Kézilabda: Berlin kapujában a Pick Szeged

larholm_pick_nantes_mj-18

Vasárnap este mindössze kétgólos hátrányt kell ledolgoznia a Pick Szegednek a lisszaboni Sportinggal szemben ahhoz, hogy története egyik legnagyobb sikerét érje el.

Az elmúlt hétvégi odavágón jól kezdett a Pick az EHF Kupa negyeddöntőjében, ám a végén portugálok örülhettek: a két villámléptű szélső, Portela és Solha sorra gyártották a gólokat olyan indításokból, amikre előzetesen a Pick is készült – mindhiába. A vége 29-27 lett a luzitánoknak, ami meglepő eredmény, ugyanakkor a továbbjutás szempontjából a papírforma szerint nem bír komolyabb jelentőséggel: nehezen feltételezhető, hogy a kétségtelenül Bajnokok Ligája-szintet képviselő Tisza-parti alakulat ne lépjen túl ibériai ellenfelén a vasárnap 19.15-kor kezdődő találkozón. A tét a legjobb négy közé jutás, a berlini final fourt május 17-18-án rendezik.

ONLINE!

A Pick Szeged – Sporting CP EHF kupa negyeddöntő visszavágóját a SZEGEDma.hu vasárnap este 19.15-től élőben közvetíti! Tartsanak velünk, szurkoljunk együtt a szegedi csapat sikeréért!

Mikler Rolandék szerda este a Csurgó elleni bajnoki elődöntő első meccsén magabiztos győzelemmel hangoltak a vasárnapi összecsapásra. A védekezés remekül működött az egyébként gyenge színvonalú találkozón, a szünetig mindössze 8-at kapott a Tisza-parti csapat, amely a második félidőben még jobban is megverhette volna ellenfelét, ám erre nem volt szükség, a győzelem így sem forgott veszélyben. Ugyanakkor bosszantó hibák tarkították a hazaiak játékát esetenként, amelyekből könnyű gólokat szerzett a Csurgó, s az ilyenek nemzetközi porondon még kevésbé férnek bele. Egy a Sportinghoz hasonló skalpvadász gárdával – amely a kupasorozat három leggólerősebb játékosából kettőt soraiban tudhat – szemben pedig különösen nehézzé válhat a meccs, ha nem koncentrálnak eléggé a mieink.

A Pick keretéből Jonas Källman és Gidai Máté biztosan hiányozni fog lábadozás, illetve sérülés miatt. A svéd olimpiai ezüstérmes szélsőt április 11-én műtötték a bokájával, azóta már a fizikoterápiás kezeléseket végzi, ám felépülése hat hét, azaz a szezon véget ért számára.

A Sporting elleni EHF Kupa-negyeddöntő visszavágójára április 23-án, szerdán és 25-én, pénteken 15 óra és 18.30 között vásárolhatók jegyek az újszegedi sportcsarnokban, a belépő 3000 forint, a családi biléta 3500 forint.

Könnyedén nyert Vácon a MOL-Pick Szeged

A Pastor-csapat 46-28-ra nyert.

Tévés meccset játszik Győrben a Szeged-Csanád GA

Joao Janeiro szerint játékosainak plusz motivációt jelent, hogy az M4 Sport élőben közvetíti a meccset.

Sportmenü: újra hazai pályán a hokicsapat

Egy helyen a hétvége legfontosabb szegedi sporteseményei.