra. Döntős a Pick!

59'

Mellé lőnek a vendégek. Időt kér Imre Vilmos. Kimarad, jön Balogh 9. gólja, 22-28! A Pick-drukkerek skandálnak, Szép volt, fiúk!

58'

Vranjest küldik ki. Emberhátrányban rohamoz a Pick, tördeli a játékot a Csurgó.

57'

Mikler kivédi Lele szemét. Balogh micsoda gólt lő! Elmegy a fal előtt, visszahúzza a felsőbe! 22-27! Most már biztosan eldőlt, szombaton nem lesz Pick - Csurgó meccs!

56'

Kekezovity szed össze egy kipattanót a kapusról. Vranjes hagy ki ziccert aztán. Belelendült Wyszomirski? Vérszemet kapnak a hazaiak?

55'

Balogh előtt a rés, nagy lövés helyett ejtés, leszedi a kapus, de hetes. Larholm lő, Wyszomirski kivédi. Grebenár lő, Zubai megfogja, Mikler véd, de ez is hetes. Meglesz-e Miklernek az ötödik? Nem, Lele beküldi nagyon erősen a felső sarokba, 22-26. Jön fel a Csurgó?

54'

Ilyés kap két percet. Szöllősi használja ki, 21-26. Kekezovity jön be lukas mezben. Herbert sántikál, ápolják a vonal mellett, nagyon fáj valami. Borsos kap két percet.

53'

Vranjes könnyedén, 20-26! Jön a Csurgó, de előbb labdatörlés. Szegeden a padlót kellett állandóan.

52'

Vranjes egy szerzett labdát ad vissza. Lele nagy erejű lövése csapódik a sarokba Miklerről, 20-25.

51'

Vadkerti-gól, de a csurgóiak örülnek, 19-24. Balogh veri meg az emberét, 19-25!

50'

Balogh állva hagyja a védelmet, 18-24! Időt kér a Csurgó.

49'

Ancsin aprítja tovább a kapufát. Blazeviuc jól védekezik, de rossz az indítás Zubainak. Jön a Csurgó, jön Lele és jön Mikler is!

48'

Ancsin bődületes lökete, kapufa, szinte kiszakad a kapu! Zubai marad lenn egy kemény Pordán megmozdulástól.

47'

Ancsin labdájával Ilyés megy fel, 17-23!

46'

Mindegía kihagyja most. Országh ziccere, Mikler! A meccs embere, toronymagasan! Marad a laszti a Csurgónál. Kidobják.

45'

Ancsin nagyot küzd. beverekszi magát, nagy gól! 16-22! Borsos bosszulja meg egy dühödt góllal, 17-22.

44'

Szegedi hiba után jön a Csurgó, Puhovszkij belemegy. Marad a hazaiaknál. Grebenár lő át, 16-21.

43'

Oláh érkezik Lele helyett a büntetőhöz, hihetetlen! Mikler két kézzel ezt is kivédi. Védett hetest még lábbal is, meg kétszer bal kézzel csak ma este.

42'

Puhovszkij durrant mellé. Ilyés megint elpuskázza, Wyszomirski véd. Puhovszkij hetest harcol ki.

41'

Tanácstalan csurgói ostrom. Pordán szed össze kipattanót az újabb Mikler-bravúr után! 15-20! Ancsin hajítókarja belelendül, 15-21!

40'

Jön Wyszomirski vissza, jön Larholm is. Belövi most, 14-20!

39'

Puhovszkij mellé. Ancsin a szélről, hetes.

38'

Mindegía, micsoda pörgetett laszti!? 14-19! Oláh a falat lövi. Balogh és Gazdag fut a labdáért, a szegedi belenyúl a hazai arcába véletlenül, ápolás.

37'

Aguirrezabalaga szerez labdát Baloghtól. Aztán Vadkerti Attila és a spanyol kapnak össze. Gazdag a szélről nagy gólt lő, 14-18-ra kapaszkodik a somogyi gárda.

36'

Mindegíát nem érdekli hányan nincsenek a pályán a csapatból, beveri! 12-18! Puhovszkij akad fenn a falon, aztán Grebenár megy bele, de megadják a gólt, 13-18.

35'

Balogh verekszi be magát, nagy gól, és Borsos mehet ki! Meg Zubai is, páros. Ez az első hazai kiállítás amúgy. Oláhtól szép gól, szépen csinálták meg neki a helyet, 12-17. Blazevic kap még egy két percet is mellé...

34'

Balogh Zubainak, Szabi meg a kapuba, 11-16. Nincs kapusteljesítmény a Csurgónál eddig. Grebenár harcol ki egy hetest Körtén. Oláh jön, Mikler!!! Őrületbe kergeti a csurgóiakat a csodakapus!

33'

Prce tüzel, 11-15! Oláh, véd Mikler!

32'

Marad a Csurgónál. Oláh benn, lő is egy hatalmas gólt, 10-13. Kekezovity a második félidei repülő kapus. Bealszik a Csurgó, Prce köszöni, 10-14! Puhovszkij válaszol, 11-14.

31'

A Pick kezdi a második félidőt! Mindegía lépéshibája, Ilyést kiküldik. Mikler hatalmas bravúrja, de hetes már. Lele, a westernhős, Mikler, a szegedi hős kiüti ezt is!

SZÜNET!

30'

Feszült a légkör, a csurgóiak egyfolytában reklamálnak, időt kér Juan Carlos Pastor. Balogh fölé suhint. Lele csak úgy menet közben tüzel, 9-12. Ejnye! Vadkerti Attila beállóban betuszkolja a lasztit! 9-13! És szünet.

29'

Nagy Máté lövésére mozdul Mikler, de félreolvassa a szélső megmozdulását, 8-12.

28'

Vranjes gólja, aztán labdát szerez a Pick, Mindegía lerohan, ejtés, 7-12!

27'

Prce és Vadkerti Gábriel gólváltása, 7-10.

26'

Prcétől elveszik a lasztit. Grebenár gólja, 6-9. Pallag véd, csere volt a hazai kapuban.

25'

Mikler hatalmas, nem lehet neki gólt lőni! Prce tör előre, bemegy a darálóba, beveri! 5-9! Lele megmozgatja a falat, üresbe kerül, támad, ziccerét is kivédi Mikler Roli!

24'

Vranjes beállóból irgalmatlan kapufát lő! Jön a Csurgó, tovább zárkózhatnak a somogyiak.

23'

Aguirrezabalaga hozza vissza a Morricone-zenét, hetes. Lele beveri, 5-8. Vranjes forog be, nincs hetes.

22'

21'

Grebenár, 4-8. Rohamoz a Pick.

20'

Prce fölé lő. Vadkerti Gábriel lövése, Mikler rávetődik! Balogh villan ismét, 3-8!

19'

Balogh eddig a meccs embere Mikler mellett, hetest harcol ki. Larholm párbaja, Wyszomirski nyer. Szöllősi ziccerben beállóban, mellé!

18'

Vranjes! 2-7! Szöllősi betalál, ebbe is beleér Mikler, 3-7. Prce érkezik.

17'

Teljesen tanácstalan a Csurgó. Mikler véd, de ez már hetes, jön Lele Ákos. Man with the Harmonica szól spagettiwestern módra. Lele és Mikler, Lele nyeri a párbajt, de éppen csak, 2-6.

16'

Passzív, elveszik a lasztit. Grebenár fennakad a falon, nem lő, Zubai megússza sárgával.

15'

mellé megy a hazai cunder. Elképesztő. Kézzel-lábbal védekezik a Csurgó. Passzív a Pick. Zubai hanyattesve dobna, de szabaddobás.

14'

Rossza passz a szélre Vadkerti Attila posztjára, de kiüti Aguirrezabalaga. Balogh viszont nem ismer kegyelmet! 1-6! Teljes padló a Csurgónál: 14 perc alatt egy gól.

13'

Ilyés kapufája. Vadkerti Gábriel harcol ki kegyelemhetest. Mikler kifogja Gazdag hetesét! Azt a mindenit!

12'

Belemennek a hazaiak, jöhet a Pick. Egyelőre kiváló a szegedi védekezés, teljesen impotens a Csurgó.

11'

Ilyés letarolja a hazai Vadkertit, mint egy linebacker a running backet.

10'

Hiba a szegedieknél, de eladja a labdát a Csurgó, Ilyés megy, ketten gyötrik, beveri! 1-5! Időt kér Imre Vilmos, mert borzalmasan játszik csapata. Két Vadkerti benn, itt is és ott is egy.

9'

Baloghot gyötrik, de belövi, 1-4! Puhovszkij kilövi a pókot a csarnok sarkából, a kapué érintetlen.

8'

Lasica benn, üres a kapu. Küzd a Pick a fallal, kezd passzívba hajlani a támadás. Zubait vetkőztetik, de a Kékesek nem fújnak, botrány... Gazdaggal szemben Mikler óriási bravúrja!

7'

Blazevic túl kemény, 2 perc. Lasica készül lukas mezben, csak ne feledkezzen el erről, mint legutóbb. Passzív a csurgói attak, támadóhiba.

6'

Balogh lő, 1-3!

5'

Savic lő a blokkba. Nem tud indulni a Pick.

4'

Mikler védi Puhovszkij lövését. Belülvédekezés, hetes, jöhet Larholm! Belövi! 1-2!

3'

Ilyés egyenlít, 1-1! Parrondo szerez labdát, Mindegía rohan, fölé lő.

2'

Labdát szerez a Pick, Ilyés lő, véd a lengyel kapus. Gazdag indul, beveri a ziccert, 1-0.

1'

A fekete mezes Csurgó kezd!

20.00:

A hazaiakat hívják, dudál a kétharmadnyira megtelt csurgói aréna. Egyébként csurgói diadal esetén szombaton lesz a harmadik meccs, ha a Szeged nyer, akkor jövő szerdán már a finálé meccseit vívja a Veszprémmel.

19.55:

A bemelegítésnek már vége, a bemutatásokhoz érkeznek a csapatok, most szólítják a szegedieket, akik a szürke-narancssárga meccsdresszt öltötték fel. Tisza-parti drukkerek köszöntik őket.

19.45:

Köszöntjük Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a Pick Szeged csurgói vendégjátéka, a bajnoki elődöntő második felvonása!

a rendező Füchse Berlinnel fog csatázni

május 17-én. Egyelőre azonban még a Csurgóra kell fókuszálnia a Pastor-legénységnek. A múlt csütörtöki meccsen a védekezés remekül működött a ma esti vendéglátók ellen, erre a mostani, idegenbeli meccsen is nagy szükség lesz. Hétfő este óta edzésben a Pick, amely szerda reggel indult útnak a somogyiak otthonába - továbbra is a felnőtt csapat keretének két fix tagja, a műtétjeik után lábadozó Jonas Källman és Gidai Máté nélkül.

Már 6000 jegy elkelt az EHF Kupa négyes döntőjére

Már több mint 6000 jegy elkelt a férfi kézilabda EHF Kupa berlini négyes döntőjére, amelyben a Pick Szeged is érdekelt lesz május 17-én és 18-án - tájékoztat az európai szövetség honlapja. A mérkőzéseket a 9000 férőhelyes Max Schmeling Csarnokban rendezik, a belépőkhöz - amelyek minden esetben a rendezvény mindkét napjára érvényesek - 49 eurós (körülbelül 15 ezer forint), 99 vagy 199 eurós áron lehet hozzájutni.