Kosárlabda: földbe döngölte a Falcót a Szedeák + FOTÓK, VIDEÓ

Végig kezében tartotta az irányítást a Szedeák a gyenge napot kifogó Falco ellen, és Kiss Zsolték végül kiütéses, 94-69-es diadalt arattak a szombathelyi rivális felett.

Már a mérkőzés elején magabiztos játékkal rukkolt elő a szegedi együttes.

Williams

kosarára ugyan

Mitchell

még gyorsan válaszolt, a következő percekben azonban rendre megremegett a döntő pillanatokban a szombathelyiek keze, míg hazai oldalon a

Csorvási Milán

, Jerrel Williams,

Horváth Ákos

trió már az ötödik percre 8 pontra növelte a két csapat közti differenciát. (10-2) A negyed során végig agilisan játszó

Szabó

pontjai révén később ötre zárkózott a Falco, de a meccs első triplája - Horváth jóvoltából - ismét visszalökte a vendégeket a korábbi állásba. (16-8) Szabó Miklós további négy pontot jegyzett a tíz perc lejárta előtt, de Csorvási és

Jereminov

válaszai okán megmaradt a Szedeák magabiztos előnye. (20-12) Sőt! A második negyedben csak nőtt a különbség. A 14. percben Horváth Ákos élményszámba menő triplája tizenkettőre, egy minutummal későbbi duplája tizenötre növelte a hazaiak vezetését. (35-20) Ezt követően hosszú ideig csak büntetőket láthatott a megjelent publikum, majd az állóvizet a szegedi közönségkedvenc, a csereként beállt

Kiss Zsolt

zavarta meg bemutatkozó hárompontosával. (42-27) A szünet előtt ugyan még tudtak zárkózni a szombathelyiek, de csak kilenc egységre, így

Andjelko Mandicnak

bőven akadhatott mondanivalója az öltözőben tanítványai számára. A vendégek mesterének szavai azonban láthatóan hatástalannak bizonyultak, csapata képtelen volt tartani az ismét lendületesen kezdő Szedeákot. A 23. percben (!)

Jonathan Levy

első pontjait igyekezett megszerezni, az amerikai légiós büntetőkből tehette mindezt. Bár az első kihagyta, a második már bement, amivel tizennégy ponttal lépett el a Tisza-parti város alakulata. (51-37) A széthúzó tendencia a folytatásban sem változott, az utolsó felvonást például 69-47-ről várhatta

Nikola Lazic

legénysége. Ráadásul a negyedik negyed igazi örömjátékot hozott szegedi részről, a játékrész derekán harminc fölötti különbséget is ki tudtak harcolni Csorvási Leventéék. A zárópercekben több fiatal játékos kapott lehetőséget hazai oldalon, beállt

Váradi Benedek

pontszerzése, ám ez is csak szépségtapasznak volt elegendő. (94-69) A Szedeák magabiztos győzelmére ugyanakkor némi árnyékot vet a Pécs körmendi bravúrja, amellyel a nagy rivális tizennégy megnyert meccset számlál, szemben Horváth Ákosék tizenkettőjével, amikor már csak hat mérkőzése van hátra a két együttesnek...

Férfi kosárlabda NB I/A alsóházi rájátszás, 7. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco KC Szombathely 94-69 (20-12, 24-22, 25-12, 25-22)

Szeged, újszegedi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi T., Hegedűs T., Radnóti M. (ellenőr: Bodrogváry I.).

Szedeák:

JEREMINOV 12/6, Levy 11, HORVÁTH Á. 15/9, WILLIAMS 17,/3 CSORVÁSI M. 20.

Molnár A. 6, Vida 2, Kiss 3/3, Csorvási L. 6, Molnár B. 2, Varga, Révész.

Nikola Lazic.

Falco:

VLAHOVIC 11, Will 2, Perl 6, Mitchell 6, Szabó 10.

Váradi 6, Zagorac 11, Bognár 8, Simon 9/3, Harazin.

Andjelko Mandic.

Levy (37'). Nikola Lazic:

"Szegedi edzőségem legjobb játékával, megérdemelten nyertünk."

Andjelko Mandic:

"Nehéz ilyen meccs után bármit is mondani. Az a küzdés, amit a korábbi mérkőzéseinken produkáltunk, ezúttal elmaradt. Szombaton Nyíregyházán játszunk nagyon fontos meccset, igyekszünk addig összeszedni magunkat..."

A játéknap további eredményei:

Egis Körmend - Pécsi VSK-PANNONPOWER 80-84 (22–13, 19–12, 21–38, 18–21) Fortress Jászberény - Zalakerámia ZTE KK 83-73 (27–13, 22–14, 21–23, 13–23)

Az alsóház állása:

7. Egis Körmend 28 15 13 2267–2279 0.768 8. Pécsi VSK-PANNONPOWER 28 14 14 2193–2180 0.750 9. Naturtex-SZTE-Szedeák 28 12 16 2222–2299 0.714 10. Zalakerámia-ZTE KK 28 11 17 2182–2277 0.696 11. Fortress Jászberény 28 10 18 2177–2324 0.679 12. Falco KC Szombathely 27 9 18 2169–2264 0.667 13. Marso Nyíregyházi KK 27 6 21 2099–2357 0.611

Tekintse meg a SZEGEDma TV felvételét a mérkőzésről, benne Horváth Ákos nyilatkozatával!

VÉGEIV. negyed 94-69 (20-12, 24-22, 25-12, 25-22) 40' Csorvási Leventét látták szabálytalannak a sporik, Perl kísérletezhet így büntetőkből. Nem téveszt, 92-67. Csorvási szerez támadólepattanót, aztán pontot, 94-67! Váradi csen labdát, gyűrűig viszi, 94-69. Közben a hazai publikum vastapssal, ovációval köszönti övéit! Óriási győzelmet aratott a Szedeák! 39' Jereminov passzából Molnár András talál be, 92-63! jra szól a taps a nézőtérről, Révész Ádám is lehetőséget kap Lazic mestertől. Közben SImon dobhat büntetőket, kettőt értékesít a kettőből, 92-65. 38' Bognár közelijével ismét harmincon belül a Falco, 90-61. Simon értékesít egy ziccert, 90-63. 37' Váradi elleni faultja okán Levy kipontozódik, közben beáll Molnár Bence és Varga Zalán. Váradi büntetői jók, 88-57. Molnár Bence is pontot szerez! 90-57! Visszafutás közben a fiatal szegedi Perl ellen szabálytalankodik, büntetők jönnek. Kettőből kettő bent, 90-59. 36' Váradi Benedek próbálkozhat büntetőkkel: az első bemegy, a második is. 83-55. Levy passzából Williams szór egy mesteri triplát, 86-55! Levy is bevág egy hármast, gálázik a Szedeák! Utólag nem csak duplának adják meg, 88-55... 35' Csorvási Levente is szeretne szép adatkat látni a neve mellett a meccs végén, közelijével 83-51! Simon válaszol, 83-53. 34' Vlahovic büntetőzhet, csak a második sikeres, 77-50. Csorvási Levente betörése nagyon határozott, pontot is érdemelt, 79-50! Labdaszerzés után Jereminov mehet ziccerben, az is bent van, 81-50! Andjelko Mandic jobb híján időt kér. Will bejátszását Levy vércseként kapja el. 33' Williams tör be, majd nagyon harcosnak bizonyul a palánk alatt, 77-49! Váradi triplája kimarad, de marad a labda a Falconál. Szabó távolija sem jó, nagyon nem, de Csorvási Levente is hibázik a túloldalon. 32' Vlahovic ad fű alatt a palánk alá Willnek, szabálytalankodnak a szombathelyivel, büntetőzhet. Kettőből kettő a mérlege, 73-49. Levyt lökik, Jono is rögzített szituációból veheti célba a gyűrűt. Egyszer sem vét, 75-49! A vendégeknél beáll Harazin Tamás. 31' Levy közelről szerzi az utolsó negyed első pontjait, 71-47! Williams bejátszása után Molnár eredményes a palánk alól, jutalomjáték ez már kosarasnak és nézőnek egyaránt! 73-47! Mandic mester kér időt. III. negyed 69-47 (20-12, 24-22, 25-12) 30' Jereminov triplázik újfent, majd Williams mehet ziccerben egy megszerzett labdával, 69-45! Hat másodperccel a vége előtt még Zagorac kozmetikáz, de borzasztóan nyugodt helyzetből várhatja az utolsó etapot a hazai gárda. 29' Zagorac oldaná meg megint egyedül az akciót, de hasonló sikerrel jár, mint az imént. Nikola Lazic időt kér. Jereminov irgalmatlanul távolról szerez hárompontost! 64-43! Vlahovic játszik ki Willnek, aki triplával kísérletezik, nem megy be, de a lepattanó után Mitchell eredményes. 64-45. 28' Jereminov szerez labdát és megy vele végig, 61-43! Zagorac megy palánk alá három védő mellett, legyőzi a túlerő. Horváth Ákos helyett Molnár András a pályán. 27' Mitchell triplája nem megy be, ahogyan Levyé sem. Zagorac közelebbről hibázik, de Horváth hármasa is alaposan célt téveszt. Csorvási Milánt testvére váltja csereként. 26' Perl hozza kihagyhatatlan helyzetbe Mitchellt, az amerikai él a közeli lehetőséggel, 55-43. Horváth Ákos dobhat büntetőket a másik palánknál, jól is csinálja, 57-43! Csorvási blokkolja Mitchell kísérletét, Levy mehet vele gyűrűig, ezt már nem hibázza el, megvannak az amerikai első pontjai akcióból! 59-43! Mandic edző időt kér. 25' Simon távolija kimarad, nagyon gyengék ma a szombathelyiek a vonalon túlról. Jereminov ellen egy fault, a szerb irányító is büntetőből kísérletezhet. Nem tud rontani, 55-39! Perl törne be, de őt is ellökik. Újabb büntetődobások következnek. Bedobja őket a fiatal Falco-játékos, 55-41. 24' Csorvási győzi le centerben Bognárt, a dobás viszont már nem jó. A túloldalon VLahovic is hibázik tiszta helyzetben. Levyt lökik, büntetőzhet, mindkettő bent, 53-39! 23' Levy ellen egy fault, az amerikai büntetőből szerezheti első pontjai a meccsen. Első körbepattog neki a gyűrűn, nem szédül be. A második már jobb, 51-37! Bognár tessékeli be Vlahovic kimaradt közelijét, majd Horváth távolija kipattan. 51-39. 22' Csorvási szerez pontot, 48-35! Bognár szépít, 48-37. Horváth távolija beakad, de nem tripla. 50-37! 21' Folytatódik a mérkőzés, Horváth veszít labdát az első támadásnál, majd ugyanő szerzi később azt vissza Williams segítségével. Williams bejátszása után Csorvási szerez pontot háttal a palánknak! 46-35! Vlahovic tör be, de nem tudja bedobni, a lepattanónál Jereminov fekszik az így nagyot zuhanó Bognár alá, de nem szól a síp. II. negyed 44-35 (20-12, 24-22) 20' Lejár a szegedi támadóidő, majd Zagorac szórna egy hármast, de nem megy be neki. Csorvásit szerelik, Vlahovic mehet ziccerben, bedobja. 44-35. Ez a negyed utolsó valamirevaló momentuma, de továbbra is magabiztos a hazai előny. 19' Kiss újabb triplája nem megy e, de a lepattanó Csorvási Miláné, pontot is szerez belőle a hazai center. 44-31! A túloldalon a szlovén Zagorac ellen egy fault, kettő büntetőből kettő sikeres nála, 44-33. 18' Kiss hárompontossal mutatkozik be a mai meccsen! 42-27! Bognár gyűri le centerben Csorvásit, 42-29. Jereminov bejátszása nem jó, a meglóduló Vlahovicot ellökik, büntetők következnek - de csak Mandic mester időkérését követően. A szerb irányító mindkettőt bedobja, 42-31. 17' Levyt szereli Váradi, Simon indulat meg vele, 37-24. Csorvási Milán ellen szabálytalankodnak, újabb büntetőkkel kísérletezhet a center. Nem hibázik egyszer sem, 39-24! Levy határozott megint túlzottan Zagoraccal szemben, a vendégek légiósa pedig újfent mindkét büntetőjét bedobja. 39-26. Hazai oldalon a közönségkedvenc Kiss Zsolt váltja Molnárt. Levy triplája kimarad, a Falcoé a lepattanó, Vlahovic viszi be ziccerig. 39-27. 16' Molnár ellen egy fault, ez is büntető. Beáll a Falcoba Simon. A nem régen Sopronból hazatért játékos mindkettőt bedobja, 37-20! Levy rángatja meg a palánk alatt Zagoracot, büntetőzhet a szerb is. Mindkét kísérlete sikeres, 37-22. 15' Molnár labdaszerzése után Vida mehet ziccerben, meglökik, büntetőzhet a fiatal irányító. Mindkettőt bevágja, 33-20! A vendégeknél beszáll a csatába Bognár. Horváth duplázik, 35-20. 14' Perl hármasa nem túl veretes, nem úgy Horváth Ákosé, aki védővel a nyakán vág be egyet! Vastaps a publikumtól, megérdemli, 30-18! Mandic edző is kikéri első idejét. Szabó a fél szegedi védősorral a nyakán megy kosárig, 30-20. Horváth távolija után Csorvási Milán szerezne lepattanót, de a kezére ütnek, jöhetnek a büntetők. Az első bent, a második nem, 31-20! 13' Zagorac füleli le Horváth passzát, Váradi mehet vele kosárig, de nem tudja bedobja a 100 százalékos helyzetet, érkezik második hullámban azonban Zagorac, aki betessékeli a labdát a gyűrűbe. 24-18. Lazic mester időt kér. Vida váratlan oldalváltásából Horváth kerül helyzetbe, bedobja oldalról a triplát, 27-18! 12' Perl kihagyott triplája után Williams tör be és értékesít egy ziccert, majd Perl javítja iménti hibáját. 24-14. Csorvási Levente hármasa sincs bent, a meginduló Vlahovicot Horváth faultolja, büntetőzhet a szerb. Mindkettő bemegy, 24-16. 11' Szabó közeli próbálkozása nem jó, Williams távolija igen, 22-12! I. negyed 20-12 10' Williams tör be ellentmondást nem tűrően, 20-10! Szabó megveri centerben a kisebbik Csorvásit, 20-12. Ez a negyed vége, nagyon simán hozta az első etapot a Szedeák. 9' Vida Máté váltja Jereminovot. Williams távolija nem megy be, ahogy Szabóé is kimarad a túloldalon. Csorvási kosarával szökik a Szeged, majd a center csúszik el saját kosaránál, Szabó használja ki. 18-10. Pályára lép Csorvási Levente is. 8' Váradi triplakísérlete kijön a gyűrűről, ahogy a következő támadásnál Perlé is. Szabó küzdi be aztán magát a palánkhoz és értékesíti a helyzetet. 13-8. Horváth! Az övé az első sikeres hármas! 16-8! 7' Vlahovic bejátszását Williams kapja el, majd Jereminov ront ziccert. Vlahovic aztán büntet. 10-6. Csorvási Milán tör be, pontot szerez és még büntetőzhet is. 12-6. Bedobja, 13-6. 6' Molnár András váltja Levyt vastaps közepette. Szabó duplájával zárkózik a Falco. 10-4. Williams harcol nagyot a palánk alatt, de nincs eredménye. 5' Horváth is feliratkozik a pontszerzők közé egy betöréssel, 10-2! Labdaszerzéssel Levy indulhat meg, de kihagyja a ziccert, majd Mitchell betörése is sikertelen. 4' Jereminov - Csorvási - Williams a labda útja, az amerikai már pontot is szerez közelről, 8-2! Will távolija borzasztó pontatlan oldalról. 3' Vlahovic távolija kimarad, majd Csorvási ver meg két védőt centerben! 6-2! 2' Mitchell szórna triplát, de vonalon belül volt, majd Csorvási Milán küzdi be magát palánk alá és értékesíti a helyzetet. 4-2! 1' Elkezdődött a találkozó, a Szedeáké a feldobás és Williamsé az első kosár! 2-0! 17.55: Zajlik a játékosok bemutatása, perceken belül kezdődik a meccs. Fehérben lép ma pályára a Szedeák, feketében a Falco. 17.45: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok az utolsó dobásokat és nyújtásokat kezdik lassan. A hazai keretben nincs különösebb meglepetés, a vendégektől ugyanakkor hiányzik a kiváló képességű amerikai hátvéd, Chad Timberlake, aki sérülése miatt nem tarthat a társakkal a szegedi összecsapáson. Kezdés: 18.00!

Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható!